Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Въпрос, как да направим лентата за навигация в долната част на екр
#1

Въпрос към по разбиращите от мен защото търсих доста време програма която да прави прозрачен нав. бара на телефона но без успех! Кофти е на този хъбав и голям дисплей 1 инч да заминава за нав бар идеята ми е не да се скрива защото вече от самсунг добавиха такава опция, а да останат бутоните за хоме, назад, и мулти таскинга просто белия фон зад тях ако може да се махне и да остане само черен контур на бутоните а зад тях да се използва рационално големината на дисплея Dance има опция за скриване както казах по рано но е доста досадно всеки път да я вадя и прибирам та ако някой има идея как да стане хватката да каже ще съм благодарен Sleepy
Цитирай
Аксесоари
#2

За сега още не може без да руутнеш. (С руут не съм търсил решение но има приложения, които го правят това)

Най-доброто решение и това което аз лично ползвам е разкачам бутоните да се скриват сами, и ако ми трябва Back просто плъзгъм от под екрана -> на горе така не се натиска нищо и винаги излизат бутоните. Ако ми трябва Home просто натискам там където е бутона 3D touch е мега яко.

Навремето гореописаната гъзарийка си беше голям лукс. Руут, къстъм РОМ, а-у само и само да ги направиш тия бутони да се махат отвреме на време.
Цитирай
#3

На мен ми е много чудно как точно ще използваш полето зад бутоните? В някой сайт или програма ако се налага да чукнеш долу как мислиш че ще се случи след като там са ти навигационните бутони... да ще виждаш какво има но няма как да използваш полетата/бутоните/линкчетата или каквото и да е там... затова или се скрива или ти реже част от дисплея....
Цитирай
#4

Имам три СОНИ устройства, а преди Нексус 4, на всичките тях съм пробвал доста програмки които да скриват, софт бутоните или да ги правят прозрачни. При мен тази лента е отвратително широка и черна , не прозрачна. Та тези програми скриват бутоните и с плъзгане ги вадят но също така скриват и виртуалната клавиатура и не може да се ползват реално. Даже писах на тъпаците от Сони с предложение разработчиците им да направят приложение или ъпдейт , като при LG G серията, където имаш системна настройка в менюто, къде да се скриват в приложенията бутоните. Една мома от Сони ми отговори че има приложения в маркета. То има но не работят коректно. Ползвал съм и платени и безплатни , на рутнати и не устройства, няма работещо коректно приложение.
Цитирай
#5

Който желае може да си направи лентата цветна. След инсталирането на .apk-то е необходим рестарт.
APK

[Изображение: MLy7bBO.png]

Galaxy S9+/128GB: 9.0 Galaxy S8+: 8.0 Galaxy S7 edge: 7.0
HTC One М8: 6.0 HTC One X: 4.4.2


Цитирай
#6

Премахнатo е апk to от кутията
Цитирай
#7

Оправих линка, но ето друг за всеки случай.

download

Galaxy S9+/128GB: 9.0 Galaxy S8+: 8.0 Galaxy S7 edge: 7.0
HTC One М8: 6.0 HTC One X: 4.4.2


Цитирай
#8

Инсталирам, рестартира и няма приложение. В дисперсия го има с 0.00 данни
Цитирай
#9

В настройки/приложения се вижда под името Batter nav colors.
Отиваш в настройки/дисплей/лента за навигация/фонов цвят - от там се активира.

Galaxy S9+/128GB: 9.0 Galaxy S8+: 8.0 Galaxy S7 edge: 7.0
HTC One М8: 6.0 HTC One X: 4.4.2


Цитирай
#10

^ Цветовете са бяло, мръсно бяло, бежьово, светло цветно и още едн бяло ......

Аз съм си отчекнал навбара да придобива цвета на темата и съм си инсталирал черна тема, така поне пестя ток, когато не се скрива автоматично.
Цитирай
#11

(2017-09-07, 18:35:44)g1kata написа:  На мен ми е много чудно как точно ще използваш полето зад бутоните? В някой сайт или програма ако се налага да чукнеш долу как мислиш че ще се случи след като там са ти навигационните бутони... да ще виждаш какво има но няма как да използваш полетата/бутоните/линкчетата или каквото и да е там... затова или се скрива или ти реже част от дисплея....

няма да се използва полето зад бутините за тъч но ше се използва по голяма част от дисплея и страницата ще ти се вижда перфектно! Това е идеята
Цитирай
#12

(2017-09-07, 18:35:44)g1kata написа:  На мен ми е много чудно как точно ще използваш полето зад бутоните? В някой сайт или програма ако се налага да чукнеш долу как мислиш че ще се случи след като там са ти навигационните бутони... да ще виждаш какво има но няма как да използваш полетата/бутоните/линкчетата или каквото и да е там... затова или се скрива или ти реже част от дисплея....
Много правилно колега. Можеш да видиш какво има под бутоните примерно и по инерция чукваш и хоп- някой от бутоните и кво правим(скриваш,зарваряш или влизаш в друго приложение)?
Аз съм попадал на ромове с такива настройки,включително дебелината на самия бар и големината на иконите и съм пробвал всякакви варианти,включитвлно и скриване на бара.
Големината на бара и бутоните и разтоянието между самите бутони са си перфектни,повярвайте ми.

Sent from my MotoG3 using Tapatalk

Xiaomi user
Цитирай
#13

(2017-09-09, 11:28:09)bga написа:  В настройки/приложения се вижда под името Batter nav colors.
Отиваш в настройки/дисплей/лента за навигация/фонов цвят - от там се активира.

На Сони Z3 и Z3 tablet няма такова меню и след  инсталирането и рестарта. Сега и приложението не го и намирам в диспечера, въпреки че ми изписва че е готово инсталирано. Няма да го бъде явно.

Видях какъв е раздела но въпроса с лентата го имам и аз затова се включих. И аз търся подобно решение. Явно това приложение е специфично за вашия модел.
Ами със здраве си останете
Цитирай
#14

(2017-09-09, 13:35:13)niki_letov написа:  Много правилно колега. Можеш да видиш какво има под бутоните примерно и по инерция чукваш и хоп- някой от бутоните и кво правим(скриваш,зарваряш или влизаш в друго приложение)?
Аз съм попадал на ромове с такива настройки,включително дебелината на самия бар и големината на иконите и съм пробвал всякакви варианти,включитвлно и скриване на бара.
Големината на бара и бутоните и разтоянието между самите бутони са си перфектни,повярвайте ми.

Sent from my MotoG3 using Tapatalk
има логика и схващам какво имате предвид но не мисля че ще цъкам там защото е ясно че ще натисна бутоните за да стане по ясно прикачам снимка как LG им работи навигейшън бара https://www.google.bg/search?dcr=0&biw=4...YLAOEAiETM
 Според мене нещо такива е доста по добро от сегашното на самсунг или поне да добавят опция за активиране на прозрачно навигазионно меню LGси произвеждат телефоните с такъв навигейшън бар и не съм чук някой да се оплаква че натиска по погрешка бутоните въпреки че ако е нескопосано направен вероятно има и тази възможност по погрешка да се натисне някой бутон.
Цитирай
#15

(2017-09-09, 14:57:34)io6o написа:  На Сони Z3 и Z3 tablet няма такова меню и след  инсталирането и рестарта. Сега и приложението не го и намирам в диспечера, въпреки че ми изписва че е готово инсталирано. Няма да го бъде явно.

Неговия пост е конкретно за с8/с8+ ... подфорума в който се намираш в момента. По-голям успех може да имаш в сони раздела.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)