Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Необикновени рестарти на S7 edge
#1

Здравейте!
Първо, много търсих в интернет и разбрах, че втори случай като моя просто няма.
Телефонът си работи най-нормално, докато не реши сам да се рестартира. Това, горе долу е приемливо, но по-лошото е, когато започва да ребуутва (да се включва) по 2,3 или повече пъти (логото пресвятква по няколко пъти) и накрая излиза един син екран с "no command"и така си стои с часове, докато не го махнете сами. Или преди "no command" има друг син екран с ïnstalling system update" и след него се появява първия

Та, наистина ще съм много благодарен, ако някой наистина успее да ми помогне да се справя с тези необикновени неща, които се случват.
Няколко пъти флашвам официални firmware от Самсунг. При всяка една версия (6.0.1 или 7.0) винаги има такива ситуации с тоя рестарт и син екран. Wipe, mount, нулиране на настройки преди и след флаш на официален firm и всичко е без резултат. 

Други съпътстващи проблеми са: жълти линии на официалната тема по wallpaper-a (официалния), по някои икони, които се оправят със смяната на темата; системния звук (рингтонове или на смс приложението) е ужасен на моменти (примерно 1 на всеки 10 случаи се чува като продънено, останалите 9 са нормални и то все на един и същ звук).

Типични проблеми като да флашнеш къстъм ром и не wipe-неш.
Цитирай
Аксесоари
#2

Това с ретартите много напомня на мой проблем който имах и в сервиза гаранционно смениха платката и батерията на телефона, 100 флаша ъпдейти преинсталации нищо не помогна. Ако си в гаранция го носи за ремонт най добре.
Цитирай
#3

Направи му един reset за всеки случай!
Цитирай
#4

Не помага нищо свързано с нулиране/изчистване/wipe/format....

От няколко дни съм с руутнат телефон. За сега всичко е ок. Спря да се показва синия екран, но от скоро съм с руут...

Мисля че самото рековъри премахна проблема като го погълна и поправи.

Поне за сега се оправи това. Все още получавам жълти петна и линии. Вижте Самсунг браузъра. Мисля че със смяната на темата ще се премахнат. Ако някой може да ми даде стоковата (светла) или някаква на S8/note 8 тема..
Звуците се оправят със смяната им от ръчно изтеглени, а в приложенията просто карам на вибрация..


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#5

galaxyhopper
Това на браузъра иконката или на това място, каквото и да сложиш?Размести местата и виж.

За теми, защо не погледнеш в Galaxy theme? Има всякакви.

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай
#6

Като цяло иконите жълтеят и разни други неща, но в тоя случай (просто за пример дадох) браузъра жълтее, където и да го преместя. След което се оправя за сметка на друга икона.
Знам че има теми, но стоковите ми харесват повече. Ако има някои с руут, ако може да ми направи едно apk на темата.
Цитирай
#7

На скрийншота също се вижда жълтото петно, което ме навежда на мисълта, че файлът с иконката може да е повреден, което пък ме навежда на мисълта, че може телефонът ти да има повредена флаш памет или RAM памет. От това може да се омазват системните файлове и да се случват всякакви щуротии по време на работата на телефона, включително и рестартите.

Ако имаш гаранция, пращай го на сервиза без да го мислиш и им подскажи, че може да има проблем с паметта. Би трябвало да ти сменят цялата платка.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#8

За съжаление няма гаранция.
Със смяна на темата (изтеглих рандом от стора) няма нищо жълто.
Почва да ме навежда на мисълта, че трябва да сменя проблемните системни файлове.
Вече смених рековърито и вече за около 3-4 дни нямам син екран или ребуутване повече от веднъж. 
Трябва да си намеря някаква стокова тема и да я приложа.
За звуците предлагайте. Имам руут.. За сега само съм ги сменил системните, които мога с изтеглени.
Явно така ще се кара в бъдеще. Поправката не си струва, бих си взел направо нов. 
За сега всичко изглежда приемливо за ползване, но в началото се бях видял в чудо.
Цитирай
#9

(2017-08-24, 11:18:50)galaxyhopper написа:  Здравейте!
Първо, много търсих в интернет и разбрах, че втори случай като моя просто няма.
Телефонът си работи най-нормално, докато не реши сам да се рестартира. Това, горе долу е приемливо, но по-лошото е, когато започва да ребуутва (да се включва) по 2,3 или повече пъти (логото пресвятква по няколко пъти) и накрая излиза един син екран с "no command"и така си стои с часове, докато не го махнете сами. Или преди "no command" има друг син екран с ïnstalling system update" и след него се появява първия

Та, наистина ще съм много благодарен, ако някой наистина успее да ми помогне да се справя с тези необикновени неща, които се случват.
Няколко пъти флашвам официални firmware от Самсунг. При всяка една версия (6.0.1 или 7.0) винаги има такива ситуации с тоя рестарт и син екран. Wipe, mount, нулиране на настройки преди и след флаш на официален firm и всичко е без резултат.
Здравейте колеги, да посъбудя "позаспaлата" тема Wink!
Отскоро 1 месец и аз имам същия проблем като на цитирания от мен колега на G935F с тази разлика че съм с Oreo официален  BGL и неруутнат телефон и нямам проблем със звука и жълтите петна по иконите и темите всичко на телефона си работи перфектно, До в един момент както си стои и се рестартира....
Какво ли не опитвах префлашвах, трих кеш, фабрични настройки от телефона и от рековърито и прпблема си продължава.
Искам да попитам колегата, ако чете какво стана с неговия телефон след руут-а? Ако има подобрение да руутна и моя? и без това не е в гаранция вече!

Samsung Galaxy Edge G935F; Samsung Galaxy S9 G960F

Цитирай
#10

И на теб ли влиза в Recovery като при него или просто се рестартира?

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#11

Не не влиза в рековъри просто се рестартира.
Има и случай като го извадя от джоба да е угаснал и тогава известно време и не може да се пусне.
Когато река да вляза в стоковото рековъри ми дава горе описаната грешка от колегата "No command"...стои около 20 секунди и влиза в стоковото рековъри.

Samsung Galaxy Edge G935F; Samsung Galaxy S9 G960F

Цитирай
#12

Това не е грешка, нормално е при влизането в стоковото Recovery да търси системен файл от паметта за инсталиране и като не намери изписва "No command" и влиза в ръчното меню. А възможно ли е да е от батерията да е сдала багажа? Държи ли или вече е заминала?

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#13

Да, вероятността батерията да прави проблем също е доста голяма. Не съм забелязал някакви кой знае какви проблеми с батерията(като екстремно падане на заряда, зареждане до определени проценти и не възможност за повече и др такива), винаги го зареждам с оригинална зарядно и fast charge.

Samsung Galaxy Edge G935F; Samsung Galaxy S9 G960F

Цитирай
#14

Някой знае ли комбинираният файл какво толкова би направил, че да оправи bootloop?
Когато го флашна, се появява изглед за разработчици и не знам как на нормалния потребител би му било приятно да ползва телефона така.
Цитирай
#15

Той не е за ползване, а за задаване на команди през специална програма от типа на RealTerm.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)