Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с вградено приложение при S8+
#1

Преди 10-тина дни получих SMS от Мтел, че ми остават 1.5 гигабайта от общо 8 гигабайта мобилен нет, такъв ми е плана.
Викам си, бяхме по морето и съм шервал мобилния си нет, да го ползва детето с таблета си. Гледало е явно много клипчета в Ютюб и т.н., самоуспокоих се и забравих за проблема. Беше въпроса да избутам до 21-во число на месеца, че да ми дойде новата порция от 8 гб нет и успях.

Днес пак получавам същото съобщение, пак остават 1.5 от 8 гб. За няколко дни да изхарча 6.5 гб при условие, че рядко го пускам мобилния, няма начин. Опулих се и полудях от яд, помислих, че от Мтел ме цакат с топла бира.
Преди да ходя да правя скандали се разрових в телефона и веднага открих виновника. Беше вграденото приложение Email. За два-три дни на заден фон е дърпало нета, като обезумяло, по незнайна за мен причина.
Принципно го ползвам, да ми проверява пощата на АБВ-то, че оригиналното приложение на АБВ понякога си трае и не обажда за нови мейли.

Та, внимавайте! Вграденото приложение Email явно има сериозен бъг. Имайте го в предвид или поне му забранете да ползва мобилни данни.
Да не изреве после някой, че му е забегнал мобилния нет без причина. 
За информация - тествал съм за вируси - няма!
Цитирай
Аксесоари
#2

В приложението като влезеш в настройките на акаунта, има една опция Limit retrieval size. По дефолт май е No limit, което може да не е добра идея предвид разпробитата система против спам на АБВ. Wink

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#3

hollyshit
Мисля, че просто не си му разгледал настройките. По дефолт проверява през 15 мин. Сложи му в настройките "Само при получаване на ново съобщение ". Изобщо няма бъг и си работи добре, просто са му тъпи настройките и трябва да се настройва внимателно.

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай
#4

Много приложения ги дезактивирам след reset. E-mail също. Google включва всякакви глупости в Операционната система.
Цитирай
#5

@gogon, доколкото знам въпросната опция е налична само при IMAP и Exchange сървъри, каквито АБВ не предлага за обикновените акаунти. Дори и да беше налична, личният ми опит показва, че при IMAP сървъри когато е избрана тази опция всъщност има повече консумация на батерия, отколкото примерно при редовно обновяване през 30/60 минути, защото поради някаква щуротия на IMAP протокола или кофти настроени мейл сървъри телефонът и/или мрежовия му стек стоят постоянно будни.

@person, Email е приложение на Samsung. И не в него е проблемът, а в неподходящи настройки на акаунта или счупен мейл сървър, а за АБВ второто е сигурно.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#6

Пощата ми е настроена на POP3, изпращащия и получаващия сървър, както и портовете са си зададени според указанията в сайта на АБВ.
Добре знаете, че един от тези параметри да е грешно зададен и няма да мине теста. Оттам получаване или изпращане на мейл, все нещо ще се сгъбяса.
А то си работи безпроблемно което ме навява на мисълта, че правилно съм настроил всичко в приложението.
Сега, самите уведомления не знам, ама както си работи нормално и изведнъж да хукне и за 2 дни да направи 6.5 гб трафик, някакси не ми се връзва.
Същата проверка за нови мейли ми го прави и оригиналното приложение на АБВ, при това ежеминутно, а не през 15-20 мин., ама там месечната консумация е нищожна, някакви си мегабайтчета.
Не знам, ще ровя пак  в настройките на Email и ще правя проби, но ме съмнява проблема да е от мен. По-скоро май приложението дава ядове, поне така мисля.

(2017-08-27, 20:56:52)gogon написа:  hollyshit
Мисля, че просто не си му разгледал настройките. По дефолт проверява през 15 мин. Сложи му в настройките "Само при получаване на ново съобщение ". Изобщо няма бъг и си работи добре, просто са му тъпи настройките и трябва да се настройва внимателно.

Такава насройка при мен няма. Има само Ръчно, през 15 мин., 30 мин., час, два, четири часа и веднъж дневно. Други опции просто няма.
Цитирай
#7

Да използвам темата...
Преди дни, опитах да пратя клип по Скайп, на един приятел. Сакйп, защото през Месинджър и Вайбър се смачква качеството до неузнаваемост Smile
Клипът беше около 200 МБ. Така и не го получи другата страна, а и на мен (въпреки, че ми даде успешен ъплоуд) не ми се отвори през Скайп. След няколко дни си проверявам мобилния, защото получих СМС, че съм се поолял. Какво да видя...тъпия Скайп ми е изял над 2 гиги (повтарям, НАД 2 ГИГАБАЙТА) и то за неполучен клип  Bu
Ако някой има идея, за пращане на снимки и клипове (1:1) - моля да сподели.

Винаги искаме това, което нямаме.
Цитирай
#8

През май месец бях правила клипче от завършването в градината на големия и при опит да го изпратя по скайп - се изненадах, че има лимит в размера на файла, който мога да изпратя. Сега не си спомням колко беше, мисля до 100 МВ.

За такива цели често ползвам tranz.it - до 1000 МВ е разрешено. Качваш каквото решиш и другия си го тегли, когато може.

Сега в петък снимах на магистралата с телефона видео - как боклукчийска кола изпреварва камиони. Не стана голямо - около 40 МВ  - мина и през вайбър и през скайп, но през скайп качество беше 1:1, а през вайбър - кофти, наистина. Мисля обаче, че бях вързана към wi-fi, но ще погледна през мобилните данни какво ми е източено. Ползвам 20 000 МВ месечно и до сега не съм ги изразходвала, но ще имам предвид споделеното тук. 

