Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi представи Mi A1 в Индия (05.09.2017)

или го взимам за 390лв от али експрес, включващи и доставката с DHL
Цитирай
Аксесоари

^ И така става Smile  Всякакъв вариант, който помага да се сдобиете с телефона на по-добра цена е добре дошъл.


Цитирай

хора изчакайте малко скоро идва 11.11 ще има някакви намаления.....
Цитирай

Да, като преди това ще вдигнат цените, за да има какво да намалят
да не говорим за чакането Smile
Цитирай

@user32, като преди тези "намаления" винаги е имало и покачване на цената, както и в предишните години - нищо ново.

 
Цитирай

@NoMaD дублираш предния пост на @suffer. Чети преди да пишеш.
Цитирай

и да и не..... не слагайте всички под общ знаменател, Китай е голяма страната. Много го правят, НО има и честни търговци. Колко до чакането,аз лично не чаках повече от обикновеното миналата година. Друг е въпросът ако чакате някакви огромни отсъпки, който няма как да ги има защото се работи през малък мархен. Всички знаем цените на нещата дето ни интересуват. Просто не чакайте чудеса!
Цитирай

Малко снимки на светло със стоковата камера:
[Изображение: 2017-10-21_11.jpg] [Изображение: 2017-10-21_12.jpg] [Изображение: 2017-10-21_12.jpg] [Изображение: 2017-10-22_11.jpg] [Изображение: 2017-10-22_11.jpg]

и малко нощни с гугъл кам:


[Изображение: 2017-10-21_21.jpg] [Изображение: 2017-10-21_21.jpg] [Изображение: 2017-10-21_22.jpg]

Стоковата камера на тъмно изобщо може да не се ползва Smile
Цитирай

Страхотни нощни снимки с Гугъл камерата! Красота!


Цитирай

Не съм на това мнение, затова показвам и тези, които не са станали Smile

[Изображение: 2017-10-21_18.jpg] [Изображение: 2017-10-21_20.jpg] [Изображение: 2017-10-21_21.jpg] [Изображение: 2017-10-21_21.jpg] [Изображение: 2017-10-21_21.jpg] [Изображение: 2017-10-21_21.jpg] [Изображение: 2017-10-21_21.jpg] [Изображение: 2017-10-21_21.jpg] [Изображение: 2017-10-21_21.jpg] [Изображение: 2017-10-21_21.jpg] [Изображение: 2017-10-21_21.jpg] [Изображение: 2017-10-21_21.jpg] [Изображение: 2017-10-21_21.jpg] [Изображение: 2017-10-21_21.jpg] [Изображение: 2017-10-21_21.jpg] [Изображение: 2017-10-21_21.jpg] [Изображение: 2017-10-21_21.jpg] [Изображение: 2017-10-21_21.jpg] [Изображение: 2017-10-21_21.jpg] [Изображение: 2017-10-21_22.jpg] [Изображение: 2017-10-21_22.jpg]   [Изображение: 2017-10-21_22.jpg] [Изображение: 2017-10-21_22.jpg] [Изображение: 2017-10-21_22.jpg]

Не ми е останало време да избера най=подходящата комбинация от профили в настройките.
ГКАМ не ползва телемодула, зуум-а е цифров с нея, но така или иначе на тъмно той е неизползваем.
Цитирай

(2017-10-20, 17:49:17)nzim написа:  Днес го поръчках на живо. Съскането в слушалките се чува дори и при умерено шумна обстановка. На мен това ми е предостатъчно да ме откаже от покупка. Ще почакам да видя дали ще го оправят и може би ще се ориентирам към Ноут 4 или ще чакам ноут 5.
Много несериозно за телефон, чиято реклама се върти около музикалните му възможности.

Оправиха ли проблема с някой ъпдейт или още го има ?

За камерата какво се оказва - чист андроид , но стоковата камера е тази от MIUI и не снима добре. googleCam снима по-добре, но няма оптичен зоом. И може би и други екстри.
Цитирай

Цъ. проблема още не е решен.Странното е, че с едни слушалки го има а с други не ... При слушалки с чувствителност под 98db и по голямо съпротивление проблема го няма ...
Някои го лекуват с повишаващ съпротивлението адаптер.
[Изображение: stereo-32-ohm-adapter-tube.png?w=614]

Ето схемата как се прави ...
Даже и онлайн калкулатор да си сметнеш резисторите https://robrobinette.com/HeadphoneResist...ulator.htm

Съответно има и готови решения ...
https://www.aliexpress.com/item/Earphone...4ee02142e2
https://www.aliexpress.com/item/3-5mm-20...4ee02142e2

Дано да го решат скоро проблема, че инак разочароващо. Покрай него обаче пък изтъкват, че телефончето имало едно от най добрите блутут аудиота ... да се зачудиш чак.

