Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Хардуерен въпрос относно HTC10
#1

Здравейте, драги колеги от форума. Нов съм в този форум и наскоро ще си купувам нов смартфон, като мисля да си направя подарък и отделя малко по- голяма сума пари, не повече от 900 и нещо лева. 
Бая търсих и се спрях на няколко телефона, един от които е HTC 10. На хартия всичко е добре, единственото, което ме спира да се доверя да го купя е това, че е HTC- не виждам вече толкова много хора да ги ползват и чувам лоши неща относно това, че компанията е леко на дъното, с ниски продажби и приходи.

Та, да се насоча към основния въпрос- кефи ме този телефон и искам да си го взема. Хардуерните характеристики са перфектни и лично за мен са complete package. От няколко ревюта четох и реално разбрах, че от потребителска гледна точка този телефон е перфектен, затова реших да видя как е build quality. Отново гледах клипове и видях, че заради металния корпус, в който се помещава всичко, наистина е много здрав, стъклото предното е gorilla glass 4, задното стъкло на камерата е scratch resistant.

Дотук всичко добре. Почти се бях убедил, че ще го взема у-вото, докато не изгледах едно "teardown" клипче как разглобяват телефона за показно. Оказа се, че вътрешността на HTC 10 е с доста по- различен дизайн от другите телефони.
Примерно айфонът има дизайн на дънната платка под формата на Г и в остатъка и сложена батерията, която се пада в страни от дънната платка. Такъв дизайн имат Sony, Samsung и повечето телефони.
[Изображение: rBlKZ4VL1DtUORp3]
При HTC 10, както и при m7 и m9 структурата на елементите не е като гореспоменатата, а е батерия>върху нея дънна платка с процесор> екран. Това, с цвят на мед, най- отгоре е процесорът.
[Изображение: maxresdefault.jpg]

Та, така направената конфигурация има един голям минус- процесорът грее точно над батерията. За разлика от конвенционалния дизайн споменат по- горе, където батерията е в страни от процесора и тя не се нагрява толкова интензивно от него.
Както казах, в тази конфигурация процесорът се намира точно над батерията и има малко или много по- голям топлообмен с нея, което по принцип не е добре за батериите. Плюс това HTC-тата са дъното на класациите по repairability. Т.е. ремонтът им е трудоемък.

Истината е, че за първи път ще давам толкова пари за телефон и наистина се задълбочих доста в претърсването какъв да бъде. Може би тези детайли, които ви споделих са доста навътре и ненужни, но все пак....Още повече, че един познат ми каза, че неговото HTC 10 колонките не му работели добре и жака за слушалки отказал, незнайно защо, но после ме уведоми, че го бил взел от несигурен магазин. И още повече се отказах.

Въпросът ми е следния: имали ли сте проблеми с батерията на 10-ката като цяло и има ли чести дефекти самия телефон. Също ако сте имали старите HTC-та m7, m9 дали сте имали подобни проблеми, защото тяхната вътрешна хардуерна конфигурация е същата като 10ката.
Истината е, че страшно много ми харесва този телефон, просто искам да се убедя, че парите ми няма да отидат на кино, защото 900 лева са си много, за България, за телефон и то за марка като HTC. В смисъл сега всички купуват iPhone, Samsung, Huawei масово. А вече не виждам хора с HTC.
Цитирай
Аксесоари
#2

Пич не го мисли телефона е бетон за 4 месеца не е имал грешка забиване и лагване просто съм възхитен не знам за какви 900 лева ми говориш, но аз лично телефона го взех за 760 лева от теленор с план за 20 лева, че загрява при яко ползване загрява, но алуминиевият корпус го изтудява много по-добре от колкото стъкленият, батерията ми държи по ден и половина и определено съм много доволен от покупката си и не смятам, че съм си дал парите на вятъра можех да си взема всеки един телефон излязъл до онзи момент, но избрах HTC 10, защото ми харесва като дизайн и за това че е масивен, а и ми прилепна перфектно на ръката. Правил съм тестове със Сами с8 3 антуту теста един след друг телефоните бяха дигнали 70°c и нагоре и HTC-то истина за 2-3 минути до 34°с, а 8цата седеше на 48-50°с и чак на 5тата минута истина и падна на 35°с та не се притеснявай за температурата за това е и медната обвивка за да избутва температурата към корпуса и да изтине по-бързо, а при стъклените телефони медната обвивка на процесора я прекарват към страничните лайсни за да изтива телефона иначе няна как да изтине. Това е от мен дано съм помогнал ако искаш да питаш друго ще помагам. Добре дошъл във форума!

