Темата е заключена
Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei Mate 10/Mate 10pro
#1
Information 

Очаква се Huawei Mate 10 да бъде представен на 16 октомври в Мюнхен. Устройството ще ползва новия чипсет Kirin 970, който е снабден с допълнителен чип за изкуствен интелект, а освен това се очаква да е с подобрена двойна основна камера. Предполага се, че Mate 10 ще е с размери около 150,2  x 77,5 x 8,4 мм (9 мм при камерата) и вероятно ще има стъклен заден панел вместо метален. 

Рендери показват как ще изглежда Huawei Mate 10 :
[Изображение: M10-03-1024x580.jpg]

   
 
[Изображение: M10-012-726x400.jpg]
 
Източник : >>>>>>>

 
Аксесоари
#2

Изглежда добре, но телефона не ми е толкова интересен колкото чипсета, който ще използва. Кирин 970 се очертава да е звяр, пък и с този dedicated AI чип има потенциал.
Ще поживеем, ще видим (:

Trust nobody who smiles before 10am...

#3

Huawei Mate 10 на видео : https://www.youtube.com/watch?time_conti...eXa0E1qahA

 
#4

Наистина процесорът обещава да бъде доста интересен. А до колко тези снимки са верни ще видим тепърва. На мен ми харесват.

Изпратено от моят VTR-L29 с помощта на Tapatalk

HUAWEI P30 / P10 /Huawei MateBook D14 2020, Huawei Watch GT2 Pro/ GT
#5

дано да не е толкова дебел
#6

Той ако е с някаква батерия с по-голям капацитет, нека е дебел. Това е абсолютно валиден компромис.

Trust nobody who smiles before 10am...

#7

Няма телефон без компромиси - и този вероятно няма да е изключение.

 
#8

ще е пак към 4000мха ,ама гледах клип сравнение как пада батт на мейт 9 и с8 и с8+.
За съжаление на мейта първа му умря батт ,а е с по-голяма...
И не вярвам да им стърчат камерите - това на нито един хуавей не е било.

Huawei Mate 10 L29 Black
#9

(2017-09-07, 11:38:32)nastykb написа:  ще е пак към 4000мха ,ама гледах клип сравнение как пада батт на мейт 9 и с8 и с8+.
За съжаление на мейта първа му умря батт ,а е с по-голяма...
И не вярвам да им стърчат камерите - това на нито един хуавей не е било.

Вярвай на клиповете, а аз ще си вярвам на мен си и моето сравнение. Да, амоледите са малко по-добре при гледане на видео, вероятно и при игри, но при браузъра нещата са в полза на Мейт 9. Още не съм видял Самсунг S/Note с 12 часа дисплей. Скоро няма и да видя. Лично с колега сме тествали на един и същи клип в YouTube Мейта и S7 Edge, забравих 1 час ли беше или 30 мин. но и двата телефона паднаха с по 4%. Обаче ако Мейт 10 е с QHD IPS екран, дори и да е с 4000 MAh батерия, ще е по-зле от Мейт 9. Ама то напоследък всички са по-зле от предшествениците си, та не се очудвам.
От 3 дена имам пряк досег със S8, та и неговата батерия видях що за стока е - пада с по процент на всеки 2-3 мин. само докато се правят настройки из менютата.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
#10

В клипа не си спомням на каква резолюция бяха самсунгите ,но за фуул хд на мейт и да му пада така батт съм разстроен ахах.
Фен съм на хуавея и сега трябва си сменям хонор-а и чакам да видя как ще е с мейт 10-ката - дано не е qhd дисплея или пак само на про модела да е.
И някаква по поносима цена не над 1500лв.
Иначе всичко друго ще му е както самсунга ,че и по-добро.

