Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Няма обхват извън града
#1

В града имам обхват, но извън нямам. Други хора на същия оператор имат.
Моята сим карта на друг телефон има обхват. 
Мисля, че проблема ми е в настройките, но не знам къде...
[Изображение: Screenshot_2017_08_25_11_44_57.png]
Цитирай
Аксесоари
#2

Не са настройки,хардуер е!Нещо с антената-лош контакт на куплунга,пречупен кабел,окислена букса на свързването с усилвателя и т.н.
Цитирай
#3

Както казах, в града имам обхват, тоест не е хардуерно...
Цитирай
#4

В града е по силен сигнала
Цитирай
#5

Подобни изживявания съм имал с E4 и на места с по-слаб обхват изобщо нямаше.
Забих го в асфалта и го убих, беше ме изнервил. 5 човека с обхват и аз без, а не е като да няма - пак така, само в градовете. В някое село или изпът - забрави. Е нали е мобилен, то на пътя ако нямам нет и разговор... и го разцепих едно хубавичко в асфалта и повече никакви сонита.
Те така.

Сменяй го ако имай възможност, не е софтуерен или хардуерен бъг, просто си е така малоумно.
Цитирай
#6

Да спомена, че ако сложа теленорска карта имам обхват. Нещо мтелско да не е...
Цитирай
#7

аз на вивата съм така... заради тях си счупих предния (нексус 5) телефон, а сега когато нямам обхват... дишам дълбоко и прибирам тела в джоба...преди да съм изкарал нерва наяве

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#8

Те са трагедия тия Виваком в обхвата (лични впечатления, изцяло персонални). И с тях съм имал подобни преживявания.

При Виваком ме дразни бавното "мятане". То зависи и от у-вото, но например с A5 2016, с който съм ползвал и трите мрежи в рамките на година - Вивакомската е най-зле. Мятане му викам на смяната м/у 2/3/4G, като си изпът особено и "мята" из мрежите - при Мтел и Теленор в момента в който се изгуби 4, минава на 3 и така. При Виваком просто си аут, трябва да влизам в ръчните настройки да търся мрежа, то си мръднал и в обсег на други клетки, то пак си търси - трагедия. Прибери го в джоба и чак в другия град като стигнеш го извади.
Сега с P10 lite на пътя Бургас-Слънчев имам 100% покритие. Мята на моменти и на EDGE, но го има и мести веднага, просто не разпада връзката. При Виваком си иска "мислене".
Цитирай
#9

Няма такова нещо, стабилен обхват при различни условия, явно проблема е в твоя телевизор.

 
Цитирай
#10

случва се точно както го описа колегата alisali, а телефоните са различни модели с един и същ симптом, описан две мнения по-горе

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#11

Нямам преки наблюдения към другите 2 оператора (Виваком и Теленор) и незнам дали е от телефоните или от сим картите. Като съм някъде с приятели повечето са на Мтел както и аз и ходим някъде на планина те в тунел губят обхват а аз от 4G минавам на 3G. Ако някой е пътувал до Девин ще разбере за какво говоря, по пътя се губи обхвата а аз имам 4G по 80% по пътя въпреки че пишат че нямат 4G обхват там. Не знам с каква карта съм, също така и в триумфа до нас, той е под земята и там кат се влезе навътре всички губят обхват а аз 3G рядко да мина на 2G. Според мен от картите

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#12

Явно дали от карта, дали от мрежа или у-во, понякога отказва да те "метне" и просто спира да търси мрежа или отказва да се закачи. Варианта е на пътя да си спреш колата примерно, на Виваком тоя абсурд ми се е случвал. На пътя просто в движение не успява толкова бързо да смени 4 с 3 или 2, при което просто си се губи нета. Трябва да спреш на едно място, да пуснеш ръчно и до тогава те свързва. На Мтел и Теленор този проблем не съм го имал по никакви начини.

Не знам и аз от какво зависи, но е факт, че има такива проблеми.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)