Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi представи Mi A1 в Индия (05.09.2017)

С DHL няма митници. Те минават през Германия(Кьолн,просто, защото DHL имат само този полет до Бълграия - Кьолн - София) или Англия(Gatwick). Това са двата варианта.
Цитирай
Аксесоари

Баси, как ги си смучкате тия мнения и @daesoner и @NoMaD.
DHL Express, която предлагат някои от китайците не е нищо уникално като услуга, да ви я разясня, че да не лъжете хората тука и те да Ви вярват и да се набутат с чист DHL, който въпреки "склада" на DHL в Германия (DHL е спедиторската фирма на немските пощи, само да вметна) да закара пратката на миница.
Та ето какво представлява DHL Express от Голдуей:
1. Вашата поръчка (пратка) лети с DHL от Китай до Англия заедно с още N на брой пратки - случвало ми се е най-малко 3 и съм засичал 18 в пакет, като максимум.
2. След като пристигне в Англия, техният човек, някой си, подобен примерно на Габиели и подобните, отива и освобождава групажа.
3. На следващия ден (рядко същия) пакетите се изпращат вече поотделно до получателите.
4. Понеже изпращача за DHL е вече с източник Европейски съюз (Англия), пратката НЕ подлежи на обмитяване, доставя се директно
5. Ако все пак си поръчате с DHL от Китай - директно до България - си сметнете 20% ДДС + 6лв. за пълномощно (еднократно, постоянно).

Xiaomi Redmi Note 3 Pro, но скоро LeTV X800 4/64.
Цитирай

(2017-10-01, 22:19:24)stat1973 написа:  Баси, как ги си смучкате тия мнения и @daesoner и @NoMaD.
DHL Express, която предлагат някои от китайците не е нищо уникално като услуга, да ви я разясня, че да не лъжете хората тука...
Кой каза, че има нещо уникално? Има разлика между двете доставки с DHL, като при едната имаш митнически такси с директна дестинация от Китай, а при другата, която е от EU - няма. Има търговци, които предлагат такава опция и те се знаят кои са и ги препоръчваме тях, други - не. И не ми отговаряй - все пак темата не се нуждае от излишен спам.

 
Цитирай

(2017-10-01, 19:00:57)esm написа:  Сензора в MI A1 е SONY IMX386 EXMOR RS  а в  Note 4X SONY IMX258 EXMOR RS

Блажени са вярващите  Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin
В Mi A1 сензорът е в 99% Omnivision OV12A10, а в Note 4X или Omnivision, или Samsung.
SONY IMX386 при Xiaomi можеш да го видиш 100% в Xiaomi Mi Note 3, Mi 6, Mi Mix 2.
Цитирай

(2017-10-01, 22:32:17)NoMaD написа:  Кой каза, че има нещо уникално? Има разлика между двете доставки с DHL, като при едната имаш митнически такси с директна дестинация от Китай, а при другата, която е от EU - няма. Има  търговци, които предлагат такава опция и те се знаят кои са и ги препоръчваме тях, други - не. Та в кой пост казваш, че лъжеме хората тука?

лъжеш от незнание и самозаблуда "ДДС за такива стоки няма", като правилното е "ДДС за доставки през EU няма", въпреки, че и последното констативно не е правилно. ДДС в EU е малко сложна материя и нямам желание да я разяснявам във форум за телефони още повече - в тема за недъгаво отроче.
Само да вметна - ДДС е платено някак, някъде из EU. В случа с Голдуей примерно - в Англия при вноса. ДДС е дължимо винаги при внос на територията на ЕУ, друга тема е обаче митото, което за  IT в България е с нулева ставка.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro, но скоро LeTV X800 4/64.
Цитирай

Аз лично съм много доволен от телефона. Батерията изкарва като на редми 3х, та дори и повече, въпреки че е по-малка и екрана е по-голям. Няколкото кусура са камерата - очаквах повече и все пак с нея го рекламират, липсата на покет моуд, за да изключиш звука, трябва да го намаляваш до мин, няма отделни настройки за звука за отделните СИМ карти и май е това. А батерията наистина ме изненадва колко изкарва.
Цитирай

@bo6o, а колко изкарва на редми 3X - 2-3 дни нормално ползване ли?

