Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy A510F (2016) FRP LOCK
#1

Да започна от начало и подробно да обясня каква "глупост" направих, та дано се намери решение на проблема.
Ползвам Samsung Galaxy A5 (2016) с Android 6.0.1 Marshmallow. Имах ъпдейт за 7.0 изтеглих си файла по погрешка без да го инсталирам, защото исках да си стоя на 6.0.1. Само че постоянно ми стоеше отгоре в нотификациите и ме дразнеше.Реших да направя роот и да изтрия изтегления файл с ъпдейта. Включих си Developer Options, USB Debugging и OEM Unlock. След което направих роот през Odin. Всичко мина нормално. Влезнах в телефона през root browser изтрих ъпдейт файла и реших да рестартирам телефона. Само че без да се замисля изключих USB Debugging и OEM Unlock. И естествено след рестарта ми излиза надпис Custom binary blocked by FRP lock. Въпроса ми е какво да направя от тук на сетне. Има ли начин някак си да пусна телефона и да си е със стария андроид (тоест всичко както си беше), без да губя файлове и настройки, или в най - лошия случай да е с аднроид 7, но всички настройки и приложения да си седят. Ако примерно само ъпдейтна софтуера роота ще се изгуби и вече няма да иска OEM или се бъркам?
Цитирай
Аксесоари
#2

Изтеглих официалния фирм от sammobile. После чрез Odin му дадох да го инсталира. След което стартира телефона и всичко си беше запазено. Единствената промяна е естествено новата версия 7.0 и загубата на root. Ако темата се сметне за излишна, може да бъде изтрита. Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)