Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

NOTE 3 3/32GB не се включва Wi-Fi -то
#1

Здравейте, с NOTE 3 3/32GB с MIUI8 Global 7.7.20 Beta SD съм и от вчера не тръгва wi-fi-to. Снощи индикацията беше, че е включен но не намираше никаква мрежа.Днес вече не иска да се включи.Направих ресет от архивиране и нулиране - нищо.После и хард ресет с power+volume up. Пак същия резултат не се стартира или ако случайно стартира не намира мрежи.Някакви идеи? Благодаря предварително!
Цитирай
Аксесоари
#2

Преинсталирай го Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#3

Какво по-точно имаш предвид?Да отключа боотлоадера и да кача друг Ром или? 
По тази тема ли да работя https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=84080
Цитирай
#4

Давай по тази и ако можеш LOS му сложи след като го отключиш и сложиш TWRP и ако тръгне WiFi значи не ти се е прецакал модула.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#5

Може и при заключен bootloader, с Mi pc suite v recovery и mi flash в edl режим
Цитирай
#6

Здрасти,

аз имах същия проблем с неактивно WiFi - след един пореден неуспешен опит да флашна нов РОМ през МиФлаш в EDL режим. Като върна грешка МиФлаша - зареди стария РОМ - но УиФито не бачкаше (всичко друго беше наглед нормално). Правих рестарти, рисети - нищо не помагаше освен преинстал/флаш - на нов РОМ. Най-вероятно и при тебе нещо се е бъгнало, трябва да ппрефлашнеш.
Аз лично действах по тея две теми, флашване с Мифлаш в ЕДЛ режим и слагане на Фастбут РОМ , защото ми е заключен бутлоудъра (може и твоя да е така):

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=84078
http://en.miui.com/thread-235865-1-1.html

С посочения метод няма нужда да отключваш бутлоудъра, в ЕДЛ режим флашва и със заключен. Много е важно да свалиш и разархивираш фастбут РОМ, а не рикавъри примерно.

Много е важно също така да се следват стъпка по стъпка и да се прави всичко описано!
Свали си нова МиФлаш версия и последния фастбут РОМ за твоя телефон точно (провери дали не си със Special Edition версия на телефона, там РОМ-овете са други).
Ако не можеш да намериш ADB-драйвъра след инсталацията на МиФлаш в инсталационната папка на програмата - свали си го само него, разархивирай го в отделна папка - и през тази папка влез в cmd (както е описано във втория линк) - за да го вкараш в едл режим.
Аз лично си направих пълен бекъп на телефона на MI Cloud-a, защото при флашването затрива всичко. След префлашването си влизаш в акаунта - и възстановява всичко.
Успех!
Цитирай
#7

Здравейте отново!Благодаря на всички!Имах проблем с адб драйвера добре че Кирил е написал да го изтегля допълнително защото мифлаша не го инсталира и нямаше папка гугъл в инсталираната папка.Сега успях да го флашна с Глобал 7.7.20 но проблема си остана за MAC адрес дава 02:00:00:00:00 и блутута също не работи.Ще пробвам да сложа Глобал стабил и друго не ми идва на ум.

ПС
След Глобал стабил положението е същото.
Точно сега прави година от получаването му.
1.Дали има някаква възможност да се възползвам от гаранция при положение, че телефона е закупен от Алиекспрес магазин Топ-уан който в момента не съществува?
2.Като не е отключен боотладера моге ли да се флашне Lineage OS за да съм сигурен че е хардуерен проблем(или вече е сигурно)?
3.В България има ли къде да се отремонтира? - препоръчайте сервиз.
Цитирай
#8

Значи трябва да си смениш мак адреса. Това се случва с QPST и малко четене.
Изисква се руут и диагностичен режим на телефона
Цитирай
#9

Хм, страно. Защо не опиташ първо да сложиш някакъв друг фастбут РОМ? Гледам, че има 8... ромове за твоя модел, ти слагаш само седмици. Ако не стане и тогава - търси как да смениш мак адреса.
Цитирай
#10

Значи според мен МАК адреса се е разместил(незнам как) но с тази седмица съм откатко съм взел телефона и не съм качвал ъпдейти или правил каквато и да е друга интервенция по телефона когато отказа. Затова си мисля, че трябва да се промени МАК адреса вместо да качвам различни ромове.
Успях най-накрая да го рутна (с отключен буутлоадер съм) помагайте с смяната на МАК адреса какво следва оттук нататък.Къде да чета и как да го вкарам в диагностичен режим.Не съм на ти с Английския, а само с гугъл преводач сигурно ще стават много грешки.
Цитирай
#11

В диагностичния режим се влиза с код *#*#717717#*#*

От там вече трябва да имаш подходящите драйвъри и програми:
http://en.miui.com/thread-260943-1-1.html

В момента не мога да намеря точно тази, която пише мак адреса на Wifi.
И тази инструкция може повече да те обърка, отколкото да помогне с нещо


Това по-върши работа:
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...ry53112956
но иска акаунт във 4пда, за да можеш да теглиш
Цитирай
#12

До сега почти нищо не съм направил.Като набера кода за диагностичен режим и се нулира dial-ра все едно че нищо на съм избирал до момента.
По тази инструкция ги свързвам в diag режим но когато стартирам Восстановление MAC, SN не вижда телефона.
По тази всичко се получава но когато започна търсенето на стойностите за МАК адреса (02 00 00 00 00 00) ми излизат 50-60 резултата а в инструкцията пише че са общо 4, а аз незнам кои, за да променя само тях. Как да разбера на кои стойности да променя?  Има ли от къде да извлека оригиналния мак адрес?
Цитирай
#13

Оригиналния евентуално ако рутера ти има история за закачените устройства...
И според мен си с някакъв странен ром, опитай миуи 8
Цитирай
#14

Мисля, че ромовете са си стоковите :
http://en.miui.com/a-234.html , а вариантите :
Redmi Note 3 Qualcomm Latest Global Developer Version Fastboot File Download
Redmi Note 3 Qualcomm Latest Global Stable Version Fastboot File Download
Единия е глобал стабил, а другия Глобал бета не знам да има по нов стоков РОМ
Цитирай
#15

Някой спомена че си с миуи 7 още. Аз затова предлагам флаш
Цитирай
#16

Не знам как точно но днес към 3 следобед пробвах отново програмата от руския сайт “Восстановление MAC, SN “ и откри телефона въведох му мак адрес и като го пробвах нищо не се беше променило, но не се сетих да го рестартирам.Сега направих бекъп с TWRP защото мислех да пробвам с Lineage OS и когато се рестартира [size=small] wi-fi то тръгна.Дано да не е за малко, че това което четох направо ме отчая.Много често се пукали платките и WI-FI и blootooth не работят.

ПС
радостта беше много кратка явно няма справяне с проблема положението си е същото
Цитирай
#17

на лг г3 ми излезе същия проблем но беше хардуерен проблем(не се оправи).дано при теб не е е така.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)