Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Активиране на режим "LTE only" на Note 4 Snapdragon
#1

Както знаете, за ползване на картите на Макс Телеком или Булсатком, трябва да се активира режим "LTE only" на някой от слотовете. Влизам с познатия код- " *#*#4636#*#*", задавам LTE only, горе се появява за малко сигнала на Булсат или Макс и после изчезва. Връщам се в менюто, гледам то се върнало на първоначалната настройка с всички мрежови режими. Това става и на двата слота и независимо с каква карта се пробва, включително и с нормална на Виваком.

И така-  как може да се зададе за постоянно  на един от слотовете режим " LTE only"? С Редми Ноте 2 никога не съм имал такъв проблем и ставаше от раз. Да не би рома- Global stable да оказва влияние?


Цитирай
Аксесоари
#2

Ако зададеш от менюто за управление на сим картите Prefer LTE няма ли да се включва когато има 4г мрежа? Settings->SIM cards & mobile networks->Избира се картата, която ползва интернет->Preferred network type->Prefer LTE. Не съм ползвал карта на въпросните оператори само предполагам.
Цитирай
#3

Ако е зле обхвата трябва и да пуснеш роуминг. Защото си ползват и други вътрешни мрежи
Цитирай
#4

@ Friz: Не, това не помага с тези оператори.

@ suffer: Роуминга е включен, обхват има, не е това проблема.


След обстойно разглеждане на 4pda установих, че режима LTE only може да се включи само на версията на Ноте 4 с МТК процесор чрез влизане в инженерното меню:  *#*#3646633#*#*  Обикновения метод с кода от първия ми пост не работи вече: https://4pda.ru/forum/index.php?showtopi...ry61425325

Всички предпочитаме версията на телефона със Снапдрагон процесор, но се оказа че това си има и недостатъци. В Снапдрагон версията нямаш достъп до инженерното меню и съответно не може да са зададе режим LTE only. Явно и Xiaomi са променили нещо по ромовете си, защото в Редми Ноте 2 нямаше никакъв проблем да се зададе LTE only с обикновения код от първия ми пост.


Цитирай
#5

Бях взел на детето карта от Булсатком само за интернет да я ползва като втора карта. Но тъй като не се свърза и не получи интернет, звъннах на оператора и от там ми обясниха че задължително трябва да има LATE only. Погледнах опциите в телефона и там имаше само LTE, 3g и 2 g. За моя изненада след 1 час телефона се беше свързал с клетката и си имаше интернет. Забелязах че след рестарт му трябва между 1 и 2 часа да се върже.
Цитирай
#6

^ Това е интересно. Значи да разбирам, че си сложил картата на Булсат в телефона, рестартирал си го и след един час се е появил нет?  Без да правиш нищо с тези кодове? Предполагам само си сложил на слот 2- Prefer LTE и си задал нета да се ползва от сим карта 2?


Цитирай
#7

Телефона не е Redmi note 4 , а друг китаец ( Doogee ). Нямам подръка Xiaomi в момента, но ще пробвам тези дни и ще пиша.
Цитирай
#8

^ OK. Благодаря ти предварително, ще чакам пробата с нетърпение. Все пак опита с друг телефон не гарантира успешен резултат и тук, за съжаление.


Цитирай
#9

На телефона на синковеца се запазва LTE Only. В менюто на клетъчните мрежи изчезва показалеца. Не съм пробвал след рестарт как е. Това е на Теленор, Note4X - Глобален стабилен 8.5.4.0 .
       
Имам карти на Булсат и MAX, но не съм плащал скоро и сигурно са неактивни. Ако не успееш да се оправиш, мога да активирам за месец булсатската да пробвам. Когато ги купих преди 2 години така и не можах да ги подкарам на Redmi2. Само за момент показваха обхват и след това губеше сигнал (кръстче върху силата на сигнала). На айпада и по-късно на Mi4LTE и Note3MTK работеха.
http://dtv-bg.com/showpost.php?p=388276&postcount=168

След рестарт се върна на GSM Only.
Цитирай
#10

^ Точно така става и при мен в момента- за момент показва мрежите на Макс и Булсат и после кръстче върху сигнала. Иначе на Редми Ноте 2 си тръгваше всичко и над една година си ползвах картата от Макс без проблеми...

