Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Мнения за официалния сервиз
#51

При Плесио как стои въпроса с гаранцията? Те ли си ги ремонтират или ги пращат на оторизиран сервиз?
Цитирай
Аксесоари
#52

Ако се флашне вивакомски телефон с софтуер на мтел или обратно кнокс-а чупи ли се?
Цитирай
#53

Щом flash-ваш през Odin официални firmware-и няма да имаш проблем.
Цитирай
#54

Колеги, нещо на сестра ми се прецака на Самсунга гнездото на слушалките, телефона е в гаранция към Виваком. Питането ми е освен във офис на Виваком мога ли да го занеса директно в сервиза да стане по бързо и къде е този официален Самсунг сервиз в София.
Цитирай
#55

Да, при наличие на гаранцията, препоръчвам направо в сервиза - ще се спести доста време.

 
Цитирай
#56

Добре ама къде и кой е този сервиз в София
Цитирай
#57

Има няколко, ако за София е питането. Филтирай сервиз за мобилни телефони и ще ги видиш на картата http://www.samsung.com/bg/support/servicelocation/ Посетих преди време Сръчко, но не съм доволен от работата.
Цитирай
#58

Честита Коледа, с пожелания за много здраве, и късмет, на всички.

Бих искал да разбера каква е цената на едно отваряне и затваряне на S7 ?
Преди няколко дни, като се връщах от работа, пътувайки в градският транспорт, се получи една нелепа ситуация.
Както си пътувах прав, и провеждах разговор автобусът рязко спря за да избегне ПТП. Пред мен имаше едно момче облечено с онези кожени якета, с множество имплантирани метални елементи. Та въпросното момче се озова, вследствие рязкото спиране, върху мен, а аз се озовах на земята. Както говорех по телефона, същият остана притиснат между мен и момчето. На следващият ден установих, че не мога да увелича звукът в слушалката, тъй като вследствие на нелепата случка в автобуса, явно някои от металните импланти в якето на момчето е притиснало бутона за увеличаване на звука. Бутонът е хлътнал и отказва да реагира, дори и минимално.
Та въпросът е: каква е сумата която взимат от сервизите за едно отваряне и затваряне на такива телефони, щото гаранционно няма как да се случат нещата.
Благодаря за информацията предварително.
Цитирай
#59

(2017-12-26, 21:10:32)m65 написа:  Та въпросът е: каква е сумата която взимат от сервизите за едно отваряне и затваряне на такива телефони, щото гаранционно няма как да се случат нещата.
Благодаря за информацията предварително.

Честито Рождество Христово!  Тук може да погледнеш  примерни цени за услугите http://service4you.bg/index.php?option=c...Itemid=117

Ако няма следи от удар и т.н. , спокойно може да мине за гаранция. Наскоро сменях такъв бутон. От много снимаме се развали.
Цитирай
#60

"Качествената" работа на "официален" сервиз "Сръчко"!  Телефонът беше на сервиз за смяна на екран.  След година ползване имам отлепен екран и отлепен заден капак. Оставам на вас митовете за разликата между официален и гаражен сервиз.  Stolt

[Изображение: P1140243.jpg]

[Изображение: P1140245.jpg]

[Изображение: P1140249.jpg]


[Изображение: P1140247.jpg]
Цитирай
#61

Пф.. То изобщо луфта между екрана и лайстната не трябва да го има, както е при теб. По принцип оригиналния екран си е в комплект с лайстната и в сервиза нямат работа да ги залепят, защото са си залепени.. Имат да залепят само задния капак, странна работа..
Цитирай
#62

От толкова много кавички, "почти" не става ясно, в кой сервиз, какво точно е правено.

Винаги искаме това, което нямаме.
Цитирай
#63

Капакът започна много да се отлепва. С каква програма препоръчвате да направя резервно копие на файловете и приложенията, преди да го занеса на сервиз?

