Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Stock Firmware - WAS-LX1C432B183-FULL
#1

Ето и новия Firmware - WAS-LX1C432B183-FULL за нашите телефони

Линкове за сваляне:
WAS-LX1C432B183-FULL.zip (2.26 GB) от Dropbox

WAS-LX1C432B183-FULL.zip (2.26 GB) от Mega

- ако сваляте от Мега, то използвайте Chrome браузъра, защото Mozilla Firefox не може да сваля толкова голями файлове от там.

Има 3 начина да ъпдейтнете системата, първите 2 работят доказано, 3-тия на теория би трябвало да работи, но не съм го тествал и може някой да опита Smile

Ъпдейта се състои от 2 част, т.е. 2 пъти трябва да ъпдейтвате системата!!!

ВАЖНО, ако имате TWRP то трябва да флашнете телефона със стоков рековъри, защото в противен случай НЯМА да успеете да ъпдейтнете системата!!!
Ето как става връщането на стоковия рековъри -> https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1420056


=================================================

НАЧИН 1: (Ъпдейт чрез SD карта)

Свалете WAS-LX1C432B183-FULL.zip и го разархивирайте. Вътре ще видите 3 zip файла: update.zip, update_data_full_public.zip, update_full_WAS-L01_hw_eu.zip

ЧАСТ 1:

Първия файл е с име update.zip

Разархивирайте този update.zip

Вътре ще видите един файл с име UPDATE.APP

Свържете телефона с компютъра.

Направете папка с име dload на вашата SD Card в главната директория на картата

Копирайте UPDATE.APP в папка dload

Отидете в менюто за набиране на номера и напишете този код *#*#2846579#*#*

Ще ви се отвори скрито меню на телефона наречето Project Menu

Изберете Software Upgrade -> SDCard Upgrade -> YES

След това трябва да започне самия ъпгрейд, телефона ще се рестартира и ще влезне в режим ъпгрейд

След това успешно ще се ъпгрейднали и продължете с част 2.

ЧАСТ 2:

Ще видите още един zip файл наречен update_full_WAS-L01_hw_eu.zip (CUST Package for Europe)

Разархивирайте го и ще видите още един файл отново с име UPDATE.APP

Свържете вашия телефон с компютъра и влезте в папката dload която създадохте в част 1 и вътре ИЗТРИЙТЕ файла UPDATE.APP от тази папка dload

Сега когато папката е отново празна копирайте файла UPDATE.APP от архива update_full_WAS-L01_hw_eu.zip

Отново отидете в менюто за набиране на номера и напишете *#*#2846579#*#*

Отново ще влезете в Project Menu и отново изберете Software Upgrade -> SDCard Upgrade -> YES

Телефона ще се рестартира и отново ще направи ъпгрейд

=================================================

НАЧИН 2: (Ъпдейт от вътрешното хранилище)

Свалете WAS-LX1C432B183-FULL.zip и го разархивирайте. Вътре ще видите 3 zip файла: update.zip, update_data_full_public.zip, update_full_WAS-L01_hw_eu.zip

ЧАСТ 1:

Свържете телефона с компютъра

Изтрийте dload папка от SD картата ако сте правили такава.


Влезте в Internal Storage

Направете папка dload и копирайте файла UPDATE.APP от архива update.zip

Изключете телефона

Задръжте VOL UP + VOL DOWN + POWER докато видите логото на Huawei и отпуснете бутоните

Ще влезнете директно в менюто да ъпгрейд и EMUI ще започне ъпгрейд автоматично

Когато свърши телефона ще се рестартира.

ЧАСТ 2:

Свържете телефона с компютъра и влезте в Internal Storage -> dload и ИЗТРИЙТЕ файла UPDATE.APP

Сега когато папката е празна вътре копирайте другия UPDATE.APP от архива update_full_WAS-L01_hw_eu.zip

Изключете телефона

Задръжте VOL UP + VOL DOWN + POWER докато видите логото на Huawei и отпуснете бутоните

Отново ще влезнете в менюто за ъпгрейд и ще започне автоматично да се инсталира и втория ъпдейт

След това телефона ще е ъпдейтнат!

=================================================

НАЧИН 3:

Този начин НЕ е изпорбван, но на теория би трябвало да работи безотказно и дори е по-лесен от първите два.
НО за него трябва да имате Root права и съответно Root Explorer или някакъв Рут файл мениджър, защото трябва да имате пълен достъп до целия телефон, а не само до Internal Storage или SD Card.

Ето как работи, супер лесно е:

Свалете WAS-LX1C432B183-FULL.zip и го разархивирайте. Вътре ще видите 3 zip файла: update.zip, update_data_full_public.zip, update_full_WAS-L01_hw_eu.zip
Копирайте ги на вашата SD карта или ако нямате такава то някъде във Вътрешното хранилище.
Отворете Root Explorer или някоя друга програма и сега копирайте пак тези 3 файла и ги поставете в ето тази директория на телефона:

data/update/HwOUC/92008/

Отидете в най-главната директория на телефона, влезте в папка data, вътре в папка update. Ако нямате папка HwOUC то си направете, след това направете и папка 92008 и вътре поставете тези зип файлове.
Както казах, този метод работи, САМО ако телефона ви е рутнат, защото иначе няма да имате достъп до тези папки.

