Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Въпрос относно зареждането на XZ
#1

Здравейте !От седмица имам Sony Xperia XZ,който получих с Charger UCH20 и кабел UCB20 оказа се,че това зарядно не е с Quick Charge 3.0 телефона се зарежда изключително бавно (2:30 часа) от 0 до 100%.Гледам,че има зарядно UCH12W,което е 3000 Mah а мойто е 1500Mah доста се зачудих,че е 1500ма като на старата ми Z1 e 2000mah а батериите са почти същите.Някой ако има това зарядно да сподели,че много време отнема зареждането на тоя телефон.
Цитирай
Аксесоари
#2

Нормално е при батерия на телефона 2900 mAh и при зарядно с 1500 mA, зареждането да отнема това време. Около 2-2,5 часа.
Ако се зарежда с бързо зареждащо устройство, при което стойността е 3000mAh, зареждането ще става за 2 пъти по-малко време.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#3

Да естествено това се зачудих и аз на Z1 зарядното ми е по-голямо от това на този телефон и самия телефон не дойде с оригинално бързо зарядно това е доста разочароващо след като си купиш телефон за такава сума да започнеш да търсиш друго зарядно,защото това в комплекта е абсолютно нерентабилно и за мен е подигравка.Това зарядно 1,5 амп нито има QuickCharge 3.0 и реално все едно зареждаш с зарядно за нокиа или някакъв по-обикновен телефон и чакаш нещо да се случи.Доста разочароващо от Sony да не сложат зарядното което с QuickCharge3.0 а това малкото....
Цитирай
#4

Мощността на зарядното е достатъчно по принцип.
Други устройства с по-голям капацитет на батерията, също са с подобно зарядно.
Всъщност след като го имат бързото зарядно предложено като аксесоар, пак е решение, разбира се това е допълнителна инвестиция.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#5

Извън темата но все пак прави ми впечатление че като зареждам с по бавно зарядно или в лаптоп батерията държи чувствително повече... може и да е внушение тъй като е нелогично...

Sony Xperia X Compact - Universe black
Sony Xperia XA1 - white удавен

Цитирай
#6

много си е логично даже,бавния заряд пълни много по плътно клетките

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#7

За тези пари е немислимо да няма бързо зарядно в комплекта едно просто Леново за 300лв има такова в комплекта....
Цитирай
#8

(2017-08-29, 15:32:53)bastiqk написа:  За тези пари е немислимо да няма бързо зарядно в комплекта едно просто Леново за 300лв има такова в комплекта....
Прав си.Смятам да изхвърля що Xperia имам и да си купя Lenovo.

Sent from my G8141 using Tapatalk

SE Xperia Neo unlocked by test point KK 4.4.4,  SE Xperia Neo V unlocked by test point ICS 4.0.4,  SE Xperia X8 CM7.2,Sony Xperia Z3 copper Concept, Xperia XZ Premium.
Не винаги съм прав, но никога не греша.
Цитирай
#9

Имаше друго предвид човекът - правят се ненужни компромиси.
Цитирай
#10

По колко часа дисплей правите,колеги?
Цитирай
#11

Между 4 и 4.5 ч. (до 15%), иначе със изцеждане на батерията и до 5 ч. съм стигал.

#TeamPixel
Цитирай
#12

От дисплей до дисплей има голяма разлика
За браузване, клипове, филми...
Според мен времето може да варира двойно между браузване и HBO GO примерно
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)