Версията при мен на глобалния ром е същата, обаче с карта на Виваком не иска да запази настройката LTE only. В смисъл задавам я, тя стои но след като излезна от менюто и го отворя отново, се е завърнала старата настройка със всички възможни мрежи. При теб след повторно влизане в менюто си стои на LTE only, така ли? Не след рестарт, а при повторно влизане в менюто след 2 минути?


Цитирай
#11

Да, стои си. Губи се само след рестарт на телефона.
Цитирай
#12

^ Изключително странна работа... Сим картата на кой слот е?


Цитирай
#13

Има само една карта на слот 1.
Цитирай
#14

Мислех да се отказвам вече, но след като е станало на същия модел телефон със същия ром, би трябвало и при мен да проработи...Утре ще продължа с опитите в офис на Булсат. Мерси на всички помогнали тази вечер  Storstark


Цитирай
#15

Поставих картата на Bulsatcom , но се повтаря историята с Redmi2. Вижда я като мрежа в ръчен режим на избор на мрежи, но не може да се регистрира в мрежата. Не знам дали има значение, че не е платена, но преди пак ставаше така, а беше платена. След всички опити в момента, като се върна в менюто си седи LTE Only.
       

Въвеждаш ли APN: bulsat.com ?
Цитирай
#16

^ Възможно е да става така, защото не е активна и тогава няма как да се върже към мрежата. Иначе apn bulsat.com е въведен, да. Утре ще мина през офис на Булсат да видим какво ще измислим. Ще взема вече едно кафе на служителката, станах най-редовния посетител последните дни Big Grin

Обаче в списъка на достъпните мрежи не ми излиза името на Булсат, а само  28411. Това в София. Ти в кой град си?


Цитирай
#17

Аз съм в Ямбол, но преди точно така ми я изписваше, това е техния код (MNC).

До сега правих проби с Mi5, пак същата работа, не иска да се свърже. Ще я платя тези дни, но не мисля, че това е проблема. Жалко, че Ноте3MTK е със строшен дисплей, там щеше да си покаже, защото преди работеше на него. Интересно, че програмката Network Signal Guru показва мрежата и сигнал, но телефонът не иска да се регистрира.
   
Цитирай
#18

Днес платих картата и тръгна на Note4X.
   
Поставена е на слот две (комбинирания). При изключени мобилни данни, от сервизното меню избирам за  карта 1 "GSM Only", а за карта 2 зададох "LTE Only" . Дълго време нищо не се случваше, включвах и изключвах мобилните данни, включвах и роуминга, но пак не се регистрираше. При руснаците бях чел , че му трябвало време, след около 10 мин. захапа, индикаторът се напълни и изписа името на оператора.
Днес през деня на улицата правих проби с Mi5, процедурата беше пак такава. Обаче изобщо не съм възхитен от скоростта им. На долната снимка двете най-горни показания са за LTE на Теленор, надолу са за Булсатком. Намирам се в отлична зона на покритие. С Note4 не можах да направя тест на скоростта, че синът ми мрънка като му взема телефона.
   
Цитирай
#19

^  Страхотен резултат, браво  Storstark

Аз взех днес карта от Булсатком. Условията са супер либерални- плаща се 1.80 лв., подписва се БЕЗСРОЧЕН договор. Имаш няколко дни да тестваш и да прецениш дали те устройва. След това си плащаш 9 лв. такса на месец. някой месец не ти трябва нет- не плащаш, услугата спира. Другия месец плащаш- всичко тръгва. Супер условия на фона на безумните двугодишни договори от тройния картел и яко влошените условия по абонаментните планове.

Може би ключовото условие е да се изчака повече време да се свърже телефона с мрежата. В друг форум четох, че това става, защото Булсат не излъчват име на мрежата и телефона се бърка нещо.  Както и да е, утре ще се тества.


Цитирай
#20

Проведох обстойни тестове 2-3 седмици и установих, че не е имало никакъв проблем. Ние очакваме като сложим картата в телефона, веднага да се свърже с мрежата и когато не стане, търсим къде е проблема. Със карта на Булсат просто телефона трябва да се остави за 10-15 мин. и всичко си тръгва, като обикновено първо се връзва за мрежата на Макс, а впоследствие и със Булсат.

След първоначалното свързване няма никакви проблеми. При провеждане на разговор през другия слот на 3Г мрежа, знака на Булсат изчезва, но след приключване на разговора мрежата и нета се възстановяват моментално.


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)