Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерия.. има ли решение?
#1

Някой оправил ли си е проблема с бързото падане на батерията. Не е нормално за 1 час ровене в интернет да ми падне с 20%.

Има ли изобщо някакво решение? Много съм разочарован!
Цитирай
Аксесоари
#2

Явно има дрейн. Пусни шот на консумацията на батерията, да видим за какво точно става въпрос.

 
Цитирай
#3

Ако обхвата е зле, ако дисплея е много усилен, ако гледаш клипчета докато ровиш, доста неща могат да повлияят на разхода на ток. Проблема със батерията е основно когато не ползваш телефона.

Samsung Galaxy Wave GT S8500 ---- Samsung Galaxy S2+ ------- Huawei P8 Standart ---------Huawei P20Pro
Цитирай
#4

Ето ви малко инфо.

Ето и дисплея, доста е намален контраста дори!


Прикачени файлове Миниатюри
               
Цитирай
#5

@johnterry7, за какво са ти и двата браузъра? За всеки случай тествай с Wakelock Detector.

 
Цитирай
#6

Ползвам го отвреме на време и гугъл хрома, но доста рядко. Ще го изтрия, ако ми позволи въобще, тъй като май е към системните приложения.

За Wakelock ми изисква ROOT какъвто аз нямам!
Цитирай
#7

Както разбирам от поста ти имаш повече дрейн когато телефона се ползва. А как е когато не го използваш? Спрял ли си Google синхронизацията и История на местоположение?

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#8

Дори и да ене се ползва, си точи батерия. Не е много, но пък и не е нормално. И да, когато го ползвам направо се изпарява. Сега ще се поразрова да премахна тези неща, които казваш.
Цитирай
#9

На снимката съм посочил начина за това.
 
   

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#10

(2017-09-14, 16:31:59)johnterry7 написа:  Ползвам го отвреме на време и гугъл хрома, но доста рядко. Ще го изтрия, ако ми позволи въобще, тъй като май е към системните приложения.
Има начин да бъдат изключени и някои системни приложения. Пробвай с тези стъпки : 
Google Play -> Help & feedback -> Browse all articles -> "Delete or disable apps on Android" -> Delete Android apps you installed, "1. Tap to go to Application Settings"

 
Цитирай
#11

Усшях да деактивирам Хрома, направих и по-горните указания на ronnie. Ще ви пиша утре какъв е резултата!
Цитирай
#12

Използвам темата на колегата за следния въпрос. Бихте ли препоръчали програмка, с която да проверя капацитета на батерията, имам предвид колко е амортизирана. Извинявам се ако въпроса е глупав и предварително благодаря
Цитирай
#13

AccuBattery
Не знам колко са ѝ верни показанията, но върши подобна работа.
Цитирай
#14

Здравейте,
Използвам темата да се включа и аз. Потреблението на Гугъл услугите не ми пада под 20%, при все че спрях и забраних почти всичко, нямам инсталирани кой знае какви приложения, изчетох всичко възможно по въпроса... Батерията ми не е първа младост и едвам изкарва един ден с 1,5 часа екран, максимум 2. Но поне ако можете да ми помогнете да оптимизирам процесите... Имам и Xiaomi със същите приложения и услуги, но при него потреблението е 1-2 %...


Прикачени файлове Миниатюри
   

Desire S -> P8 -> P20 -> 11T
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)