Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Мнения за официалния сервиз
#26

(2017-09-22, 12:08:01)ivkos написа:  Иначе явно толко ти е бил късмета. Big Grin

Е как така "толко ти бил късмета" !?
Нали въпросните "сръчковци" били професионалисти......

Аз доскоро имах проблеми със специалисти от оторизирани от Samsung сервизи - Булграм и МАКС сервиз. Така си свършваха работата, че се наложи, след четири опита, да ми върнат парите дадени за телефона. И то защото започнах настоятелно да се позовавам на Закона за защита на потребителите. Ако си траех щяха да продължават да се пробват, по всяка вероятност.
Да не забравяме, че се намираме в България.... Пък и, според мен, съвременните мобилни апарати са сложни технологични устройства, и трудно може да се достигне до нивото на заводите в които се произвеждат.
Като се върна назад в годините, си спомням два случая с проблем с мобилни телефони, които бяха изпращани в сервизи в Унгария и Румъния. И в двата случая получавах нови устройства. И интересното е, че се вземаше решение, и последваше такова, доста по-бързо отколкото се случват нещата в държавата на абсурдите.
Цитирай
Аксесоари
#27

(2017-09-22, 12:27:24)m65 написа:  Е как така "толко ти бил късмета" !?
Нали въпросните "сръчковци" били професионалисти......

До вчера са разнасяли пици, днес се учат на нашите телефони - професионално ,утре ще продават перални.

Цитат: Връщат го увит в найлон с мехурчета.

Връщат го увит в а4 лист хартия и защипан с ластик. Мехурчета! Big Grin
Цитирай
#28

Вие направо ме отказахте. Моят тел също визуално е като чисто нов, даже найлончето на гърба стои под калъфа и ако ми го върнат както се описва горе, ще стане голяма парлама преди да отлажа да го приема.

POCO F1
Цитирай
#29

(2017-09-22, 21:44:22)lavazza написа:  Вие направо ме отказахте. Моят тел също визуално е като чисто нов, даже найлончето на гърба стои под калъфа и ако ми го върнат както се описва горе, ще стане голяма парлама преди да отлажа да го приема.

Когато ходиш на сервиз да оставиш нещо, прочети хубаво какво е написано на приемно-предавателен лист или каквото е там. Практика е да напише при приемането "следи от употреба", а реално им оставят вещ без никакви следи - ново. След получаването го намираш със следи и всичко се напасва. Wink
Цитирай
#30

(2017-09-22, 12:27:24)m65 написа:  Е как така "толко ти бил късмета" !?
Нали въпросните "сръчковци" били професионалисти......

Както казах, два пъти съм им ползвал услугите и моят опит показва, че си вършат работата добре. Личното ми мнение за тях е положително и се базира само и единствено на тези два пъти, а не на чуждите мнения по форумите. Щом при други хора има проблеми, изглежда работата е до късмет.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#31

(2017-09-23, 11:21:53)ivkos написа:  Както казах, два пъти съм им ползвал услугите и моят опит показва, че си вършат работата добре. Личното ми мнение за тях е положително и се базира само и единствено на тези два пъти, а не на чуждите мнения по форумите. Щом при други хора има проблеми, изглежда работата е до късмет.

Явно имаме различни разбирания за късмет.
Когато някой си върши работата, както подобава, няма място за термина късмет.
Късмет е когато никога не си играл тото, и когато ей тъй си решил да пуснеш, и нацелваш печелившата комбинация. Това го давам само като някакъв хипотетичен пример. Не карам никой да ходи да попълва фишове. Smile  Вероятността да се уцели 6-ца е по-малка от това да те тресне мълния, и това е доказано математически.
Цитирай
#32

Миналата седмица излезна от сервиз с уж нов дисплей, но започна да прави някакви петна. Сигурно са сложили някой китайски Amoled
Big Grin

[Изображение: attachment.php?aid=18187]


   
Цитирай
#33

На скрийншота няма как да видим петната. Снимай дисплея с друго устройство.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#34

Жълтите петна в лявата част на дисплея се виждат. За тях ли става въпрос?

 
Цитирай
#35

Явно пак ще влиза за съжаление.

