Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Свързване на S7 Edge към Компютър?
#1

Здравейте, колеги!

Защо като си свържа телефона към настолния компютър, който е с Windows 7 ми изписва съобщение, че "Свързаното устройство може да работи два пъти по-бързо"?
Какво трябва да означава това?
Реших, че е от USB порта към който съм го вързал затова минах през всички портове и за момента съобщението за по-бърза работа изчезна. Сигурно съм нацелил точния порт, НО не забелязвам разлика в бързината на прехвърляне на снимки, документи, видео.
Другото, което много ме дразни, е че не мога да си завъртам снимките като вляза в DCMI-->Camera през компютъра. Позволява ми да ги въртя чак като ги сваля на декстопа.

Като свържа телефона към компютъра се разпознава като "'media player", а не като сменяем диск F, I, G итн. Иконката на устройството е телефон с хендсфри. Пробвах да си поиграя с настройките за автоматично изпълнение, но не става нищо.
Прилагам снимка да видите как се разпознава:




Давайте идеи Smile


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy S7 Edge | 32GB | Black Onyx
Цитирай
Аксесоари
#2

Никой ли не знае нищо по въпроса?
Защо се отварят толкова бавно снимките в Camera и защо не ми дава да ги обръщам докато не ги сваля на компютъра?
Има ли лек за този проблем?

Samsung Galaxy S7 Edge | 32GB | Black Onyx
Цитирай
#3

1. Избери втората опция и ще ти дава телефона както ти се изразяваш като "локален диск", но всъщност си е достъп до файловия мениджър на телефона.
2. Снимките са отварят бавно, защото ги зарежда от телефона и ги буферира при теб. Същото като да отваряш филм от флашка и от пс-то.
3. Ако искаш да ги въртиш пробвай да ги отвориш с Windows photo viewer (на 7 би трябвало да е програмата по подразбиране). Ако не става да ги въртиш, явно не можеш да извърваш корекции по тях ако не са свалени при теб. Все пак можеш да си ги въртиш и през телефона.

Максимално допустимия размер на подписа е 400 символа, разположени на до 2 реда!
Цитирай
#4

Добре, но защо на другия ми телефон всичко се отваря много бързо като го вържа към PC-то?

Давам пример: със стария телефон правя 260 снимки и връзвам телефона към компютъра за да ги прегледам.
Резултата: всички снимки, които съм направил се зареждат отведнъж Smile И да, могат да се въртят без да съм ги свалил на PC-то.

Ето за още по-добра представа няколко снимки:

"Сменяем диск F" е старият ми телефон. Забележете, че излиза като сменяем носител, а S7 се разпознава като "преносимо устройство".
Забележете, че долу на сменяем диск F изписва и файловата система FAT32, с която става отварянето. От там идва и по-бързата работа.
Възможно ли е това разпознаване на стария телефон да се дължи на това, че има Root?

Другото, което ми прави впечатление е че S7 в контролния панел е разпознат като "Модем" ( ще видите на снимките ). 

Вида на връзката е MTP, което не знам какво значи ( "масов файл мениджър" предполагам ), но знам че дори и свързан към компютъра в този режим S7 може да бъде използван напълно пълноценно ( камера, обаждания итн ), докато при стария телефон когато включа кабела излиза зеленото човече на андроид и отдолу под него пише " Включване на USB устройството за съхранение", на което цъкам за да стане връзката и телефона вече не може да бъде използван за каквото и да било.

Цялата работа е в това, че S7 никъде в меню "настройки" няма опция "USB настройки".
На стария я има тази опция и като вляза мога да избера да го ползвам като "Медия плеър" или като "Устройство за съхранение". 

Дайте акъл Smile


Прикачени файлове Миниатюри
               

Samsung Galaxy S7 Edge | 32GB | Black Onyx
Цитирай
#5

MTP означава Много Тъп Протокол и нямаш друга алтернатива за жично* прехвърляне на данни освен него. Това е един изключително недодялан комуникационен протокол, от който идват много проблеми, като бавна скорост, загубени файловe при преместване, забивания на Windows Explorer при създаване на папки или преименуване на файлове, чупливо и бавно прехвърляне на голям брой файлове, както и тези, които ти описваш. Няма нужда се косиш с този протокол, защото е универсално признат за крайно некадърен.

Другият ти телефон може да се свърза като флашка (USB Mass Storage), защото или е с някоя мега архаична версия на Андроид, или производителят му е някой див китаец, който е решил да вкара тази опция напук на всички тенденции в бранша, или имаш къстъм ром с такава функция.

* Имаш обаче безжични алтернативи като AirDroid, Samsung SideSync или пускане на SMB или FTP сървър.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#6

Google Photos е много добър вариант, за директно гледане снимките на компютър. Аз моя съм го настроил като свържа телефона към безжична мрежа и зарядно да качва снимките, които съм правил през деня. Ползвай някакво такова решение. На мен също не ми допада да прехвърлям данни през кабел. Просто донякъде е бъгаво. Какъв е старият ти телефон ако не е тайна?

Максимално допустимия размер на подписа е 400 символа, разположени на до 2 реда!
Цитирай
#7

Стария ми телефон е SGS GT i9000 Smile

Това, което предлагате като варианти ми се струва интересно и ще го пробвам.
Наистина не смятах, че проблема е от MTP.
Явно ще си ги чакам да се заредят като свържа към USB, и това е Smile

EDIT
Пробвах с airDroid, но не останах очарован с тези 200 MB лимит за 29 дни. Пък и отварянето на снимките пак си остава бавно.

