Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Xiaomi представи Mi A1 в Индия (05.09.2017)

мнение 276 от nzim

Днес пристигна ей тая х*йня:
https://imgur.com/1NX3sMs
Накратко си върши работата.Премахва съскането напълно, а и намаля силата на звука, което за мен си е +
- е, че е големичко и ще унищожи жака, ако се носи в джоба в движение.
Иначе съм доволен, за $8 е добре. Може би се престарах като взех 150-омовата версия, но не ми се рискуваше. Може и тази от 70 да върши работа.
Цитирай

мнение 277 от niun01

Има инфо, което се разпространява във форума на miui, че най-вероятно другата седмица Xiaomi ще освободи ядрото за Mi A1. Цък
"Има две безкрайни неща - вселената и човешката глупост, като за първота не съм много сигурен..."

Motorola Moto G   Official  Lineage OS 14.1 (7.1.2) Nougat
Цитирай

мнение 278 от ov3r

(24 Jan 2018, 21:00:19)niun01 написа: Има инфо, което се разпространява във форума на miui, че най-вероятно другата седмица Xiaomi ще освободи ядрото за Mi A1. Цък

От това какво би последвало ?
Цитирай

мнение 279 от suffer

Custom ромове
Цитирай

мнение 280 от niun01

Нови Custom ROM 's с две думи (развитие) По-лесно е да развиеш даден ROM, ако е освободен Kernel - a за (дадения модел телефон) а и особенно ако е (чист Andrid) в случая с Mi A1.
"Има две безкрайни неща - вселената и човешката глупост, като за първота не съм много сигурен..."

Цитирай

мнение 281 от niun01

Ето официално изявление от Xiaomi по темата за кърнела:
Update: Xiaomi issued an official response to Android Authority regarding the kernel source timeline:
Цитат:We will be releasing kernel sources for Mi A1 on GitHub in the coming weeks. We thank everyone for their patience and are committed to improving our workflow for kernel releases in the future.
sours: 
https://www.androidauthority.com/xiaomi-...32599/amp/

Цитирай

мнение 282 от niun01

Днес най - накрая Xiaomi освободи  source cod-а за Mi A1 :
GitHub

Цитирай

мнение 283 от speedemon

Имам информативен въпрос, фен съм на Шиаоми от "ония времена", когато имаха няколко модела. Тогава бях с redmi note1, след него взех Huawei p9 lite - върши ми идеална работа, но някак ми е скучен, а и искам да се върна в Xiaomi клуба. Бих си взел mi note 3 или mi6, но не ми се дават особено много средства за телефон. Спрях се на
Mi A1 като нещо добро цена-качество. Долу горе съм наясно с предимствата и недостатъците му, но все пак искам да ви чуя мнението по добър ли е според вас от p9 lite и струва ли си или няма особен смисъл от подобен ъпдейт. Лайта въпреки че е лайт прави много добри снимки, шиаомито поне на хартия би трябвало да прави по-добри снимки но съм резервиран нещо, как мислите? Въобще като цяло ще се радвам да чуя мнението ви, благодаря предварителнo!
Цитирай

мнение 284 от suffer

p9 lite, ако си 3ГБ версията може би няма смисъл от ъпгрейд.
Ако си 2ГБ... и усещаш че нещо се задъхва с повече приложения тогава вече можеш да се ориентираш с нещо 3, 4, 6 и т.н.

Камерите, въпреки че са Omnivision си правят добри снимки. Който казва че не снима добре, или сравнява с телефони за по 1000-2000лв, което винаги е било безмислено, или не може да снима, което си е негов проблем.
Както всеки нов телефон трябва да си отвориш камерата, да видиш с какви настройки разполага и да ги ползваш. То е ясно, че ако не фокусираш или ако снимаш на тъмно на Ауто нищо няма да излезе.