POCO F1
Цитирай
#36

@NoMaD @lavazza @airbus Моля не пишете глупости! Ако @airbus троли, браво, вързахме ти се. Ако не, образовайте се малко:

Менюто за изключване (след задържане на страничния бутон за заключване) има ефект "blur", който замазва съдържанието на отвореното приложение. @airbus си е отворил приложението за файловете и жълтите "петна" са замазаните папки.

Тестове на равномерността на АМОЛЕД панелите не сe правят върху разноцветни картинки, а върху равномерни изображения - най-подходящото е плътно сиво (solid grey).

@airbus, изтегли това приложение:
https://play.google.com/store/apps/detai...playtester
Тествай с първата опция (defective pixel detection). Като плъзгаш наляво надясно, намери сивия цвят и виж при различни яркости колко ти е равномерно цветопредаването.

И не забравяйте, че дори чисто нов АМОЛЕД панел е възможно да има някакви малки неравномерности. От технологичния процес е.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#37

(2017-09-26, 11:13:17)ivkos написа:  @NoMaD @lavazza @airbus Моля не пишете глупости! Ако @airbus троли, браво, вързахме ти се. Ако не, образовайте се малко...
В коя точно област да се образоваме? Писал съм, че се виждат без коментар за това какво е и нищо повече! И ако обичаш по полека с квалификациите тук! Вземи и ти да се образоваш за добро възпитание и обноски - ще са ти от полза.

 
Цитирай
#38

Само споделих със снимка. Далеч съм от тролене и потърстване. Мерси за програмата, като имам време ще я погледна.
Цитирай
#39

Оставих телефона за смяна на батерията. В протокола записаха само употребяван без да изреждат нищо - така било, като няма никакви забележки, а когато има се изреждат до една. Гледаха и се чудиха, но просто нямаше за какво да се хванат.
Сега да видим как ще си го получа.

-----------------

Взех телефонът. Следи от отваряне няма. Бяха ми издрали протектора. И на стъклото на камерата отвътре прах няма, но има една миниатюрна капка, може би от това, с което са чистили лепилото, но я видях едва като излязох на много светло. Та така. Сменили са ми и платката, като на въпрос защо, отговора беше "така се наложи". Сега акубатери показва новата с 1 заряд около 3480, та поне да съм сигурен, че са я сменили. Иначе и на платката датата в phone info е от април 2017, старата беше април 2016. Софтуерът си е същият, МТЕЛ-ски.

POCO F1
Цитирай
#40

И моя телефон беше за ремонт в официалния сервиз на Самсунг (Сръчко) и мога да кажа, че получих перфектно отремонтиране-смяна на дисплея, а хората са ми сменили и батерията, без дори да съм казвал че има проблем.То аз и не знаех в интерес на истината, но работата е свършено изключително качествено.Препоръчвам.

Samsung Galaxy Note 10 Plus
Цитирай
#41

Аз си оставих телефона при Сръчко (алелел майко, само като разбрах как се казват и ми беше ясно какви са неможачи), Август месец 14та дата, трябваше им 1 седмица за смяна на батерията... Както и да е, беше ми се подула батерията и имах отвор горе в ляво. Отивам да си взема телефона и още го получавам, не залепен напълно, одраскан с нож, не изчистен от лепило, леко потънал хоум бутон направих забележка и чакаш 30 минути да го довършат. WTF бе идиоти ли сте???... Общо взето, името им само говори Big Grin добре, че не са несръчковците. В момента (няма и 2 месеца след "ремонта") телефона пак се е отворил горе.... много се чудя дали да им го нося, попринцип сам си оправям телефоните, ама като знам кви неможачи има, май ще я прежаля тая остатъчна гаранция от 6 месеца. Пълни неможачи са тия.
Цитирай
#42

"неможач" дума май не съществува Smile

Щом е в гаранция носи го там с конкретните оплаквания. Като го върнат преди да си се подписал където и да е го огледай подробно. Ако нещо не ти хареса го връщаш отново без подпис. Може да се стигне и до подмяна на апарат ако не успеят да извършат качествен ремонт или ако са навредили по някакъв начин. При 3 постъпвания за един и същ проблем или забавяне с над 30дни може да поискаш подмяна с нов апарат. Ако са повредили и нещо друго ще си го ремонтират пак безплатно. Търсете си правата хора! Че някои като свикнат, че им се разминава и правят каквото си искат.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#43