Samsung Galaxy S7 Edge | 32GB | Black Onyx
Цитирай
#8

Сложи карта памет и не се занимавай с глупости.
Цитирай
#9

AirDroid трябва да има (поне преди имаше) опция за свързване в локална мрежа: дава ти един адрес от сорта на http://<IP адреса на телефона в локалната мрежа>:8888/ в който като влезеш от компютър, който е на същата мрежа, ти се отваря интерфейса на AirDroid и можеш да си прехвърляш без ограничения и при това доста бързо.

Това, което се случва при теб, е че се свързваш през https://web.airdroid.com и сървърите на им са посредник между телефона и компютъра ти - оттам идва забавянето, защото снимките трябва първо да се качат от телефона на сървъра и после да се свалят от сървъра на компютъра ти.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#10

Колеги, това което предлага колегата AirBus с картата памет ще стане ли? Дали тя ще се разпознава като сменяем носител и така ще заобиколи MTP, а от там и бавната скорост?
Ако това ще ми реши проблема, да ходя да грабвам един SanDisk Smile
Благодаря на всички, които се отзоваха.

Samsung Galaxy S7 Edge | 32GB | Black Onyx
Цитирай
#11

Не, както казах няма как да заобиколиш MTP. @airbus има предвид да си вадиш картата и да я включваш в компютъра с четец за карти.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#12

Как да го свърша това чудо през USB към ТВ, за да чете снимките и клиповете? Егати смотаната работа.
Цитирай
#13

С USB няма да стане... Какъв ти е телевизора? Пробвай с Screen Mirroring, ако не ти е смарт ТВ-то ти трябва Chromecast.

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#14

(2017-09-26, 08:16:56)ИванМатин написа:  С USB няма да стане... Какъв ти е телевизора? Пробвай с Screen Mirroring, ако не ти е смарт ТВ-то ти трябва Chromecast.

Панасоник е тв-то. В мрежа е, но не искам от телефона да пращам на телевизора. Избирам файловете от телевизора.  Много е досадно това неразпознаване на телефона като външен източник.  При другите марки също ли не се разпознава, имате ли поглед?
Цитирай
#15

Пробвай SideSync:
http://www.samsung.com/bg/support/convergence/sidesync/

G975F Dual Sim 128GB, VIVACOM
Цитирай
#16

(2017-09-26, 09:39:08)airbus написа:  Избирам файловете от телевизора. 

Как така избираш файловете от телевизора? Какво искаш да направиш?
За свързването което ти говоря е мирор от телефона на телевизора. Всчко си управляваш от телефона.
Кой модел е Панасоника?

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#17

Не знам как е при другите телефони, но това чудо вообще не може да се ползва жично с тв. Дори няма и hdmi out. Няма на телевизор в хотел мрежа да му правя : D Пълна щайга. Вече ще трябва да нася доброто старо Сони, работещо като mass storage.л, за да гледаме и слушаме музика.
Цитирай
#18

Само да кажа, че MHL (HDMI out) няма от няколко поколения насам. С други думи, Galaxy S6, Galaxy S7, Galaxy S8, Galaxy Note 8 са все щайгарски телефони и се чудя дали въобще някой ги купува. Rolleyes

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#19

(2017-09-26, 09:39:08)airbus написа:  Панасоник е тв-то. В мрежа е, но не искам от телефона да пращам на телевизора. Избирам файловете от телевизора.  Много е досадно това неразпознаване на телефона като външен източник.  При другите марки също ли не се разпознава, имате ли поглед?

Аз съм с тв Панасоник и нямам проблеми!

<<<<< SAMSUNG GALAXY S10 Plus 128GB (G975F) Android 9 Pie PRISM BLUE >>>>> 

<<<<< Samsung Galaxy S8 Plus 64GB(G955F) Android 9 Pie (BGL) Coral Blue >>>>>

<<<<< Samsung Galaxy A3 (2016)Android 7.0 Nougat 16GB черен >>>>>


Цитирай
#20

Отдавна явно кабелната технология е станала безжична, както и телевиорите. Проблема е, че в нашата "щайгарска" държава обикновения човек не може да си позволи обикновени неща.
Цитирай
#21

(2017-11-11, 15:32:46)Петър Иванов написа:  Аз съм с тв Панасоник и нямам проблеми!

Не ме интересува с каква марка телевизор сте.

(2017-11-11, 22:17:00)sapiora написа:  Отдавна явно кабелната технология е станала безжична, както и телевиорите. Проблема е, че в нашата "щайгарска" държава обикновения човек не може да си позволи обикновени неща.

Кабелната технология не  е отминала. Каква версия на андроид да търся, за да се разчита паметта като mass storagе?
Цитирай
#22

(2017-11-14, 20:54:21)airbus написа:  Каква версия на андроид да търся, за да се разчита паметта като mass storagе?

Android 2.3 или 4.0.4. Не случайно по-горе писах, че се поддържа само от архаични версии на Android.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#23

След като рабрах за невъзможностга да подкарам картата под mass storage. Възможно ли е да подкарам тази щайга с hdmi кабел през usb порта?
Цитирай
#24

Щайгите не работят с кабели....

Xiaomi 11T (A1)
Цитирай
#25

(2018-01-13, 11:59:45)vlado2910 написа:  Щайгите не работят с кабели....

Същата работа е и в мрежа щайгата. През airdroid не може да изтрия 3-4gb снимки на миниатюри. Цикли както през кабл,така и в мрежа.  Двугодишен компот. Big Grin
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)