Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi представи Mi A1 в Индия (05.09.2017)

Днес пристигна ей тая х*йня:
https://imgur.com/1NX3sMs
Накратко си върши работата.Премахва съскането напълно, а и намаля силата на звука, което за мен си е +
- е, че е големичко и ще унищожи жака, ако се носи в джоба в движение.
Иначе съм доволен, за $8 е добре. Може би се престарах като взех 150-омовата версия, но не ми се рискуваше. Може и тази от 70 да върши работа.
Цитирай
Аксесоари

Има инфо, което се разпространява във форума на miui, че най-вероятно другата седмица Xiaomi ще освободи ядрото за Mi A1. Цък

"Има две безкрайни неща - вселената и човешката глупост, като за първота не съм много сигурен..."

Motorola Moto X4 Payton Stock Android - Pie 9
Xiaomi MI 9T Pro MIUI global  Stable 10.3.4
Цитирай

(2018-01-24, 20:00:19)niun01 написа:  Има инфо, което се разпространява във форума на miui, че най-вероятно другата седмица Xiaomi ще освободи ядрото за Mi A1. Цък

 От това какво би последвало ?
Цитирай

Custom ромове
Цитирай

Нови Custom ROM 's с две думи (развитие) По-лесно е да развиеш даден ROM, ако е освободен Kernel - a за (дадения модел телефон) а и особенно ако е (чист Andrid) в случая с Mi A1.

"Има две безкрайни неща - вселената и човешката глупост, като за първота не съм много сигурен..."

Motorola Moto X4 Payton Stock Android - Pie 9
Xiaomi MI 9T Pro MIUI global  Stable 10.3.4
Цитирай

Ето официално изявление от Xiaomi по темата за кърнела:
Update: Xiaomi issued an official response to Android Authority regarding the kernel source timeline:
Цитат:We will be releasing kernel sources for Mi A1 on GitHub in the coming weeks. We thank everyone for their patience and are committed to improving our workflow for kernel releases in the future.
sours: 
https://www.androidauthority.com/xiaomi-...32599/amp/

"Има две безкрайни неща - вселената и човешката глупост, като за първота не съм много сигурен..."

Motorola Moto X4 Payton Stock Android - Pie 9
Xiaomi MI 9T Pro MIUI global  Stable 10.3.4
Цитирай

Днес най - накрая Xiaomi освободи  source cod-а за Mi A1 :
GitHub

"Има две безкрайни неща - вселената и човешката глупост, като за първота не съм много сигурен..."

Motorola Moto X4 Payton Stock Android - Pie 9
Xiaomi MI 9T Pro MIUI global  Stable 10.3.4
Цитирай

Имам информативен въпрос, фен съм на Шиаоми от "ония времена", когато имаха няколко модела. Тогава бях с redmi note1, след него взех Huawei p9 lite - върши ми идеална работа, но някак ми е скучен, а и искам да се върна в Xiaomi клуба. Бих си взел mi note 3 или mi6, но не ми се дават особено много средства за телефон. Спрях се на
Mi A1 като нещо добро цена-качество. Долу горе съм наясно с предимствата и недостатъците му, но все пак искам да ви чуя мнението по добър ли е според вас от p9 lite и струва ли си или няма особен смисъл от подобен ъпдейт. Лайта въпреки че е лайт прави много добри снимки, шиаомито поне на хартия би трябвало да прави по-добри снимки но съм резервиран нещо, как мислите? Въобще като цяло ще се радвам да чуя мнението ви, благодаря предварителнo!

[Изображение: dsf.jpg]
Цитирай

p9 lite, ако си 3ГБ версията може би няма смисъл от ъпгрейд.
Ако си 2ГБ... и усещаш че нещо се задъхва с повече приложения тогава вече можеш да се ориентираш с нещо 3, 4, 6 и т.н.

Камерите, въпреки че са Omnivision си правят добри снимки. Който казва че не снима добре, или сравнява с телефони за по 1000-2000лв, което винаги е било безмислено, или не може да снима, което си е негов проблем.
Както всеки нов телефон трябва да си отвориш камерата, да видиш с какви настройки разполага и да ги ползваш. То е ясно, че ако не фокусираш или ако снимаш на тъмно на Ауто нищо няма да излезе.

КАкто и да е. Отплеснах се.
Батерията трябва да е по-добра, ще имаш повече рам и поддръжка (обещаха андроид P за този модел)
Цитирай

(2018-02-02, 12:56:43)suffer написа:  p9 lite, ако си 3ГБ версията може би няма смисъл от ъпгрейд.
Ако си 2ГБ... и усещаш че нещо се задъхва с повече приложения тогава вече можеш да се ориентираш с нещо 3, 4, 6 и т.н.

Камерите, въпреки че са Omnivision си правят добри снимки. Който казва че не снима добре, или сравнява с телефони за по 1000-2000лв, което винаги е било безмислено, или не може да снима, което си е негов проблем.
Както всеки нов телефон трябва да си отвориш камерата, да видиш с какви настройки разполага и да ги ползваш. То е ясно, че ако не фокусираш или ако снимаш на тъмно на Ауто нищо няма да излезе.

