Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем със задната камера.
#1

Задната камера, много често като я пусна и не е на фокус. Трябва да превключа няколко пъти между шредна-задна да фокусира.
Да го нося ли на сервиз за това?

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#2

Пробвай с изчистване кеша на приложението преди това.

 
Цитирай
#3

(2017-09-02, 08:07:58)gramov написа:  Задната камера, много често като я пусна и не е на фокус. Трябва да превключа няколко пъти  между шредна-задна да фокусира.
Да го нося ли на сервиз за това?  

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Опитай с интензивно разклащане на телефона напред-назад. Внимавай само да не го изпуснеш. Smile

Това е някакъв абсурден проблем, при който лещата (която се движи) понякога застава в позиция, в която не може да фокусира.
Цитирай
#4

(2017-09-02, 08:48:57)NoMaD написа:  Пробвай с изчистване кеша на приложението преди това.

Чистенето на кеша временно оправя нещата.
Аз имам същия проблем.
Цитирай
#5

Ако е хардуерен проблем значи си е за сервиз.

 
Цитирай
#6

Имам проблем... без да съм мокрил телефона ми изписва че имам влага в порта за зареждане на батерията и не мога да го заредя... в момента в който включа зарядното започва да вибрира...

Xiaomi Mi 11
Цитирай
#7

(2017-09-02, 15:53:02)luxlux написа:  Имам проблем... без да съм мокрил телефона ми изписва че имам влага в порта за зареждане на батерията и не мога да го заредя... в момента в който включа зарядното започва да вибрира...
Рестартирай го.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#8

(2017-09-02, 15:53:02)luxlux написа:  Имам проблем... без да съм мокрил телефона ми изписва че имам влага в порта за зареждане на батерията и не мога да го заредя... в момента в който включа зарядното започва да вибрира...

Ето виж това мнение и темата е по въпроса ти Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#9

Gramov помниш ли първата ми G4-ка със същия проблем, смениха ми я! Smile

K20 Pro Premium Edition 12/512
Цитирай
#10

Хардуерен проблем е и се получава при голяма част от s8-ците, след удар. Моторчето, което движи лещата за да фокусира, забива в най-долно положение. Оправя се с леко почукване в района около камерата, или разклащене. При някои телефони дори се чува как хлопа вътре като се разклати. Сериозен проблем е, но лично според мен не си заслужава заигравката в сервиз. Там сменят целия модул на камерата, със същия, и след време не е гаранция, че няма да се появи. И телефона да сменят - камерата пак ще е същата.
Информацията ми по въпроса, освен от опит, е и резултат на дълго разследване на проблема в интернет пространството. Страшното ще е, ако се задълбочава с времето, макар да не ми се вярва. Механика...
Цитирай
#11

(2017-09-13, 15:48:38)__smirnoff__ написа:  Хардуерен проблем е и се получава при голяма част от s8-ците, след удар. Моторчето, което движи лещата за да фокусира, забива в най-долно положение. Оправя се с леко почукване в района около камерата, или разклащене. При някои телефони дори се чува как хлопа вътре като се разклати. Сериозен проблем е, но лично според мен не си заслужава заигравката в сервиз. Там сменят целия модул на камерата, със същия, и след време не е гаранция, че няма да се появи. И телефона да сменят - камерата пак ще е същата.
Информацията ми по въпроса, освен от опит, е и резултат на дълго разследване на проблема в интернет пространството. Страшното ще е, ако се задълбочава с времето, макар да не ми се вярва. Механика...

Дамм няма смисъл от сервизи, защо изобщо да се занимава човек да му го оправят безплатно по гаранция... по добре да си ползва телефона без камера... голяма работа, че е една от най-добрите камери за момента
Цитирай
#12

Ако наистина се оправя с почукване, и наистина в сервиза слагат същия камера модул, който би дал фира и според мен не си струва чакането седмици от сервиза.
Цитирай
#13

На мен ми се случи веднъж и с почикване се оправи. Пораздрусах го.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#14

За единични случаи е едно, но да се случва много често както го е описал автора на темата е съвсем друго...
Цитирай
#15

И на мен се е слъчвало само веднъж. След разклащане се оправи и не се е повтаряло.
Да не би да си го мокрил със солена или лепкава течност?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Цитирай
#16

Ами случва си се. С леко разклащане се оправя. Още не съм взел решение дали да го нося в сервиз.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#17

(2017-09-15, 16:17:18)g1kata написа:  Дамм няма смисъл от сервизи, защо изобщо да се занимава човек да му го оправят безплатно по гаранция... по добре да си ползва телефона без камера... голяма работа, че е една от най-добрите камери за момента

колегите са отговорили, но все пак - заслужава ли си 2-3-4 седмици чакане и висене по сервизите, за да ми свалят камерата и да ми сложат абсолютно същата, която в даден момент пак ще започне да го прави тоя проблем? Да не говорим, че ще ми го върнат на фабрични настройки най-вероятно, както обикновено правят. Според мен няма смисъл, освен ако не е често случващ се проблем. И да, камерата е една от най-добрите и си функционира чудесно. Тъпото е, че изобщо Самсунг са си позволили да оставят такъв проблем в такъв тип телефон. Разбирам да струва 300 лв, ама в случая не е така.
Цитирай
#18

(2017-09-18, 10:09:42)__smirnoff__ написа:  колегите са отговорили, но все пак - заслужава ли си 2-3-4 седмици чакане и висене по сервизите, за да ми свалят камерата и да ми сложат абсолютно същата, която в даден момент пак ще започне да го прави тоя проблем? Да не говорим, че ще ми го върнат на фабрични настройки най-вероятно, както обикновено правят. Според мен няма смисъл, освен ако не е често случващ се проблем. И да, камерата е една от най-добрите и си функционира чудесно. Тъпото е, че изобщо Самсунг са си позволили да оставят такъв проблем в такъв тип телефон. Разбирам да струва 300 лв, ама в случая не е така.

При мен обаче проблема се случва доста често...на всяко 2ро пускане на камерата горе-долу
Цитирай
#19

Доста често е това, вероятно има дефект и е за смяна.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#20

ее, в такъв случай си заслужава чакането и сервиза, неприятно е така да чукаш постоянно по телефона
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)