Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Помощ за клавиатура
#1

Здравейте,

Не вярвах, че ще стане чак такъв проблем.
Наскоро си взех P9, преди това Iphone6, а преди него Xperia-иии.
Клавиатурата на apple супер много ми хареса, тази на Sony също.

P9 нещо не мога да му намеря клавиатура, та търся нещо което има:
- вид на епълската или сони - бяла с подобен шрифт и звуци.
- по възможност да издава звуците на епълската, но гледам, 
повечето клавиатури имат достатъчно опции за звук и вибрация при натискане, 
така че може би ще го преживея това.
- English, BG phonetic клавиатура, при която "ч" се намира долу а "ю" горе в дясно
- подсказка, без корекция, синхронизация, памет на речника ми
- при натискане на 123 (бутона за другите символи, цифрит да излизат на един ред,
а не както при swift и другите)

Засега вградената на P9 swype най-много се доближава. Като минус е смяната на езици,
и звуците при натискане. Скин, шрифт, подредба всичко друго е ок.

Tuchpol има по-добри звуци, но пак се сменя езика със задържане на спейса и опциите 
(числа и символи) са странно разположени за мен

Swift-a разменени "ч" и "ю", за смяна на език, спейса и опциите странни.

Има ли епълска клавиатура за андроид 1:1 - височина, шрифт, звуци, функции и т.н. ?

Пробвах да си кача xperia keyboard apk, но казва, че е несъвместимо (през Playstore и отделно пробвах 2 апк)

Благодаря за помощта !

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
Аксесоари
#2

Тествай Gboard, може и да ти свърши работа.

 
Цитирай
#3

Това е на гугъл нали ?
И тя е разменени и дрънка странно.

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
#4

Дрънка странно - в смисъл?

 
Цитирай
#5

Звуците при натискане. Самите клавиши са ок,но
спейса е като пишеща машина и ме ми хареса.
Как да е това е дреболия. С borders изглежда добре, но "ч" и "ю" пак са обърнати.

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
#6

Звуците които издава са неприятни за изтънчения слух на апле потребител Wink

Към автора на темата - почвай да тестваш всички клавиатури в гоогле плей, реално това е единствения начин да разбереш какво ще ти хареса лично на теб Smile
Цитирай
#7

(2017-09-02, 21:57:04)nikolae написа:  Звуците при натискане. Самите клавиши са ок,но
спейса е като пишеща машина и ме ми хареса..
Влез в Настройки, има опция за изключване на звук при натискане - просто е.

 
Цитирай
#8

Е да ама той иска определени звуци.Не какви да са и не без никакви.
Според мен ще трябва да има компромис,тъй като 100% съм сигурен че не съществува такъв микс от клавиатури...звуците на една, подредбата на друга,големината на бутоните на трета и т.н.


Sent from my MotoG3 using Tapatalk

Xiaomi user
Цитирай
#9

Точно защото не исках една по една да ги гледам, затова пуснах темата. Оставете звуците, спират се и готово, другите неща са по-важни.

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)