Гкам се ползва една пачната версия от пиксел/нексус а те са с 1 камера ... Има добри хора и скоро се очаква да работи ...
Цитирай

Гкам-а си работи идеално, въпрос на настройки и лични предпочитания.
Цитирай

@bodonance, тези адаптери доказано ли решават проблема или само на теория?
Според мен е абсурдна ситуацията с този шум в слушалките. Днес го тествах в друг магазин и уж по-обстойно. При различните песни се чува по различен начин. Да не казвам голяма дума, но не знам дали бих го изтърпял особено като знам, че е там. На чист български - кел файла от тоз АМП при положение, че болшинството потребителски слушалки са под 32 ома и то не малко, ами наполовина.
Толкова ме е яд, че искам да ми се хареса машинка, а няма как. В името на чистия андро жертвам тлъстата батерия и посредствената камера, но не и звука. Ще се чака петицата или ще взимам Н4 въпреки грозния MIUI.
Цитирай

(2017-10-30, 21:16:14)nzim написа:  @bodonance, тези адаптери доказано ли решават проблема или само на теория?
Според мен е абсурдна ситуацията с този шум в слушалките. Днес го тествах в друг магазин и уж по-обстойно. При различните песни се чува по различен начин. Да не казвам голяма дума, но не знам дали бих го изтърпял особено като знам, че е там. На чист български - кел файла от тоз АМП при положение, че болшинството потребителски слушалки са под 32 ома и то не малко, ами наполовина.
Толкова ме е яд, че искам да ми се хареса машинка, а няма как. В името на чистия андро жертвам тлъстата батерия и посредствената камера, но не и звука. Ще се чака петицата или ще взимам Н4 въпреки грозния MIUI.
Принципно на теория ... Не съм чел отзиви след тях (срешнах в 4пда да се споменава като идея), но пък и над 46 ома няма проблем ... ЛГ телефоните май не случайно ампа им се включва със слушалки над 50 ома. Някои с такива подкарваха нискоомни слушалки с ампа ... Та от тук и теорията...
Интересното е че с някои слушалки дори и 16 ома го няма ... С 32 ома също. Докато с някои от тези над 32 до 46 ефекта е минимален но си има
съскане ... Макар и трудно доловимо.
Шах е това ... Дано сложат фикс и опция он-оф на ампа ...

@nzim схемата с прехода трябват ти 2 резистора 33 ома и 3 по 3.3 + куплинзите ... Ако имаш как направи набързо и пробвай ... Какви да е слушалки ще идат до към 50 ома с него
Цитирай

@bodonance, образованието ми е крайно недостатъчно, за да направя гимнастиката, която предлагаш. ?
А и не е това идеята. Идеята е да извадиш добре работещ телефон директно от кутията и да почнеш да си го ползваш, а не да чакаш 1 месец доставка на адаптер от Китай. Другият вариант е да запалиш свещичка и да се помолиш на Свети Шайоми за ъпдейт с фикс на нещо, което по подразбиране не трябва и да е счупено.
Цитирай

@nzim то това е и причината да не съм отнесал бройка ... Мнохо хубаво всичко ама не точно ... Типично в техен стил. Надявам се го фикснат, 'щото телефончето има потенциал ...
Цитирай

(2017-10-30, 21:16:14)nzim написа:  @bodonance, тези адаптери доказано ли решават проблема или само на теория?
Според мен е абсурдна ситуацията с този шум в слушалките. Днес го тествах в друг магазин и уж по-обстойно. При различните песни се чува по различен начин. Да не казвам голяма дума, но не знам дали бих го изтърпял особено като знам, че е там. На чист български - кел файла от тоз АМП при положение, че болшинството потребителски слушалки са под 32 ома и то не малко, ами наполовина.
Толкова ме е яд, че искам да ми се хареса машинка, а няма как. В името на чистия андро жертвам тлъстата батерия и посредствената камера, но не и звука. Ще се чака петицата или ще взимам Н4 въпреки грозния MIUI.

От линка на колегата @bodonance
https://www.aliexpress.com/item/Earphone...4ee02142e2


В описанието Т.3 изрично е описано, че на телефони тези "адаптери" не работят. Само за аудиоплеъри...... уж работели 
3. Impedance Adapter do not support mobile Phones.
Цитирай

Нормално е да го пишат ... ако го бучнеш на телефон без вграден апм а те се броят на пръстите на 1 ръка такива, то следва силно заглушаване на музиката или пълното и спиране ... Нормалните телефони работят с до 50 ома слушалки а прехода повишава съпротивлението на слушалките с още до 150 ... Обикновен плеър също ще се задъха. Има ли амп може да се иде до 600 ома ...
Цитирай

Мрънках, мрънках, ама накрая май ще се пречупя да го взема, че РН4-ката мноого грозен ми идва след като съм пипал и двата.
Та едни Sony MDREX450 дали биха излекували съскането? Водят ги 40 ома, ама така и не разбрах дали е достатъчно или има и друго неизвестно в уравнението.
Цитирай

Добре, а защо не Ми 5х и да му сложиш Android ONe. Може там да го няма този дерт Smile
Цитирай

5Х и А1 не са ли идентични откъм хардуер?
А и освен това 5Х не се предлага официално тук (даже май беше само за Азия/Китай) и не съм много по флаш/руут и т.н. Търся изживяване директно от кутията. Нека видим дали в ноемврийския ъпдейт ще го оправят.
Цитирай

Хардуерът е идентичен, но има и разлики. Самите устройства са различни като кодови имена и не можеш в стоков вид да флашваш софтуер от едното устройство на другото.
Идеята ми беше само да се види дали има разлики в цената, които да направят така че 5х да си струва.
Основна разлика за мен е че на а1 оповестиха защита на екрана и за а1 не виждам да има MIUI, а за 5х има порт на чистия андроид.
Това с флаш и руут - всичко се научава с четене. Но си трябва някакво време и смелост, или приятел който разбира
Цитирай

Внимавайте с последните 5х, че идват с bootloader от ми макс2 и ако флашнеш директно - телефона става тухла, но това е по-скоро за друг раздел Smile

Личното ми мнение, е че е по-добре 5х, кеф ти миуи, кеф ти чист андроид.
Цитирай

Това е наистина голям проблем, то нали до скоро не можеха и да се отключват буутлоудърите, така че малко греда беше тоя модел, ама по-скоро защото много хора извън китай го накупиха.
Иначе си е супер телефончето
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)