Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с разговори
#1

Здравейте. Не знам дали някой се е сблъсквал със следния проблем: При изходящи повиквания, не винаги отсрещната страна ме чува и се налага да набирам отново. Понякога става от четвъртия път, някога и от първия. Не мога да разбера от какво естество може да е този проблем. От Сони ми препоръчаха да пробвам следните варианти:

1. Рестартирайте телефона в "Безопасен режим", за да проверите работата му само с вградените приложения.
Ако поведението на телефона се подобрява в безопасен режим, най-вероятно, едно или повече от изтеглените приложения, се отразяват негативно.
За да рестартирате телефона в безопасен режим, натиснете бутона за включване/изключване, натиснете и задръжте върху "Изключване" и натиснете ОК.
Изключете и включете телефона, за да излезете от безопасния режим.
След това, можете да спрете/деинсталирате последно изтеглените приложения и да рестартирате телефона.
Деинсталирайте приложения от Настройки > Приложения > изберете приложение и натиснете "Принудително спиране" или "Деинсталиране".

2. В случай че отново се губи звукът, архивирайте личната информация и нулирайте настройките.

Пробвах ги. Не се решава проблема.
Цитирай
Аксесоари
#2

Може да е хардуерен проблем - тогава е за сервиз.

 
Цитирай
#3

Здравейте. Как да върна Андроид 5 на телефона? В момента съм със 6-ца. В експериа компаньон не видях да е възможно.
Цитирай
#4

Единствено и само с Flashtool. Сваляш ftf файл с Android 5 и го флашваш.
Цитирай
#5

Здравейте. Не мога да намеря ftf файл с Android 5 СЕ1 за го флашна .
Цитирай
#6

@krasiman, Ако е за конкретния модел, не е необходимо да е точно за този регион, но иначе ако си с 2303 например, първият линк от темата би трябвало да е за теб.
https://forum.xda-developers.com/m4-aqua...l-t3141061
Има фърмуер и за други от модификациите на М4-ка, виж кой е твоят.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#7
Wink 

Привет. Проблемът с разговорите е решен. Оказа се софтуерен. Флашнах андроид 5 на телефона. Благодаря на всички отзовали се Smile
Цитирай
#8

(2017-09-21, 09:00:42)krasiman написа:  Привет. Проблемът с разговорите е решен. Оказа се софтуерен. Флашнах андроид 5 на телефона. Благодаря на всички отзовали се Smile

Привет. Не е софтуерен, а хардуерен проблемът.Телефонът не е удрян, изтърван, а се оказа хлабава връзка на микрофона. Ако има пръщене по време на разговор, с леко почукване в долата лява част на телефона се оправя. Трябва да се отваря и да се смени или запои на ново микрофона. От официалния сервиз на Сони за мобилни устройства - Булграм", ми казаха, че диагностиката (отварянето и затварянето на телефона) струва 60 лв., защото е водоустойчив и ще остане такъв. В друг сервиз ми казаха, че телефонът ми не бил водоустойчив и нямало нужда да го пращам в официален сервиз и няма да ми вземат пари за диагностика. Зачудих се как така този модел не е водоустойчив, след като и името му дори е такова. Не съм от София и не знам какво да го правя този телефон.
Цитирай
#9

Разбира се, че е водоустойчив. Ти си прецени на кой от двата сервиза да се довериш.

Дали да заложиш на евтиното е негарантирано или на скъпото и гарантирано. Зависи какви са ти приоритетите.
Цитирай
#10

Странно как мислят да го диагностицират за без пари. За да се отвори трябва да се разлепят капака и дисплея. Микрофона е на пружинни контакти не е запоен за платката. Даже и само да го отворят после ще трябва да сложат новите залепващи материали ,а те са на 3M и не се славят като евтини. Ако мислят да ползуват някакво друго лепило ще си е чист късмет да се получи с качеството и гаранциите на слепването и влагоизолацията на оригиналните лепенки.

Sony M4 Aqua
HUAWEI Nova 5T
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)