Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#1

Някой имал ли е досег до така наречената докинг станция на самсунг ? Навремето Lumia 950/950XL бяха пуснали подобна, сега гледам че и за S8/S8+ има , интересно ми е какви са възможностите...

https://www.youtube.com/watch?v=VgxpnQ8AenE
Цитирай
Аксесоари
#2

Още преди да купя телефона се интересувах за такава опция и очаквах, че ще имам голяма нужда. Но с времето се оказа, че не ми трябва чак толкова.

На теб трявба ли ти за конкретна цел или просто любопитстваш?

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#3

Ами любопитно ми е просто..
Цитирай
#4

Аз също се бях засилил да го купувам. Но после осъзнах, че като свържа телефона с телевизора и свържа клавиатура и мишка е същото навярно. На 55 инча изглежда доста добре Smile

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#5

Аз основно за писане го мислех, връзка с въшна клавиатура, като пътувам, ако се налага, евентуално и монитор. После видях, че директно на телефона с лекота пиша, дори и по-дълги неща.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#6

Тъй като се интересувам и аз от Dex-a, вчера имах възможност да го пробвам на живо в един магазин на Самсунг. Разрешиха ми да си сложа моя телефон, и бях приятно очарован. Това, което съм гледал по клиповете си е вярно, бързо зарежда, приложенията се отварят бързо, няма забавяния, снимки, менюта, настройки - хареса ми. Е, вярно е, че за 6-7 минути не мога да усетя всичко, но определно, поне на мен, би ми вършило работа за това, от което имам нужда. А то е - интернет, музика, някой филм понякога, Netflix, и други по-основни неща, и главно - цялото това нещо да си го местя от стая в стая. Лаптоп би свършил работа, но и двата ми се развалиха, и не виждам смисъл да купувам при наличие на толкова удобно устройство като s8-цата. Пък и на всички телевизори си имам изкарани HDMI кабели + клавиатура и мишка, и още повече ми се улеснява употребата и печели точки пред лаптопа. Пробвах, разбира се, и офис пакета - екстра е, служебно ползвам доста и би ме улеснило.
Цитирай
#7

Добре де никой ли не ползва Chromecast , тея кабели са отживелица според мен ..
Цитирай
#8

Това е малко по различно... забелязах в клипа от пост 1 , че има някаква много интересна функция recevier, която ти отваря някакъв windows десктоп означен още като demo cloud със всичките си офис пакети браузъри и прочие...
Цитирай
#9

Сега не мога да го изглеждам пак, но ми се струва, че като го гледах, когато бе пусната темата - имаше коментар в самото клипче, че тези офис пакети и т.н. са платени Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#10

Когато го пуснаха тоя декс го обявих за най-голямата глупост. Да търся монитор, мишка и клаватура...къде, къде по лесно е да си нося хромбука.

Да, обаче не гонося Smile а телфонът е винаги с мен.
В работата на служенбият копм ползвам хром, съответно влизам с профила си и за съжаление много често забравям да излезна...
Следвщият който седне и ми има най-малко целият финансов живот готов на тепсия.
Това банки, пейпал,  е пей, ебей...а бе стотици неща, от които мога да пострадам за цял живот.

Затова и се замислих за един декс - слагам си телефона в него отвярма от там хрома, върша си работата и като стана и си взема телефона, край нищо не остава. Даже и хистори в пц-то няма да има

С тази идея си взех един Нот 8 от виваком и чаках да ми се падне безплатен декс. Даваха уж такъв на първите 100 ама няма явно не съм измежду тях.
Обаче гледам в ибей има някакви китайски dex station , които ги дават че са напълно съвместими с S8/ Note 8 и са само по 20-30$ и мисля да се пробвам с един.

Само да не би при самсунг да стават само за зареждане, че ще е голямо набутване

Сега като се поразтърсих, явно ще си вършат работата

https://www.youtube.com/watch?v=fHkJSnRKr-Y
Цитирай
#11

Здравейте, а някой дали е успял с това устройство да подкара Kodi на целия екран?

Samsung galaxy note2 7100, Android 4.4.2
Цитирай
#12

за инфо
Цитирай
#13

Интересува ме има ли някой да ползва декс на орео? Още не съм ъпдейтнал и се чудя дали са изчистени някой дразнещи бъгове. Що се отнася до удобство... много е яко за работа в офиса ми съм махнал комютъра всичко е в телефона. Офис пакета на маикрософт е мн добър, но платен, затова ползвам хром. Супер е... има недостатъци обаче. Примерно фонетика няма... а само бдс. Което си е проблем... даже го виждам като най големия проблем за мен. Ако някой се е справил с това да пише плс. Ако сте като мен да работите с мейл и офис и чатове това е в пъти по добро от десктоп

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#14

Аз съм с Орео. За кои бъгове да проверя?

Samsung Galaxy S20 Plus 5G Cosmic Black
Цитирай
#15

Rumo

Взе ли си такава?
Цитирай
#16

Не са точно бъгове а недостатъци. Има ли фонетична клавиатура?

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#17

(2018-03-16, 17:00:58)Vanta написа:  Не са точно бъгове а недостатъци. Има ли фонетична клавиатура?

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

Не, няма. Но това е проблем на Dex-a и може да се оправи в следващия фирм за нея. Иначе за телефоните, и на Нуга си имаше фонетична клавиатура.

Samsung Galaxy S20 Plus 5G Cosmic Black
Цитирай
#18

Ясно значи чакаме ъпдейт за декса

А има ли някви осезаеми разлики от нугата
Цитирай
#19

Сега при включване има възможност да си ползваш екрана на телефона като мишка (тъчпад). Преди май го нямаше...или се лъжа...? Аз ползвам Bluetooth мишка и не я ползвам тази "екстра".
Иначе предполагам си си активирал Режима за разработчици и DeX labs за да може почти всички приложения да излизат на цял екран. Ако с някои не се получава, то Dex Max приложението разпъва всичко...

Samsung Galaxy S20 Plus 5G Cosmic Black
Цитирай
#20

Да, благодаря ползвам ги и двете, за съжеление играта, която цепя mobile legends bang bang, не е писана за декс. Но всяко зло за добро щях да я пръскам по цял ден на работа. Джойстик незнам дали си пробвал за игри с лекота го намира и е яко

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

Ако ти трвбва офис пакет най доброто решение е през гоогле докс, а ако ти трябва фонетика блъскам на диктофона, но се чуствам малко като в старо убунто или стара лада... с пениз трябва да се кара

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#21

Аз имам въпрос!Samsung dex EE-MG950,и Wireless Fast Charging Station

EP-PG950BBEGWW съвместими ли са със Samsung S9/S9+? Благодаря.

Изпратено от моят SM-G965F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#22

Мисля, че това ще е полезно ако има и други като мен, активно използващи станцията,  фонетична подредба за хардуерни клавиатури: https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1478042

All we are is dust in the wind...
Цитирай
#23

Ми аз си купих Dex от чисто любопитство. И защото ми излезе на промо цена 44 евро. За съжаление не можах да го подкарам на лаптопа , защото се оказа че лаптопите 99% са Hdmi само изход, не и вход. В момента нямам под ръка нито ТВ, нито монитор.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)