Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Новости на изложението IFA 2017
#1

Тук предлагам да се обсъждат интересни неща около световното изложение за електроника IFA 2017

Като за начало:
в 10:00 LG ще обявят наследника във V серията. Livestream: https://youtu.be/S9ZHLop_gzQ
в 14:00 Sony ще проведат прес конференция, на която ще обяват следващото поколение в XZ серията. Livestream: https://www.sony.co.uk/electronics/ifa-2...ive-stream
Цитирай
Аксесоари
#2

Този път LG...сцепиха!Най-накрая нещо обещаващо добро от тях!!Камера,дисплей,дизайн..ауу Big Grin Направо си обявиха,че може да се заснеме филм с това животно.. Big Grin

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#3

Бруталишен! Много съм впечатлен от камерата и дисплея.

Направо не знам Сони с какво ще изпъкнат след малко или ще се засрамят.
Цитирай
#4

Xperia XZ1 и XZ1 compact излизат с Android O от кутията.

XZ1 Compact ще е с 4.6 инча и SD835 по магазините началото на септември.

XZ1 наличен от следващата седмица

Това прави първия наличен телефон с Android О фабрично.
Цитирай
#5

Общо взето, същото от XZ Premium в XZ1 и XZ1 Compact.

Разликата е в размера на дисплея. И новото до колкото разбирам е 3D Creator и wide angle selfie.
Цитирай
#6

Общо взето напълно безмислени телефони от Сони...

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#7

Пропуснах и Xperia XA1 Plus. Средняк стоящ между XA1 и XA1 Ultra
Цитирай
#8

Телефоните са си с големи рамки, както си е обичайно, Big Grin, но пак ми харесват, телефоните са с Android 8.0, докато Samsung Galaxy Note и LG V30 са с Android 7.0, все пак е нещо, иначе и те като другите 2 телефона предлагат топ характеристики, та май дизайна ще е определящ и марката. Big Grin.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#9

(2017-08-31, 13:35:57)vesoisthebest написа:  Общо взето напълно безмислени телефони от Сони...

Както горе долу всеки един телефон, който са пускали полседните 3 години....

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#10

@smiley, гледай от добрата страна, все пак има и малък флагман, а другите производители нямат, освен iPhone SE, идват с Android 8.0, и тука няма да са толкова скъпи, 1200 за големия и 1050 за малкия, спрямо наскоро пуснатите телефони, цената е приемлива. Big Grin

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#11

Съвършенството не се нуждае от промяна.
Цитирай
#12

Ако XA1 Plus струва не повече от 600лв ще бъде най-добрия за тези пари.
Цитирай
#13

http://www.gsmarena.com/sony-phones-7.php

Нека поиграем на една игра: Открийте 5те разлики  Tooth Tooth

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#14

Че какво лошо има? Имат си дизайнерска линия и я следват поне не копират от другите марки, с което станаха известни конкурентите им.
Цитирай
#15

Всичкото е под капака.
Има quick charge 3.0 в едната Експериа
Може да има един и същ дизайн, но ако вземеш една Z-ка от 2013, ще скрие на повечето марки дизайнаот 2017! На мен си ми харесва.
Цитирай
#16

Телефоните на Сони са уникални телефончета с удобен и много красив дизай, лек приятен и енергоефективен софт....Колки са мръднали па Самсунг от с3 до с7 (не включвам с8 разбира се) и дали наистина безрамковия дисплей и тънкия профил са удобни, защоти мен примерно тънки големи заоблени вафли не са ми удобни, но тук вече си е до навик кой как е свикнал, но да безрамковия дисплей е готина новост, но задължително ли е сони да променят дизайна който единствен се различава от други телефони които се копират досущ

Sony Xperia X Compact - Universe black
Sony Xperia XA1 - white удавен

Цитирай
#17

Дизайна е страхотен. Имат си идея и план, следват си ги. Похвално, за което. Не може всяка година да се мъчиш да мислиш нов дизайн, който няма да се утвърди никъде и пред никого. Надграждат в материала и цвета, които стават всеки следващ път още по-съвършени.
Цитирай
#18

И само да добавя снимките дет е споделил smiley дет си е самсунг фен да ми каже какво странно има в това флагманите средния и нисък клас от последната година да ползват един дизайн (въпреки че са от различни материяли и не са много 1 към 1 но все пак имат общи отличителни черти)... Нима Галакси а серията а5 особено не е 1 към 1 копие на с7...А j5/7 серията имат уникален различен дизайн за разлика от xa1 в същия клас, който е ужасно грозен защото..?

