Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Закупуване на ноут 4 от чайна
#76

Поръчах от Mi Global Store един Ноут 4 3/32 сив и един 4/64 - черен. Опитах да ги врънкам за отстъпка, ама се направиха на ощипани. Поръчах ги с DHL и поне от там спестих $ 10. Обещаха, че ще ми пратят и Mi Band 2 гривната със същата пратка, което пак е нещо.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global; Global Stable 
Xiaomi Redmi Note 4 MTK 3/64; 
Xiaomi Redmi 3S 2/16: MIUI 8 7.2.9 Beta;
EX: Xiaomi Redmi Note 2 2/16: MIUI 8 6.11.3 Beta; SGS2 2/32: 4.1.2 - I9100XWMS1 (Cro) + PhilZ 5.15.9 - CWM6
Цитирай
Аксесоари
#77

Пристигнаха, миналия вторник ги изпратиха, поръчах в петък или събота, платих неделя вечерта, вторник тръгнаха по ЮПС, преди 2 дни в Лондон, и преди малко ги доставиха.

После ще направя клип на отварянето, че китаецът иска.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global; Global Stable 
Xiaomi Redmi Note 4 MTK 3/64; 
Xiaomi Redmi 3S 2/16: MIUI 8 7.2.9 Beta;
EX: Xiaomi Redmi Note 2 2/16: MIUI 8 6.11.3 Beta; SGS2 2/32: 4.1.2 - I9100XWMS1 (Cro) + PhilZ 5.15.9 - CWM6
Цитирай
#78

Колеги кажете проверени sellers които пращат с DHL и няма проблеми. Искам да поръчам 2 телефона, но като четох коментарите някои имат проблем с DHL.
Цитирай
#79

(2018-02-13, 13:58:20)sto4o написа:  Колеги кажете проверени sellers които пращат с DHL и няма проблеми...
Пробвай при този търговец - цък

 
Цитирай
#80

И другия е този: Check out this recommended store on AliExpress. Find great products at low prices!
http://s.aliexpress.com/ra6RrQrQ?fromSns=Copy to Clipboard
(from AliExpress Android)
Цитирай
#81

От Тонке поръчах на 11.11 с купон, пратиха го, нищо не пристигна, върнаха парите веднага, купонът изгоря, и 2 месеца време.

От Mi Global Store поръчах 2 телефона, има отстъпка от цената на доставка на втория, телефоните пристигнаха запечатани, точно както уточнихме в комуникацията, никакви проблеми. Ако сега купувам - бих избрал вторите, дори и на по-висока цена.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global; Global Stable 
Xiaomi Redmi Note 4 MTK 3/64; 
Xiaomi Redmi 3S 2/16: MIUI 8 7.2.9 Beta;
EX: Xiaomi Redmi Note 2 2/16: MIUI 8 6.11.3 Beta; SGS2 2/32: 4.1.2 - I9100XWMS1 (Cro) + PhilZ 5.15.9 - CWM6
Цитирай
#82

Добре де защо се занимавате да поръчвате от Китай? За едни спестени 100лв рискуваш да те обмитят, нямаш две години гаранция... Моя си го купих от верига магазини за 389лв.
Цитирай
#83

Защото рискът от митница е сведен до минимум. Гаранцията.. дано не ти се налага да я ползваш но едва ли ще ти покрие някой по-сериозен проблем. Винаги имаш 1г гаранция директно към Xiaomi ако нещо си на зор.
За 389 си взел 4/64 ли?
Защото с този курс на долара е около 250лв - не ми се търси сега доказателство, а и покрай китайската нова година може да има леки завишения на цените, ама ... не са 100лв повече са.
Цитирай
#84

В момента Note 4 - глобална версия 4/64 от Китай е около 357,00 лв с доставка по DHL за 100% избягване на митница. Същата версия в ситител е 379,00 лв. Пишат че е с гаранция 2 год., но е добре да се знае дали имат собствен сервиз и колко им е качествен. Колегата е прав, че преди Нова година беше намален в една от веригите, а и тогава долара беше по-скъп.