[Изображение: P1140250.jpg]
Цитирай
#64

Използвай SmartSwitch за backup.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на vesoisthebest за това мнение:
  • airbus
Цитирай
#65

За Сръчко не мога да кажа нищо хубаво и нищо лошо.
Оставих гаранционно телефона при тях с оплакване че пада бързо батерията.
Когато го взех ми я бяха сменили по гаранция и освен нея са сменили основна платка.
Батерията се държи добре, но телефона започна да се рестартира сам. Докато седи на зарядно също съм го виждал да се ресетва, 
докато провеждам разговор също, докато просто седи на бюрото. 
Върнах им го след 1-2 седмици, за които общо се е ресетвал да кажем по 2 пъти на ден.
След 1 седмица ми го върнаха, нямало проблем.
Но проблема си го имаше, върнах им го пак. Пак след около седмица ми го върнаха че не се проявявал проблема.
Гаранцията ми изтече и сега си имам телфон който според тях е без проблем, но проблем си има и то след тяхната намеса.

SGS III / SGS IV / SGS VII Edge
Цитирай
#66

След посещение в сервиз, задължително продажба.
Цитирай
#67

Чрез А1/М-тел, преди две, три седмици в Булграм ми смениха по гаранция батерията поради прекомерно износване, но не са ми сменяли основната платка. За сега всичко е ОК.

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай
#68

Моя вчера се завърна от service4you. Имаше рандом рестарти и ядеше батерията за страх. Сменена е основната платка+батерията. Някой има ли наблюдения дали безжичното зарядно прави поражения по телефона и защо на толкова устройства се сменя и дънната платка?
Цитирай
#69

(2019-02-16, 08:27:26)vankatalp написа:  Моя вчера се завърна от service4you. Имаше рандом рестарти и ядеше батерията за страх. Сменена е основната платка+батерията. Някой има ли наблюдения дали безжичното зарядно прави поражения по телефона и защо на толкова устройства се сменя и дънната платка?

Преди това връщахте ли фабричните настройки, или го занесохте направо на сервиз?  Същият проблем го имах с включването на блутут, дори и грееше като котлон.
Цитирай
#70

(2019-02-16, 12:20:54)airbus написа:  Преди това връщахте ли фабричните настройки, или го занесохте направо на сервиз?  Същият проблем го имах с включването на блутут, дори и грееше като котлон.

И моя понагрейваше. Не съм го нулирал, но те при всички положения ми казаха, че ще е нулиран. Дори с нова платка IMEI не е променен. Предполагам, че по някакъв начин го набиват в новата платка.
Цитирай
#71

А аз предполагам, че нищичко не са сменили и са ти взели парите само...

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#72

(2019-02-16, 18:49:03)ivan_vylka написа:  А аз предполагам, че нищичко не са сменили и са ти взели парите само...
 
Твърде вероятно. Като сменяха екран, сменили и усб порт. Всъщност нищо му нямаше, Rofl_mini
Цитирай
#73

(2019-02-16, 18:49:03)ivan_vylka написа:  А аз предполагам, че нищичко не са сменили и са ти взели парите само...

Не са ми взели нито лев, защото мина по гаранция. В phone info пишеше, че старата платка е от 2016, а на новата пише юли 2017 - това е няколко месеца, след покупката на телефона ми. Няма как да съм го взел март 2017, а платката да е юли 2017.
Цитирай
#74

(2019-02-16, 21:05:54)airbus написа:   
Твърде вероятно. Като сменяха екран, сменили и усб порт. Всъщност нищо му нямаше, Rofl_mini

Привет, екрана върви със USB порта рамката и всички бутони.
Smile
Цитирай
#75

(2019-02-16, 18:33:57)vankatalp написа:  И моя понагрейваше. Не съм го нулирал, но те при всички положения ми казаха, че ще е нулиран. Дори с нова платка IMEI не е променен. Предполагам, че по някакъв начин го набиват в новата платка.

Привет, след смяна на платка при Самсунг се пренаписва имей от старата на новата платка. Имал съм два уреда, на които е сменяна платка в различни оторизирани сервизи (по гаранция), след което имей на телефона си беше същия. Надявам се да съм помогнал. Smile
[-] 2 потребители изказват благодарност на BuRzIq за това мнение:
  • Stanimir, vankatalp
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)