Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да съхраня бележки и отметки от телефон A5 2016 на компютъра?
#1

Добро утро! 

Имам няколко въпроса относно телефон Samsung Galaxy A5 - 2016 г. 
Телефона е купен Август месец 2016 година (още е в гаранция).
 
Преди месец някъде телефона започна да се държи странно.
Зареждам го до 100 % и след като батерията падне до около 50 % и телефона се изключва сам. Без да пада заряда до минимум и без индикатора да стига до червено. Просто си се изключва без каквото и да било предупреждение. 
 
Ползвах го така 1 седмица, като го зареждах всеки път, когато батерията се изтощи. 
След поредното зареждане, отивам да го изключа от контакта и виждам, че задния капак се е изкривил и надигнал, и има "дупка", през която се вижда батерията. Предполагам, че това най-вероятно се е получило след като батерията се е надула. 

Мисля, да го пращам в сервиз да го видят. Във връзка с този проблем трябва да си прехвърля данните от телефона на компютъра. 

Не успявам да разбера как да си прехвъря отметките от браузъра за интернит и бележките.
 
Сложността идва от там, че не намирам меню в приложението "Интернет", от което това може да стане. Някакво приложение ли трябва да инсталирам допълнително? 

За бележките, единствения вариант, за който се сетих е, да ги копирам една по една. А те са много - над 250 бележки. :O Ако знаете дали има някакво специално приложение, с което мога автоматично да ги запиша в текстов файл, ще е чудесно. 

Споделете, моля кои текстови редактори и бележници използвате вие. Искам да мога да съхранявам файловете на телефона си и да ги прехвърлям и обработвам на компютъра. 


Благодаря на всички, които биха ми помогнали. 


Ето тук можете да видите снимка на телефона... (Снимката е голяма около 8 МБ) 
http://dox.bg/files/dw?a=6ecfd56df8
Цитирай
Аксесоари
#2

Правил съм го преди доста време и съм позабравил.

Специално за отметките само че на мен ми трябваше в обратен вариянт - да прехвърли отметките от chrome на компютъра във браузъра на самсунг на телефон. За хром на компа имаше едно разширение да се инсталира.  Казваше се нещо от сорта samsung internet. Пробвай може да успееш с него да синхронизираш отметките в обратна посока.

A500fu - a5 2015 a510f - a5 2016 a520f - a5 2017
https://db.tt/Ym0Rtcju
Цитирай
#3

Ако ползваш хром си влизаш в профила на компа и на телефона и синхрон и си готов.Бележки не ползвам но ако ги запаметиш на мемори карта ще могат да се прехвърлят или поне като си вземеш телефона ще ги възстановиш, виж през фаил мениджъра дали се виждат бележките.
Цитирай
#4

Направи си samsung account, там има опция да ти го синхронизира.

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)