Xiaomi Redmi Note 5 | 4/64 | Black | MIUI Global Stable 10.3.1.0 (PEIMIXM)
Lenovo Vibe P1m
Цитирай
#85

Тоя на Ситител според тяхното описание е с процесора на МедиаТек. А иначе от Алито в този момент най-евтино се намира черния 4/64 за 186 $ + 26 $ DHL, по днешен централен курс 1.58 и около 1.60 на търговските банки, ще излезе 340 лв. Това е в Xiaomi Mi Store. А като поръчвах двата телефона от горното ми мнение, черният 4/64 беше 174 $ и с доставката излезе точно 325, а тогава в Ситител беше на предишната си цена. Иначе аз лично също бих го купил от тук, но само при разлика в цените по-малко от 10%. В момента е 11-12%, пак става, най-малкото заради това, че го получаваш веднага.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global; Global Stable 
Xiaomi Redmi Note 4 MTK 3/64; 
Xiaomi Redmi 3S 2/16: MIUI 8 7.2.9 Beta;
EX: Xiaomi Redmi Note 2 2/16: MIUI 8 6.11.3 Beta; SGS2 2/32: 4.1.2 - I9100XWMS1 (Cro) + PhilZ 5.15.9 - CWM6
Цитирай
#86

Ситител имат и двата варианта. Xiaomi Redmi Note 4 64GB + 4GB RAM (Global Version), този модел гледах и е със Snapdragon.

Xiaomi Redmi Note 5 | 4/64 | Black | MIUI Global Stable 10.3.1.0 (PEIMIXM)
Lenovo Vibe P1m
Цитирай
#87

Момчета не ви говоря за покупка от онлайн магазин с незнаен сервиз. Купих си телефона от техсмарт от магазина им в Пловдив. Официалната цена във въпросния магазин, в технополис и зора(ако го имаше наличен) беше 412лв със снапдрагона(все пак исках макс батерия). Та когато отидох да го купувам в техсмарт пуснаха промоция и го взех за 370-390лв по спомен с две години гаранция. Имах избор сив разпечатан пред мен или черен, който е бил мострен. Казаха че в началото на седмицата зареждат винаги нови бройки, но не ми се чакаше за черен. Та затова ви се чудя защо поръчвате от Китай баш това устройство, което е с разлика някакви 50лв които уж спестявате.

Едит за 4/64 версията говоря.
Цитирай
#88

Защото ако не ти хареса телефона и тръгнеш да го продаваш си на загуба веднага. Минимум с тия 50лв.

Също не давам повече пари за нещо, което струва по-малко.
Гаранция съм ползвал последно през 2010та.
Мога сам да си го флашна и оправя, ако имам проблем

И най-важната причина - нямам излишни пари..дори с Note 3 се изсилих и бях много над обичайния ми бюджет
Цитирай
#89

Е аз пък именно защото не искам да давам повече пари платих тея 50лв. В следващите две години ако телефона си замине хардуерно ще ми го оправят гаранционно. Именно защото не знаех дали ще ми хареса отидох в магазина и го рових поне 20мин. Търсих си нещо евтино, да е с добра батерия, да работи мазно и да има що-годе добра камера. Сервиз за тешефон не съм посещавал откакто преди година и нещо си продадох старата пръчка кат с60 но предпочитам да са ми вързани гащите и да си имам гаранция без да се занимавам с китайците.
Цитирай
#90

Помисли си кой хардуерен проблем не може да бъде оправдан с изпускане/мокрене в сервиза...
Както и да е. Този телефон не струва 50лв отгоре
Цитирай
#91

Замисли се че от изпускане ще има следи, а мокрене... Лакмусите няма да са оцветени. Отделно имам познати по технотата и се имат с хората от сервизите, та ще получа напълно коректно отношение. Както и да е няма да спорим, всеки си решава за себе си, аз съм направил избора.
Цитирай
#92

Имам си 50 лева дал си, други нямат и купуват от Китай. Тази марка се е доказала и това е премерен риск. Хората не са като овцете(в по-голямата голямата си част....мисля). Мисленето ни е различно ,нуждите, приходите и разходите също.
Цитирай
#93

/\ /\

Ама то тоя модел от 1-2 месеца да речем е с такава малка разлика, вече 50 и под 50 лева. До ноември, може би края на декември дори, разликата в никакъв случай не беше 50 лв, а над 100. И то сега паднаха цените напоследък, защото откакто има официален български език, вече имат право да го вкарват и продават официално и операторите, а и по-дребни магазини. До скоро във виваком например беше 499 лв. Това например как е съизмеримо например с истинската му цена при китайците от 280 лева (172-175 $ ) за черен или сив 4/64 (с обикновена пощенска услуга и включената им печалба, данъци, ала бала)? Тук е моментът с това, което колегата suffer каза - "не давам повече пари за нещо, което струва по-малко" и към това се присъединявам напълно. От 280 до 380 - това са 100 лева разлика вече, която отнесена към 280 е около 35 % увеличение. Вярно, че има мито, ДДС, данък печалба, ама пък те магазините като купят повече телефони, имат и отстъпки, а най-вероятно имат и договорни отношения за гаранцията. Така че това си е чисто печалбарство. И аз също не обичам някой да трупа печалба на мой гръб. Затова не плащам за марки като Самсунг, ХТЦ, и-Пхон и други подобни. Защо сега може да го продават на 379, а до оня ден са го продавали на 420, като цената му е почти постоянна в Алито? Още 50 кинта горница в джоба на Ганьо. Wink "Премерен риск", да цитирам колегата над мен. Подкрепям напълно.