Такава аномалия, като описаната сме имали веднъж, но бяхме шернали мобилни данни към устройство, което отдавна не беше включвано и докато си направи тихомълком ъпдейтите - бая трафик направи  Lol

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#9

Вчера си поиграх малко. Фабричното приложение Email позволява деинсталиране и излетя в боклука, където му е мястото. 
Сега тествам друго приложение и за момента добре се представя.
Бъдещето ще покаже, дали ще остане, макар, че като гледам в маркета колко хора го хвалят, май ще си остана с него.
Цитирай
#10

Фабричния Email е най-добрия но на самсунг нямам доверие за нищо

/SonyXperia Neo 4.0.4/GS1/GS2/Galaxy S4/NOTE2 4.1.2 Hawkish Exv2/LG G3 4.4.2 ROOT/NOTE3/NEXUS5/SONY XPERIA Z ULTRA 4.4.4/Iphone5s/Note 4/Galaxy S8/Galaxy S8+/NOTE8 DS
Цитирай
#11

(2017-08-28, 15:54:51)nzeus2k написа:  Фабричния Email е най-добрия но на самсунг нямам доверие за нищо

И аз така си мислих, ама до скоро. Даже го и препоръчвах на хората, да го ползват.
Ама в последствие, като се порових и се оказа, че в течение на 3 месеца рязко е огладнял за трафик и ми е издърпал общо 18 гигабайта мобилен интернет. Ей така, само за пуш функция, да ми проверява и уведомява за нови мейли пощата, нищо друго не съм правил с него.
А тези гигабайти струват пари и нямам намерението да страдам и да плащам за чужди грешки. За това шут в задника на 'най-доброто приложение' и ще ползвам друго.
Алтернативи за POP3 поща дал Господ и то все безплатни.
Цитирай
#12

Това по-скоро е от абв и техните сървъри.
Ползвам го това приложение от години. Имам закачени 2 пощи на него - exchange и imap. Погледнах сега какво е харчил - от 8ми до днес е изяло 3.65 mb.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Цитирай
#13

И при мен е слабо харченето

Samsung Galaxy S10+ Prism Black
Цитирай
#14

И аз го ползвам от години и то всекидневно това приложение, на различни Самсунги. Откъде да знам, че в един момент така ще ме предаде.  Undecided
Не знам. Аз бях длъжен да предупредя.
Вие вече сами си преценявайте.
Все пак е добре да имате едно наум, защото според графиката и логовете приложението изведнъж без никаква причина започва да генерира зловещ трафик, при това и двете посоки. Държи се точно, като зловреден софтуер. А такъв проверено неколкократно просто нямам.
Цитирай
#15

От самсунг трябва да очакваш неочакваното

/SonyXperia Neo 4.0.4/GS1/GS2/Galaxy S4/NOTE2 4.1.2 Hawkish Exv2/LG G3 4.4.2 ROOT/NOTE3/NEXUS5/SONY XPERIA Z ULTRA 4.4.4/Iphone5s/Note 4/Galaxy S8/Galaxy S8+/NOTE8 DS
Цитирай
#16

Е, то всяка голяма компания в стремежа си за бързи печалби нарая се оказва, че е претупала това и онова и съответно лъсват дефекти.
Но, за това са ъпдейтите, уж да поправят грешките и нестабилността.
В случая едва ли проблема е в Самсунг. Те са насочени главно в производството на високотехнологична електроника. По-скоро си имат сключени договори с куп софтуерни фирми, да им пишат приложенията и да ги подържат.
Та предполагам, че е някой техен подизпълнител.
Но, както и да е. Аз за момента съм разкарал въпросното приложение и ползвам такова на друг производител. Темата е приключена и не виждам смисъл да стои отворена.
Който има интерес по въпроса евентуално ще вземе под внимание предупреждението ми, да тества внимателно приложението, пък чак тогава да му разчита. Аз такова чудо, да ми изтегли имейл клиент такъв огромен обем данни още не бях срещал. А да кажеш, че ги е издърпал на телефона -не е. Абе мистерия някаква, ама карай...

П.С: Сега пак нищих проблема.
Значи, въпросното приложение не стига, че за няколко дни е издърпало 6.5 гб мобилен нет, ами и по Wi-fi е дръпнало още над 20 гб.
Всичкото това само за информация.
Цитирай
#17

(2017-08-28, 13:08:21)petio_venkov написа:  Ако някой има идея, за пращане на снимки и клипове (1:1) - моля да сподели.

Качвай клиповете в тубата. Ънлистед, само човека с линка ще вижда клипа.
Снимки също до 15 GB общо можеш да качваш във Photos без загуба на качество (неограничено във "високо качество"
Цитирай
#18

Днес получих системно уведомление, че от началото на месеца съм използвала 2 GB от мобилните данни. Разрових се да видя и се изненадах, че има настройка да предупреждава при използване на зададен обем данни за период от време. На моя телефон вероятно фабрично е зададено при използване на 2 GB в рамките на календарен месец - да предупреждава. Може да се променя при какъв обем данни да е потребление.

Споделям, защото е по темата на първия пост. Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#19

Да, на Data Usage отиди на горен десен ъгъл има една иконка, там се изключва Smile

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#20

Намерих го къде е, но за да не ми се случи някое недоразумение, като при hollyshit, по-добре да ме информира за "източване". Иначе при мен - 1,24 GB са генерирани от Google Photos  Big Grin  "каква изненада"  Big Grin Но съм си заявила по 20 GB месечно, та - следва да ми стигнат.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)