Sony Xperia X Compact - Universe black
Sony Xperia XA1 - white удавен

Цитирай
#19

(2017-08-31, 13:57:26)hazART написа:  @smiley, гледай от добрата страна, все пак има и малък флагман, а другите производители нямат, освен iPhone SE, идват с Android 8.0, и тука няма да са толкова скъпи, 1200 за големия и 1050 за малкия, спрямо наскоро пуснатите телефони, цената е приемлива. Big Grin

Малкия ще е 1200...
Цитирай
#20

Все пак е флагман, не полуфлагман или средно-висок клас или среден..
Sd 835 има все пак...
Цитирай
#21

Нека да обърнем внимание и на жалко малките батерии: 2700mah
Цитирай
#22

Компактът с 2700 е добре.
Плюсът има 3450
Но на нормалния можеха да сложат по -голяма. Z2 със същия размер има 3200 mah. От тогава някаква деградация има при 5'2 инчовите на Сони.
Ама като знаем къкв стендбай имат и опцията за умно зареждане, се преглътва капацитетът.
Цитирай
#23

Компакта с 2700 е бомба приятелката е с миналата генеряция дет е същата батерия 5-6 часа екран за 2 дни а като аз го експериментирах имам скрийншот ма 8.15 за ден с фейс месенджер една тъпа игра и ютуб главно... Моя телефон с 2300 5 инча прави уникален стендбай и 5 часа на екран за ден и нещо така че батериййте при сони не са проблем заради зареждането и оптимизацията на софта.. А и нали уж всеки следващ процесор 30% по енергоефективен и разни глупости да залъгват хората... Уж трябва със всеки нов процесор и андроид да се увеличава живота нека видим..

Sony Xperia X Compact - Universe black
Sony Xperia XA1 - white удавен

Цитирай
#24

(2017-09-01, 07:25:45)Friz написа:  Че какво лошо има? Имат си дизайнерска линия и я следват поне не копират от другите марки, с което станаха известни конкурентите им.

Лошото е това, че дизайнерската им линя на фона на модата поставена от 2017, изглежда като сдялана от деца в час по трудово. Безелите от горе и от доли са толкова големи, че можеш да ги ползваш като дъска.... да си режеш неща. Също така, лошото е че ергономично.... Не, няма как да се говори за ергономика при телефон на Сони. С тия остри ъгли, квадратен дизайн и какво ли още не, Японците са хванали концепцията за ергономика и са я изхъврлили през прозореца. Също така, лошото е че Сони не мисля че някога ще пуснат нормален флагмен, без някакви сериозни компромиси. И така...

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#25

(2017-09-01, 11:27:59)LiveLoveASAP написа:  Компакта с 2700 е бомба приятелката е с миналата генеряция дет е същата батерия 5-6 часа екран за 2 дни а като аз го експериментирах имам скрийншот ма 8.15 за ден с фейс месенджер една тъпа игра и ютуб главно... Моя телефон с 2300 5 инча прави уникален стендбай и 5 часа на екран за ден и нещо така че батериййте при сони не са проблем заради зареждането и оптимизацията на софта.. А и нали уж всеки следващ процесор 30% по енергоефективен и разни глупости да залъгват хората... Уж трябва със всеки нов процесор и андроид да се увеличава живота нека видим..
Няма второ мнение за батерията на Сони.
Братовчед ми си взе втора ръка Sony Z3. Преди по -малко от година му е заменен на предишния собственик целият телефон.
Играхме Mobile legends от 100% заредени батерии. Процентите на батерията (моята 3-годишна и неговата по-малка от година) падаха абсолютно еднакво. А, моя така съм го тормозил с горещо, падане под 5% и така нататък и така нататък. Все още 7 часа екран са възможни.

Самсунг фен бойче, ти ползвал ли си някога Сони? Аз ползвам и Самсунг и Сони. Е няма такава малоумщина да сложат спийкъра отстрани. Всеки път като играя го запушвам или като гледам нещо в YouTube, нещо в галерията. Като държа телефона за страничните рамки все нещо се натиска (не ми се мисли за модните от 2017). Да не говорим, че дизайна е по-хубав от на Пиксели Шиомита, Леновота, Айфони и т.н.

Все едно note 8 не е дъска с остри ъгли. Базелите за мен са си ок, само на самсунг фенуите им пречат.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)