КАкто и да е. Отплеснах се.
Батерията трябва да е по-добра, ще имаш повече рам и поддръжка (обещаха андроид P за този модел)

Благодаря ти за отговора! Наясно съм, че се изисква майсторлък в снимането, ще помисля дали си струва, но май ще изчакам за да взема нещо по добро, а и ще излязат нови модели, за сега хуавея си върши перфектно работата и съм доволен, просто ме влече към шиаоми и mi A1 ми харесва много визуално, но май ще отложа за след време.

[Изображение: dsf.jpg]
Цитирай

Аз лично бих взел Шаиомито без да се замисля. Дори при еднакво количество ram ще работи доста по-добре. На бащата всех такъв и доста си поиграх с него. Като за цената си е останах мноооого приятно изненадан, работи без забележка. Батерията при него кара по 2-3 дни без никакво замисляне, но това вече е строго индивидуално за всеки. И най-важното, поне за мен, както спомена и suffer, поддръжка почти като при Nexus/Pixel.

iPhone 14 Pro
Цитирай

При положение, че си бил доволен от редми Ноте 1 и П9 Лайт, незнам кое те кара да минеш на чист андроид. Имам предвид, че Емуи и Миуи са доста сходни като функции а чистия андроид си е доста постен откъм допълнителни функции. Откакто излязоха тия телефони с 18:9 дисплей спрях да гледам другите. Все пак занапред всички телефони ще са с такива дисплей и след половин година като си видиш телефона(16:9) ще ти изглежда морално остарял.
Цитирай

С две думи препоръчваш redmi 5 plus?
Цитирай

Ами не точно. Скоро ще излезе и Редми ноут 5. Мисля, че ще е по интересния модел. Смятам че близките месеци ще излизат все по интересни модели 18:9 и ако колегата не бърза толкова много по-добре да изчака още малко и да се ориентира на пазара.

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Привет.

От скоро и аз взех А1. Имам обаче един проблем, появи се проблем с слушалката. Когато провеждам разговор, още при набиране даже се чува едно дрезгаво все едно на развалена колонка си усилил супер много. Това нещо не го прави всеки път обаче, но не мога да разбера дали е механично или софтуерно. Някой сблъсквал ли се е? Много не ми се иска чисто нов телефон да го отварям, за да сменям спикърчето Smile
Цитирай

Здравей от горе долу 1 месец ползвам телефона за сега нямам никакви проблеми докато бях с версия 7.1.2, но когато го обнових до 8.0.0 се появи един досаден проблем не мога да свържа телефона с блутуут с музикална уредба която подърпод блутуут намират но не може да се свържете. Моля някой да помогне ако е възможно
Цитирай

Здравейте , кажете като цяло заслужава ли си телефона? Оправиха ли бъговете от Ерео ъпдейта? Някой да знае дали може да се разчита на 1 годишната гаранция на Xiaomi телефоните закупени от Goldway, какъв е реда или всичко е Гаранция-Франция?  Smile

Nokia 6630, Nokia 5530, LG GT540, Sony Xperia U, CAT B15, Nokia E52, Sony Xperia S, LENOVO P70, Meizu M2 Note, Sony Xperia Z3+, XiaoMi RedMi Note 3XiaoMi Mi Note 3, HONOR 8X, Xiaomi Redmi Note 10 PRO, Honor 90, Poco F5
Цитирай

Бъгове има някакви незначителни в момента. Телефона си струва. Аз дадох 100лв отгоре за истинска гаранция, да ми е мирно на душата.
Цитирай

(2018-02-23, 07:34:34)vi4444o написа:  Здравейте , кажете като цяло заслужава ли си телефона? Оправиха ли бъговете от Ерео ъпдейта? Някой да знае дали може да се разчита на 1 годишната гаранция на Xiaomi телефоните закупени от Goldway, какъв е реда или всичко е Гаранция-Франция?  Smile

Kакто навсякъде - на гаранцията може да се разчита, но по-добре да не ти се налага.
основния проблем е че не можеш да изпращаш от българия нещо, което съдържа батерии.
А сервизът е в Китай все пак.
Когато закупиш Xiaomi си има едно приложение, с което можеш да провериш колко гаранция имаш, дали е оригинален и откъде ти е препродаден Smile
Цитирай

Как се казва това приложение ?
Цитирай

Antifake мисля...
или нещо от рода на mi verification app

http://en.miui.com/thread-29652-1-1.html - трябва някъде да има и по-нова версия
Цитирай

(2018-02-23, 08:05:25)bo6o написа:   Аз дадох 100лв отгоре за истинска гаранция, да ми е мирно на душата.

100 лева за гаранция , според мен, не си струва. Много е.
Цитирай

Истинската гаранция се разбира чак при проблем. Дотогава е абстрактно и имагинерно понятие
Цитирай

Това е абсолютно вярно. Но понякога трябва да направиш избор: или телефон от Китай без гаранция, или същия телефон от България с гаранция, но 100 лева по-скъп.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)