Отделно от това, ползвам МИУИ от 2 г. и няма какво да му ровя на телефона. Знам как работи и какво да очаквам, а на снимките се вижда всичко за дизайна и може да решиш устройва ли те или не. В крайна сметка пазар широк (като вица за арабина и евреина в пустинята Smile ), всеки с аргументите си решава откъде да купи. Опитах се да аргументирам финансовата част, от която тръгна дискусията. За гаранцията нямам аргументи, освен това, че никога не съм връщал мой телефон в сервиз за гаранционен ремонт. Засега имам късмет Smile Носил съм извън гаранция и то защото съм си повреждал телефоните по невнимание, от глупост, и не ми е струвало скъпо да ми ги ремонтират.

Но и ти си прав със своите аргументи - цената не е твърде висока, приемаш я, сигурен си заради гаранцията, можеш да разчиташ и на коректност. В твоя случай си прав за себе си Smile

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global; Global Stable 
Xiaomi Redmi Note 4 MTK 3/64; 
Xiaomi Redmi 3S 2/16: MIUI 8 7.2.9 Beta;
EX: Xiaomi Redmi Note 2 2/16: MIUI 8 6.11.3 Beta; SGS2 2/32: 4.1.2 - I9100XWMS1 (Cro) + PhilZ 5.15.9 - CWM6
Цитирай
#94

Един голям минус от мен за телефони без гаранция, купувани от Китай.
След около 2 месеца ползване  на Note 4x му пожълтя екрана горе вляво.
Толкова за икономисаните 50-100 лв.
Добре , че това не ми е основен телефон.
Цитирай
#95

пожълтелия екран не мисля, че е основание за гаранция.
Може да е притиснат или нещо друго. Според мен при налична гаранция биха те отсвирили в сервиза.

Нищо не пречи да се свържеш с търговеца и да го убедиш да те компенсира с купон или нещо друго, както и да пишеш на съпорта на xiaomi.
може да и изскочи полезна информация.
Също във форума на 4pda има раздел БРАК, в който са описани най-честите хардуерни проблеми, техните решения и магазини за части. полезно е да се чете преди покупка Smile
Цитирай
#96

На доста телефони им пожълтяват екраните като причината най-често е по-дълго ползване. Телефона грее и дисплея дава фира. Поне по мои впечатления.
Досега на няколко пъти ми се е случвало и сервизите си сменят екрана без проблем.
Цитирай
#97

(2018-02-24, 16:23:59)suffer написа:  пожълтелия екран не мисля, че е основание за гаранция.
Може да е притиснат или нещо друго. Според мен при налична гаранция биха те отсвирили в сервиза.

Нищо не пречи да се свържеш с търговеца и да го убедиш да те компенсира с купон или нещо друго, както и да пишеш на съпорта на xiaomi.
може да и изскочи полезна информация.
Също във форума на 4pda има раздел БРАК, в който са описани най-честите хардуерни проблеми, техните решения и магазини за части. полезно е да се чете преди покупка Smile
Като ти чете мненията за гаранция човек ще си помисли, че е по-добре да нямаш гаранция..Как жълт екран не е основание за гаранция?
Цитирай
#98

Изказвам мнение.
Щом на някой са му сменяли - супер. Това не е често срещан проблем. Помислете за причината все пак
Цитирай
#99

От хтц не бяха луднали с техните дисплеи преди 2-3години... точно пожълтяваха. Познава се кога проблема е от механично въздействие и кога е от прегряване.
Цитирай

Някой има ли представа коя марка дисплей са най-качествени за да поръчам един и да си го сменя . Китаеца ме отсвири, т.е. да знаете , че гаранция нямате , специално за FANTACY TECHNOLOGY :

Brand Name : KUERT

Brand Name : BTSSZE

Brand Name : PREVALENT

Brand Name : Goulangxian

има и други, но не мога да разбера кой се води "оригинален" .
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)