 
Цитирай

Толкоз-2, 3 дни.
Цитирай

@bo6o, а камерата как е?

 
Цитирай

Ами за моите критерии е зле, ама аз снимам с фотоапарат и имам други изисквания. Ще кача днеска-утре 1-2 примерни снимки...
Цитирай

@bo6o, как е на тема музика апарата? Имам в предвид със слушалки?
Цитирай

Не съм го пробвал, щото рядко слушам музика на телефона, но твърдят по разни ревюта, че е трепач.
Цитирай

@bo6o, пробвай го моля те как е със слушалки. На няколко места срещнах оплаквания, че се чувало съскане.
Цитирай

http://nixanbal.com/xiaomi-mi-a1-se-poya...ena-549-lv

549 ще е значи
Цитирай

Доста висока и неоправдана цена според мен, но това си е лично мое мнение. За това, което предлага трябва да е 40-50 лв максимум над Redmi Note 4-ката, и то само защото е по-нов модел, иначе от към батерия си е излагация...
Цитирай

(2017-10-02, 10:07:45)bo6o написа:  Ами за моите критерии е зле, ама аз снимам с фотоапарат и имам други изисквания. Ще кача днеска-утре 1-2 примерни снимки...
Ако може същото, но снимано с фотоапарат - за сравнение.

 
Цитирай

Официалният вносител казва, че има наличност. Как може да се поръча обаче от физическо лице? ?
Едит: телефонът излиза в златен и черен вариант в един от техно магазините през гугъл търсене, но няма наличност или цена.
Едит2: 549 лв недобре скрита цена ?
Цитирай

Има основателни съмнения, че Солитрон не са директен вносител, а просто закупуват на едро от Полша. За пример на техния сайт MI 6 е 1060 лв., а в официалния магазин на Xiaomi в Гърция- 1000 лв.  При това ДДС в Гърция е по-високо: 24 %.  Засега считам Солитрон  за прекупвач. Не се учудвайте, че при тях MI A1 е на неоснователно висока цена.


Цитирай

Аз смятам, че щом Xiaomi са обявили България за пазар ще има и друг вносител. Може да е директно от google Или нещо друго, но ще има и друг играч на пазара и Солитрон ще подвият опашка за този модел
Цитирай

^ На същото мнение съм и аз. За момента колегите, които се интересуват от телефона, могат да разгледат оферта като тази: https://ru.aliexpress.com/item/Mi-A1-MiA...a2c2a82f05  За 425 лв. идва директно до дома ви с DHL без митница.


Цитирай

(2017-10-03, 20:05:19)NoMaD написа:  Ако може същото, но снимано с фотоапарат - за сравнение.

Ще е крайно безсмислено сравнение-на апарата снимам в роу и обработвам. Телефона трябва да го руутна, за да може да снима в роу. А джипеци готови от устройство не признавам, защото са омазани от самото устройство.
Цитирай

(2017-10-04, 14:34:00)milenvn написа:  Има основателни съмнения, че Солитрон не са директен вносител, а просто закупуват на едро от Полша. За пример на техния сайт MI 6 е 1060 лв., а в официалния магазин на Xiaomi в Гърция- 1000 лв.  При това ДДС в Гърция е по-високо: 24 %.  Засега считам Солитрон  за прекупвач. Не се учудвайте, че при тях MI A1 е на неоснователно висока цена.

Вече са официален вносител и дистрибутор
http://hicomm.bg/kratki-novini/solitron-...ariya.html
Цитирай

^ Това са стандартни PR съобщения, за които всяко издание си има тарифа (доста ниска между другото).  От тези ПР съобщения не могат да се правят никакви изводи. Факт е, че при нас продават на по-високи цени от официалния магазин в Гърция, а същевременно ДДС-то ни е по-ниско.


Цитирай

"Солитрон" и атрактивни цени в едно изречение - не. Не се отнася само за продуктите на Xiaomi.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай

MI6 и A1 в м*ел
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)