КАкто и да е. Отплеснах се.
Батерията трябва да е по-добра, ще имаш повече рам и поддръжка (обещаха андроид P за този модел)
Цитирай

мнение 285 от speedemon

(02 Feb 2018, 13:56:43)suffer написа: p9 lite, ако си 3ГБ версията може би няма смисъл от ъпгрейд.
Ако си 2ГБ... и усещаш че нещо се задъхва с повече приложения тогава вече можеш да се ориентираш с нещо 3, 4, 6 и т.н.

Камерите, въпреки че са Omnivision си правят добри снимки. Който казва че не снима добре, или сравнява с телефони за по 1000-2000лв, което винаги е било безмислено, или не може да снима, което си е негов проблем.
Както всеки нов телефон трябва да си отвориш камерата, да видиш с какви настройки разполага и да ги ползваш. То е ясно, че ако не фокусираш или ако снимаш на тъмно на Ауто нищо няма да излезе.

КАкто и да е. Отплеснах се.
Батерията трябва да е по-добра, ще имаш повече рам и поддръжка (обещаха андроид P за този модел)

Благодаря ти за отговора! Наясно съм, че се изисква майсторлък в снимането, ще помисля дали си струва, но май ще изчакам за да взема нещо по добро, а и ще излязат нови модели, за сега хуавея си върши перфектно работата и съм доволен, просто ме влече към шиаоми и mi A1 ми харесва много визуално, но май ще отложа за след време.
Цитирай

мнение 286 от Константинов

Аз лично бих взел Шаиомито без да се замисля. Дори при еднакво количество ram ще работи доста по-добре. На бащата всех такъв и доста си поиграх с него. Като за цената си е останах мноооого приятно изненадан, работи без забележка. Батерията при него кара по 2-3 дни без никакво замисляне, но това вече е строго индивидуално за всеки. И най-важното, поне за мен, както спомена и suffer, поддръжка почти като при Nexus/Pixel.
Google Pixel 2 XL
Цитирай

мнение 287 от BlackBone

При положение, че си бил доволен от редми Ноте 1 и П9 Лайт, незнам кое те кара да минеш на чист андроид. Имам предвид, че Емуи и Миуи са доста сходни като функции а чистия андроид си е доста постен откъм допълнителни функции. Откакто излязоха тия телефони с 18:9 дисплей спрях да гледам другите. Все пак занапред всички телефони ще са с такива дисплей и след половин година като си видиш телефона(16:9) ще ти изглежда морално остарял.
Цитирай

мнение 288 от suffer

С две думи препоръчваш redmi 5 plus?
Цитирай

мнение 289 от BlackBone

Ами не точно. Скоро ще излезе и Редми ноут 5. Мисля, че ще е по интересния модел. Смятам че близките месеци ще излизат все по интересни модели 18:9 и ако колегата не бърза толкова много по-добре да изчака още малко и да се ориентира на пазара.

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай

мнение 290 от dika

Привет.

От скоро и аз взех А1. Имам обаче един проблем, появи се проблем с слушалката. Когато провеждам разговор, още при набиране даже се чува едно дрезгаво все едно на развалена колонка си усилил супер много. Това нещо не го прави всеки път обаче, но не мога да разбера дали е механично или софтуерно. Някой сблъсквал ли се е? Много не ми се иска чисто нов телефон да го отварям, за да сменям спикърчето Smile
NOKIA 3310
Цитирай

мнение 291 от RadostinGD

Здравей от горе долу 1 месец ползвам телефона за сега нямам никакви проблеми докато бях с версия 7.1.2, но когато го обнових до 8.0.0 се появи един досаден проблем не мога да свържа телефона с блутуут с музикална уредба която подърпод блутуут намират но не може да се свържете. Моля някой да помогне ако е възможно
LG Nexus 5X, Xiaomi Mi A1, Xiaomi Redmi 4 Prme 
Цитирай

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)

НАЧАЛО

Купи онлайн таблет или телефон с Android, Invisible SHIELD