След това отидете в Насторйки -> Системна Актуализация и чекнете за ъпдейт. На теория би трябвало да засече че има ъпдейт и че дори е свален и трябва само да го провери за грешки и след това да рестартира телефона и да ъпдейтне системата.

Това е! Този 3-ти начин е най-лесен, но Не е тестван. Дори не знам тази папка 92008 дали на всеки е също 92008, но при мен това бе пътя. Дано проработи и при вас и кажете дали става или не този начин. Ако не става, то най-вероятно 92008 е само в моя случай, при вас сигурно е друго и няма как да знам номера ви.
Цитирай
Аксесоари
#2

Браво поздравления за труда.
Цитирай
#3

При мен от ново не се получи!
Software update failed и забива на 5%!
Дава ми само да рестартирам!
Да не би тези методи да се отнасят само за апарати с отключени bootloader-ри?
Цитирай
#4

Не, точно обратното. Първите 2 начина са си официални начини на ръчно ъпдейтване.
По принцип и при мен първия път даде грешка и даваше само рестартиране, но от втория се получи.
Ти нали първо инсталираш UPDATE.APP от първия ZIP файл който е update.zip, а след това махаш тоя .APP и слагаш втория UPDATE.APP от втория zip файл.
Цитирай
#5

Да, разбира се! Но на мен ми забива още на първия update.app от първия update.zip! До втория не съм стигал изобщо, понеце то забива още на първия.
Пробвах поне 5 пъти и не се получи, както и пробвах и с b127!
Цитирай
#6

Ти по кой начин пробва?
Чрез СД карта ли?
Пробвай директно в Inrternal Storage (Вътрешно хранилище) да направиш папка dload и в нея сложи UPDATE.APP
След това изключи телефона, натисни и задръж VOl UP + DOWN + POWER бутоните, т.е. и трите бутона ги държиж натиснати, докато на екрана излезне логото на EMUI на черен фон и тръгне да инсталира ъпдейта.
Ето по такъв начин говоря да пробваш - https://youtu.be/Rhru9rCA8-8?t=75
Съответно флашни така и двата UPDATE.APP
Цитирай
#7

Пробвах и по двата начина, но при мен нестава! Пробвах и в сд картата, пробвах и във вътрешното хранилище с volume+volume-power button но просто забива на 5% и изписва, че системният ъпдейт се срина и ми дава единствено reboot.
Пробвах поне 5-6 пъти. Всичко правя, както е описано, но просто не се получава при мен.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#8

Пробвай да свалиш само ОТА ъпдейта, а не пълната версия и пробвай пак от СД картата с Project Menu по първия начин.
Ето линк - http://update.hicloud.com:8180/TDS/data/...update.zip (488MB)
Вътре в този зип има само един UPDATE.APP пробвай него да инсталираш.

------

Междудургото по 3-тия начин, за тези които рут права папката си е наистина 92008.
Пътя за пълния ъпдейт, където се слагат 3-те файла е data/update/HwOUC/92008/
Пътя само за ОТА ъпдейта е: data/update/HwOUC/92003/
Цитирай
#9

При разархивирането излизат много неща но самия UPDATE.APP ми излиза на компа точно 223мб, предполагам само него ми трябва за папка dload
Цитирай
#10

Да, само той ти трябва.
Цитирай
#11

Каква е разликата ако сложа само ОТА ъпдейта с пълния пакет?
Довечера ще пробвам!
Цитирай
#12

Аз си го обнових до тази версия чрез проверка за актуализация-така не става ли-даде ми че има нова WAS-LX1C432B183-дадох му актуализирай и стана за 10 мин? Не виждам някаква разлика сега съм вече с WAS-LX1C432B183
Цитирай
#13

При всеки идва ОТА актуализация индивидуално.... Т.е ОТА актуализациите зависят от imei номера на телефона! Всеки получава актуализация по различно време.
Просто при мен все още я няма.....
Цитирай
#14

Разликата между малкия и големия ъпдейт е че малкия е реално само ъпдейт, който пачва само тези файлове, които засяга ъпдейта. За това дори тази опция с Бърз ъпдейт пак върши работа. Повечето системни актуализации именно чрез нея ъпдейтват освен ако ръчно не чекнеш за пълна версия.
Големия ъпдейт е именно пълната версия на системата, реално ако някой си е омазал телефона и му трябва да преинсталира всичко то му трябва пълния пакет.
Както казах, дали Бърз или Пълен пакет то няма разлика за обекновения потребител. Аз съм дал линк към пълния пакет, ако на някой му трябва цялата система в някакъв случай.

Иначе като причина защо при някои не може да се инсталира ръчно, който и да е от двата ъпдейта може и да е това че Huawei пуска ъпдейтите постепено и сигурно серийния номер или имеи-я на телефона не е в списъка още и за това се проваля ъпдейта.
Цитирай
#15

Явно моя телефон все още не е в списъка за ъпдейт! И с малкия пакет не се получава. Отново изписа, че ъпдейта се срина.
Ще си чакам ОТА ъпдейта.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)