Huawei Mate 10 L29 Black
#11

@vargala ти изкара, че Samsunga батерията му изкарва 5 мин. Big Grin, а твоя, че държи най-много от всички телефони.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
#12

(2017-09-07, 13:18:55)hazART написа:  @vargala ти изкара, че Samsunga батерията му изкарва 5 мин. Big Grin, а твоя, че държи най-много от всички телефони.

Къде съм казал такова нещо? Казах, че S7 Edge и Mate 9 държат еднакво на видео от YouTube, проверено е. Току що го сравних и с S8, но нямах много време и за това направих само 10 минутен запис. Батериите отново са равностойни на клипове в YouTube, но при други обстоятелства S8 ще издиша.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
#13

И аз това видео го гледах и не знам тоя как ги прави тия убедителни фейкове с батериите, ама са фейкове.

Имах Мейт 9 и С8 едновременно. И да батерията на мейта е по-добра във всяко едно отношение- като само при гледане на видео в ютуб са почти равни. При браузване с хром и в стендбай мейта е далеч по-добре.
Отделно дето с това съотношение на дисплея на С8 при гледане на мобилната телевизия на булсатком примерно, пуска една черна ивица с размер 1 инч, (а и не само там и в ютуб, ако искаш пълен размер ги разтегля) а при мейта го пълни целият екран без да разваля образа.
Тъй че голям дисплей, но не винаги е от полза
#14

Първа снимка на Mate 10. Не е ясно за кой от двата варианта става въпрос - "стандартния" или Pro. Прави впечатление липсата на Home бутон.
https://hub.91mobiles.com/huawei-mate-10...fications/
 
.jpg Mate 10.jpg Размер: 45.31 KB  Сваляния: 122

POCO F5 12/256 GB





#15

Тия ретарди верно ли са сложили жака за слушалки отгоре? Таман всички що годе кадърни производители го сложиха където му е мястото - отдолу, и тия го връщат пак горе...
#16

И защо да го връщат, той там си е и на Mate 9?


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
#17

Защото всички нови тенденции е да е отдолу. Да не пречи. И на Р9, Р10, Honor 8...а и на други производители. И се доказа, че там е по-удобно.
#18

Ако нямаше жак за слушалки, въпросът щеше да е : "..защо мръсниците са го махнали" , сега са го сложили отгоре, ама видиш ли, не било " модерно"! Все по-забавен става форума..! След месец-два време ще коментираме истински телефон и тогава ще го хвалим и търсим кусури! Лично аз очаквам едно наистина много интересно устройство.

Изпратено от моят VTR-L29 с помощта на Tapatalk

HUAWEI P30 / P10 /Huawei MateBook D14 2020, Huawei Watch GT2 Pro/ GT
#19

Ако нямаше жак изобщо нямаше и да го коментирам. На мен лично отгоре ми пречи. Винаги като снимам и слушам музика кабела все застава пред камерата. А като е отдолу, този момент го няма. 
Въпрос на предпочитание.
#20

Като всяко нещо си има плюсове и минуси, снимаш, пречи ти, а ако го сложиш в джоба на дънките например...аз за да го сложа в джоба и да слушам музика го обръщам с горната част надолу.
#21

Което едва ли е проблем.  Cool
#22

То не е проблем и да си придържаш кабела при снимка...или?
#23

Абе проблем си е особено, когато не виждаш много добре. Grater
Ама стига спам, че ще ни бият.
#24

Стига да има жак за слушалки (защото махането му е м@лоумно решение, лишено от абсолютно всякаква логика) ако ще и на някой от 4-те ъгъла да е, пак е по-добре от нищо.
Но да, долу в дясно е правилното място да стои въпросния компонент. Най-малко пречи на всичко.

Trust nobody who smiles before 10am...

#25

Допълнителна информация за спецификациите на телефона (и за двата варианта) от Evan Blass.

http://www.gsmarena.com/specs_leak_for_h...-27186.php
------------
http://www.mobilebulgaria.com/news/41102...ei-mate-10

POCO F5 12/256 GB





Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)