На стената, вляво на приемащите, има някакви сертификати. Бях загледал някои и един беше с валидност до 2015г. Не знам за коя услуга е било.
Цитирай
#44

То сертификат всеки може да си разпечата. По принцип в повечето не пише валидност, а по скоро кога е издаден. Но и какво ни "топлят" сертификати ако услугата не е качествена? Нека да си гледат съвестно работата и да са услужливи пък другото не е важно.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#45

А при гаранцията от Mtel как стои въпроса ако телефона е със сменен rom и Knox-a е 1-ца?  
Важи ли или да го броя , че е без такава?
Цитирай
#46

Брой го, че е без гаранция.
Цитирай
#47

А някой намерил ли е ефективен начин за нулиране. По нета има програми, но дали са работещи е противоречиво.
Цитирай
#48

(2017-11-13, 21:00:10)sapiora написа:  Брой го, че е без гаранция.

И защо си толкова сигурен?

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#49

Да се изкажа и аз по този повод.
Ако телефона е в гаранция, при счупен дисплей, може би най-добрата опция е да си се върне в официален сервиз за смяна. Цената в 90% от случаите ( изкл. гаражните сервизи и тнт сменящи стъкла по онзи така приятно брутален начин) би била същата, ако не и по-ниска. Гаранцията остава валидна.
Смених дисплей в "Сервиз За Теб" преди няколко месеца, гаранцията продължи. Хората бяха коректни, телефона беше като нов след връщането му при мен. 3 дни от изпращането вкл. доставката.
В същия сервиз смених Батерия преди по-малко от седмица. Гаранционно! Телефона прави година след някой ден. Тук държа малко уточнение:
Батерията на С7 Едж ( а и не само) НЕ Е аксесоар (wtf) ! Ако самсунг ( както в моя случай ) или който и да е друг ви каже че Е, му изчетете чл. 140.2. от ЗЗП., чл. 146 и чл.123.1. В случая сАмсунг ме накараха да пиша мейли и тнт които категорично им отказах, като в прав текст просто заявих че ще звънна на сервиза и ако има проблем ще се срещаме където трябва, без проблем. За щастие се обадих на същия по горе сервиз, като дамата която ми вдигна просто ме помоли да го пратя. При въпрос дължа ли нещо, тя ми каза "просто го занесете до най-близкия магазин на веригата от която сте го взели или ни го пуснете по спедитор за ваша сметка". За да сме НАПЪЛНО точни ако решите да си пращате телефона по спедитор то това става за ТЯХНА сметка - чл. 113.4
Тогава просто я попитах ще им бъде ли възможно да я заменят в рамките на деня, при което дамата съвсем любезно ми отговори че ако го донеса сутринта в уговорения ден, то ще мога да го взема на същия такъв. Така и направих, занесох го и го взех без проблем в рамките на 6 часа.
П.С и 1 уточнение относно броя ремонти и връщането на пари/заменянето с нова стока. Поствам го директно:
Член 114.(3) (Нова - ДВ, бр. 61 от 2014 г., в сила от 25.07.2014 г.) Търговецът е длъжен да удовлетвори искане за разваляне на договора и да възстанови заплатената от потребителя сума, когато след като е удовлетворил три рекламации на потребителя чрез извършване на ремонт на една и съща стока, в рамките на срока на гаранцията по чл. 115, е налице следваща поява на несъответствие на стоката с договора за продажба.
Надявам се да съм бил полезен. Между другото това според мен са въпроси интересуващи много хора влизащи в този форум. Не съм гледал има ли я някъде тази информация като ВАЖНА, но би било добре да е на видно място. Знаете, често хората търсят информация когато са на зор. Smile
Успешен ви ден.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Destiny_ за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#50

(2017-11-14, 09:31:11)Ивайло69 написа:  И защо си толкова сигурен?

Колегата казва, че Knox-а е 1, т.е. в сервиза ще покаже, че е манипулиран, т.е. в нашата държава ще получи отказ за манипулирано устройство. Това е моята логика. Ако имаш позитивно решение за колегата, моля кажи му. Мнението ще бъде полезно и на други колеги. Благодаря за въпроса Wink
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)