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай
#3

Ползвал съм всички посочени от теб флагмани на HTC и съм нямал проблеми. Метал е и е нормално да се нагрява, но и бурно да изстива. В никакъв случай човек не трябва да се влияе от финансовите проблеми на марката и качеството на телефоните. За разположението на батерията наистина, поне според мен, е задълбаване и никога не съм се интересувал от вътрешната структура на телефона. Иначе всяка марка и модел си имат проблем, но това е техника.
Цитирай
#4

Моите 2 цента от човек ползвал телефона 1 година и разделил се с него наскоро - имах телефона година и имаше 2 неща които не можах да преглътна и го смених и изобщо не съжалявам: едното за което HTC не са виновни - непостоянството на андроид, днес Гугъл сървисите решават да скочат на 36 % и батерията пада за часове, или андорид системата или нещо друго, има още доста да се подобрява за да изчезнат проблемите и лага на андроид. Второто както и ти си писал - HTC имат сериозни проблеми напоследък, поради което се съкращава персонал, поради което ъпдейтитевече са смешни и през доста месеци, 7 месеца ни стон ни вопъл, сори ама за тези пари...

Взех си айфон, супер мега доволен съм от към стабилна, не лагваща система и добра батерия, съпорт 4 години - какво да искам повече.

HTC 10 Glacier Silver
Цитирай
#5

Благодаря за бързите отговори. Ами да, на кратко исках да разбера 3 неща- дали батерията след време бавно сдава багажа, дали голям процент от телефоните им идват с фабрични дефекти и дали като цяло телефонът е добър. Ами от досегашните коментари, разбирам че машината е добра.

@mirost1 съгласен съм за iPhone, но има няколко неща, които ме спират: първо цената, второ iOS системата не ми допада- някак си не мога да преживея факта, че не може да си свържеш iPhone-а към лаптопа и да не може да си качиш снимки, музика и квото и да било. Другото, което страшно много не ми допада е, че някой ако ти прати някакъв файл по messanger, не може да го отвориш или сейфаш.
Примерно на моя андроид телефон имам едно приложение WPS Office, безплатно е и каквото и да отворя, където и да ми го пратят, свалям го и го отварям. Просто от приятели и познати знам че на iOS тези неща са доста ограничени и т.н. Това е друг въпрос.

Послепис: ами ще очаквам още някое друго мнение за телефона, за да си направя някакво заключение за мене си.
Цитирай
#6

Здравей,
Взех моето HTC 10 от Теленор тази година юни. Преди това 2016та ноември си купих Хуауей П10, а преди това 2г ползвах HTC One M7. По назад няма да се връщам Smile. Та върнах се на HTC поради мнооого по-стабилната работа и липсата на бъгове. Това за батерията което описваш не го знаех - сега жена ми ползва М7цата и батерията си държи както от ден 1ви (поне на над 90%). HTC 10ката кара като Р9ката само дето дисплея е с повече пиксели, а ако се наложи някой път има свръх спестяващ режим в който съм тествал телефона и пада 1-2% за 12ч с 3-4-5 разговора. Иначе си кара според ползването 1-2дена или 5-6ч време дисплей с включено 4Г постоянно. При играене на игри по-малко - цъкам Риъл Рейсинг понякога и при 1ч игра телефона пак докарва до 4ч дисплей. Просто софтуерно, поне за мен, HTC са на досто високо ниво и от там липсват бъгове. 
Да не боготворя HTC 10ката да кажа и най-големия и за мен минус - изключително слаб звук от високоговорителите! Няма да пропуснеш повикване, но като звънне до мен на колегата LG G4ката ХТЦто ми не се чува. Много качествен, чист и с богата честотна лента е звука, но просто е слаб. На М7цата даже мисля че е малко по-силен. Друг минус е скенера за пръстовия отпечатък - по-бавен е от на Хуауейя, а и при П9 скенера има готини функции, които ХТЦ може да приложат.
Това е което мога да споделя. Питай за нещо конкретно още ако те интересува.

Xiaomi Mi 8 6/64 blue, ex. HTC 10, ex.Huawei P9, HTC One , ex SGSII I9100 user ,ex Nokia E52-батерията няма край , ex HTC Wildfire S user
Цитирай
#7

^Много ти благодаря за отзива. Ам интересува ме имал ли си някакви connectivity проблеми свързани с загуба на обхват при 3G/ 4G мрежи, този проблем е споменат в съседна тема.
Цитирай
#8

Нямал съм, но не пътувам по планини , където често играе и дори изчезва обхвата.

Xiaomi Mi 8 6/64 blue, ex. HTC 10, ex.Huawei P9, HTC One , ex SGSII I9100 user ,ex Nokia E52-батерията няма край , ex HTC Wildfire S user
Цитирай
#9

(2017-09-11, 21:48:30)andreuwz написа:  ^Много ти благодаря за отзива. Ам интересува ме имал ли си някакви connectivity проблеми свързани с загуба на обхват при 3G/ 4G мрежи, този проблем е споменат в съседна тема.

