Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Необясним дрейн
#1
Photo 

Здравейте тоя телефон от подписа ми полудява. Имам някакъв дрейн не мога да го разбера и телефона се затопля. Не е нормално за толкова кратко време да паднат процентите. Прилагам и с. ш


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy S3 Black, Samsung Galaxy S7 EDGE Gold
Цитирай
Аксесоари
#2

Най-вероятно нямаш дрейн, а по-скоро неправилно отчитане на процентите, но все пак провери, като прочетеш този пост: https://goo.gl/TjIPto
Ако не можеш да се ориентираш в сайта, може и да ми пратиш бъгрепорт.zip файла на ЛС, да го прегледам вместо теб.

Освен останалите неща в сайта, виж и таблицата "Device's Power Estimates". Ако най-много проценти имаш на Unaccounted, ще трябва да си калибрираш батерията:
1. Зареждаш до 100% и го оставяш поне 30 минути да постои включен на зарядно след пълното зареждане.
2. Ползваш си нормално телефона до 0%, докато се изключи сам.
3. Включваш го и го зареждаш отново до 100% като изчакаш поне 30 минути да постои включен на зарядното след пълното зареждане.
4. Изключваш го от зарядното.
5. Набираш *#0228# в телефона и натискаш копчето долу 'Quick Start'. Това калибрира батерията. Ако процентите паднат, пак го включи да се дозареди до 100%.

Ако не помогне това, може да се наложи да повториш цялата процедура още 1-2 пъти.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#3

На какво може да се дължи това разкалибриране на батерията,че да се налага да я калибрирам?В момента събирам информация за грешки от телефона.Ще споделя файла https://drive.google.com/file/d/0B9N97Kk...p=drivesdk

(2017-09-08, 14:06:51)ivkos написа:  Най-вероятно нямаш дрейн, а по-скоро неправилно отчитане на процентите, но все пак провери, като прочетеш този пост: https://goo.gl/TjIPto
Ако не можеш да се ориентираш в сайта, може и да ми пратиш бъгрепорт.zip файла на ЛС, да го прегледам вместо теб.

Освен останалите неща в сайта, виж и таблицата "Device's Power Estimates". Ако най-много проценти имаш на Unaccounted, ще трябва да си калибрираш батерията:
1. Зареждаш до 100% и го оставяш поне 30 минути да постои включен на зарядно след пълното зареждане.
2. Ползваш си нормално телефона до 0%, докато се изключи сам.
3. Включваш го и го зареждаш отново до 100% като изчакаш поне 30 минути да постои включен на зарядното след пълното зареждане.
4. Изключваш го от зарядното.
5. Набираш *#0228# в телефона и натискаш копчето долу 'Quick Start'. Това калибрира батерията. Ако процентите паднат, пак го включи да се дозареди до 100%.

Ако не помогне това, може да се наложи да повториш цялата процедура още 1-2 пъти.

Ivkos успя ли да погледнеш репорта?Има ли нещо съмнително?Или просто батерията си отива...

Samsung Galaxy S3 Black, Samsung Galaxy S7 EDGE Gold
Цитирай
#4

(2017-09-08, 13:50:37)blutut написа:  Здравейте тоя телефон от подписа ми полудява. Имам някакъв дрейн не мога да го разбера и телефона се затопля. Не е нормално за толкова кратко време да паднат процентите. Прилагам и с. ш

Здравейте,

Мога да споделя какво се случи на мен:
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=89830

И съответно да посоча как реших проблема:
 - В хипервръзката към темата по-горе разказах че с приложението GSam Battery Monitor успях да установя че причината за източването на батерията е приложението Phone.
 - Народът във форума използва случая да се позабавлява на воля: реакциите варираха от "Няма такова животно" до "Ама разбира се че загрява - нали е лято".
 - Попрочетох още в 4pda.ru: Ако искам да не използувам приложението Phone на Самсунг, трябва да инсталирам друго. Е, сложих True Phone, казах Force Stop на стоковия дайалър на Самсунг. Полза - никаква. Пак перидично започваше (и след няколко дни спираше) да загрява.
 - Затова реших да рутна телефона. Обаче се оказа че md5 - файлът за рутването е по-стара версия от стоковият на моят S7???
 - И единственият начин да оправя телефона е да флашна отново стоковият фърмуер.
  - Е, свалих последният стоков за България от sammobile.com, флашнах го през Odin и вече 9 дни нямам проблеми.

Може пък моят да е екзотичен случай.
Все пак GSam Battery Monitor показва неща които въобще ги няма в стандартния софтурер на Самсунг.
Цитирай
#5

CPU е на 15/20% при затворени приложения.Инсталирах я и тази програма,но не знам какво да гледам.В момента съм на клима вътре е 19 градуса и си загрява и си пада батерията на 2/3 мин. 1% не е нормално и се чудя дали да не ресетна

Samsung Galaxy S3 Black, Samsung Galaxy S7 EDGE Gold
Цитирай
#6

(2017-09-11, 15:56:37)blutut написа:  CPU е на 15/20% при затворени приложения.Инсталирах я и тази програма,но не знам какво да гледам.В момента съм на клима вътре е 19 градуса и си загрява и си пада батерията на 2/3 мин. 1% не е нормално и се чудя дали да не ресетна

За да получиш максимум информация от GSam Battery Monitor трябва да направиш няколко допълнителни неща:

https://android.gadgethacks.com/how-to/u...e-0176857/

След това оставяш 2-3 дни да се насъбере повечко информация и гледаш App Usage в GSam Battery Monitor.
Там ще видиш коя програма от инсталираните източва батерията.
Цитирай
#7

Върнах фабрични.Сега всичко е наред

Samsung Galaxy S3 Black, Samsung Galaxy S7 EDGE Gold
Цитирай
#8

Така е. С фабрични настройки и ако не слагаш никакви нови приложения няма да яде батерия!!! И за какво ни е телефон за над 1500 лв?
Цитирай
#9

Напротив, пак си върнах приложенията. Явно е имало някакъв проблем просто...

Samsung Galaxy S3 Black, Samsung Galaxy S7 EDGE Gold
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)