Аз съм пътуващ човек и по влакове се возя и с личната кола се возя и се качвам с компания по балканища и работата ми е такава че съм по цял ден в различни райони и не съм имал и 1 проблем или някой да ми каже, че ми е бил изключен телефона обхвата е идеален като си отворя графиките с мрежата накъсване има, но на такива райони където е неизбежно като близо до някоя клетка на някой от другите оператори най-странното беше, че едно приятелче има също HTC 10 и като се съберем в компания и се качим на вилата ми той там няма интернет, а аз съм на 4G, неговият е от Америка не знам дали няма проблем заради това. Та от към мрежата няма да имаш проблеми

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай
#10

Великолепен телефон, казвам го след една година експлоатация. Много стабилен в софтуерно отношение, с връзката не съм имал проблеми. Като хардуер също е добре, издържа едно зверско падане и единият му ъгъл е леко подбит.
П. П. Що се отнася до ремонтнопригодността, това не е проблем на крайния клиент.

Siemens ME45->Siemens M75->HTC Desire->HTC One X->Samsung Mini ->HTC One X->HTC 10>HTC 12+->SONY Xperia 1 II->Samsung S23 Ultra
Цитирай
#11

Здравейте, отново. Тъй като Понеделник или Вторник се очертава да скоча до Vivacom и ако ми го предложат на добра цена, ще го закупя. Имам няколко последни въпроса: забелязвали ли сте някакви недостатъци в сглобката на телефона- някакви фуги по предното стъкло, по корпуса, пластмасата около жака за слушалки стабилна ли е.
Другият е как се вижда дисплея на открито. Според gsmarena са му дали някаква оценка от 2.3, където повечето LCD и AMOLED дисплей правят над 3 в тази категория, което означава, че не се вижда много добре при наличие на силна слънчева светлина. Питам, защото в момента съм с едно Sony тъпо, с TFT LCD и нищо не се вижда през слънчев ден, ако не съм на max brightness.

Друго изключително позитивно, но и отново малко излишно задълбаване от моя страна- четох за телефона е, че излъчва доста ниски радиационни емисии. Имало някакъв допустим коефициент от 1,69 W/kg или нещо подобно, което е лимита, който трябва да излъчва всеки телефон. Според статистики Samsung и Apple са на границите винаги, а HTC 10 има стойности 0,55- 0,65. Казва се SAR rating. Прочетох го в едно ревю на notebookcheck.net за Galaxy A5 2017, където пишеше като недостатък, че цитирам "Body SAR could be lower" и се разтърсих из интернет да го проверя. Не знам дали е значима тази информация, но е някакъв плюс, да кажем.

Иначе ако ми хареса във Виваком и го предложат на добра цена (имам някаква отстъпка за лоялен клиент), защото до сега не съм го хващал с ръка, всичко е това, което съм чел из интернет го взимам. А ако не ми хареса, някакви алтернативи може ли да предложите?
Цитирай
#12

Телефона при мен е доста добре като сглобка, също така минава и bend теста на JerryRigEverything
Big Grin (https://www.youtube.com/watch?v=cQ62ixgzhrI) Освен че се драска отдолу метала, около порта за зареждането (като вкл. и изкл. кабела, го "удрям" неволно) други забележки нямам по външния вид.
Екрана мисля че е ок на слънчева светлина. Все пак MAX Brightness-а е затова. Да свети в слънчевите дни. Относно излъчването - не съм се задълбавал, но щом стойностите са над двойно по-ниски, това само може да ни кара да се радваме (макар че в днешно време сме облъчвани 24/7)
Offtopic Недостатъците този телефон като цяло са малкия екран (5.2 вече ми малее Big Grin ) и малко по-слабата батерия. Тях ги вземи в предвид при избора Wink

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай
#13

Данчо, ти от колко време си с HTC-то и ако може да споделиш някакво мнение като плюсове, минуси и някакви проблеми имал ли си? Smile

Мерси предварително!
Цитирай
#14

Колеги от Vivacom ми предложиха цена 540 лева за телефона. Това е като без пари оферта за чисто нов телефон. Взимам го в Carbon Gray. Мисля че за тази цена няма кво повече да се коментира. Вие какво мислите?
Цитирай
#15

Същото като теб Smile Имам такъв на година и половина вече и съм страшно доволен.

искам = мога
Цитирай
#16

Ако това е цената за нов телефон с гаранция е много добра

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#17

Това е да, тъй като имаме някакви отстъпки там и такава цена предложиха. Говорим за стандартна покупка на нов апарат, с гаранция от Vivacom, Carbon Gray. В петък си го чакам, нямам търпение да ми попадне в mobile geek ръчичките Big Grin
Цитирай
#18

Малко ъпдейт по темата: за съжаление след толкова много време все още не съм се сдобил с мечтаното от мен устройство, тъй като от Виваком се изчерпа. Не могат да ми го намерят никъде и най- вероятно ще чакам от големите вериги някакво намаление и ще си го взема. От виваком ми го предлагаха на символична цена- 580 лева, но уви не стана.

Много ме е яд....
Цитирай
#19

Работя във виваком и да ти кажа една от основните причини е, че интереса към телефона рязко спадна.

HTC 10 Glacier Silver
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)