Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Мнения за официалния сервиз
#76

(2019-03-13, 15:50:59)BuRzIq написа:  Привет, след смяна на платка при Самсунг се пренаписва имей от старата на новата платка. Имал съм два уреда, на които е сменяна платка в различни оторизирани сервизи (по гаранция), след което имей на телефона си беше същия. Надявам се да съм помогнал. Smile

В гаранция е до 17.3. Дано избута до към септември, когато ще преподписвам и може да се замисля да го сменя със S10, но като гледам колко е трошлив дисплея и се плаша.
Цитирай
Аксесоари
#77

(2019-03-13, 20:14:17)vankatalp написа:  В гаранция е до 17.3. Дано избута до към септември, когато ще преподписвам и може да се замисля да го сменя със S10, но като гледам колко е трошлив дисплея и се плаша.

Привет, щом е в гаранция го занесете за ремонт, за да бъде отстранен проблема докато може да бъде безплатно. Изтече ли гаранцията е неприятно да се дават пари за ремонт на старо устройство.. Силно препоръчвам Service4you в Дървеница, София. Имал съм уред при тях за ремонт и останах много доволен от отношението и работата. Колкото до S10 доколкото разбрах поне цената на дисплея ще бъде приемлива. Нещо от порядака на 400-500 лв. Не е малко, но като се вземе предвид цената на крайния продукт си е приемливо. Smile
Цитирай
#78

Напротив, цената за смяна на дисплей на S10 и S10+ ще е още по-висока, понеже заедно с него се сменява и ултразвуковия сензор за пръстов отпечатък.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#79

(2019-03-14, 16:11:34)ivan_vylka написа:  Напротив, цената за смяна на дисплей на S10 и S10+ ще е още по-висока, понеже заедно с него се сменява и ултразвуковия сензор за пръстов отпечатък.

Ами аз не съм съгласен,  даже като гледам цената за обикновен s10+ (който аз съм харесал)ще е под тази посочена в линка понеже тук снава въпрос за керамичен.

https://m.facebook.com/story.php?story_f...0718015669
[-] 1 потребител изказва благодарност на Stanimir за това мнение:
  • BuRzIq
Цитирай
#80

Ще нося телефона на сервиз, но как да синхронизирам контактите с google? Архивират се само към Самсунг акаунта?
Цитирай
#81

(2019-04-27, 09:27:54)airbus написа:  Ще нося телефона на сервиз, но как да синхронизирам контактите с google? Архивират се само към Самсунг акаунта?

Свържи се със Service4you. Те предлагат опция за съхраняване на информация. На мен ми съхраниха снимки и контакти и платих 10 лв за тази екстра. Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на BuRzIq за това мнение:
  • airbus
Цитирай
#82

(2019-05-07, 15:02:40)BuRzIq написа:  Свържи се със Service4you. Те предлагат опция за съхраняване на информация. На мен ми съхраниха снимки и контакти и платих 10 лв за тази екстра. Smile

Благодаря! Все пак информацията е лична. Wink

Телефонът се върна от гаранционно сервизиране.  Сменен нов капак. Разлепването по екрана го няма. По думите на служителката, също са сменени усб порт, както и бутон за пръстов отпечатък. След отправена молба за проверка и смяна на батерията, същата не беше сменена. Била в добро състояние. Чувствам се все едно имам нов телефон, в комплект с Андроид 8. Надявам се да няма бързото падане на батерията.

Похвалвам  и благодаря на "Сръчко" за перфектно свършената работа! Този който е работил по него заслужава почерпка.    Storstark

[Изображение: DSC-0042.jpg]
Цитирай
#83

Язък за хубавите думи към "Сръчко". След две седмици работа, капакът започна да се разлепва от едната страна. Тези дни ще им направя рекламация.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#84

Искам да им пратя един телефон да го ремонтират гаранционно.  Аз съм от Пловдив как да им го пратя до сервиза по Еконт ли да го пратя с гаранция та ли , трябва ли да се обадя за да запазя час някой който е пращал може ли да поясни процедурата

Samsung Galaxy Note 20 Ultra & Samsung Note  8 & Samsung Galaxy S9
Цитирай
#85

Някой може ли да сподели начин за лепене на капак в домашни условия?

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#86

(2019-08-30, 10:35:22)airbus написа:  Някой може ли да сподели начин за лепене на капак в домашни условия?

Трябва ти кит с лепенките. Иначе тук има видео за подмяната на лепенките. https://www.youtube.com/watch?v=1OmFq8rToL4
Ако опиташ с нещо такова https://www.gsmsos.eu/bg/instrumenti/156...epenka-2mm не вярвам да успееш да нагодиш лепенките по ъглите и определено ще пропуска вода.
[-] 1 потребител изказва благодарност на vankatalp за това мнение:
  • airbus
Цитирай
#87

Видях ги двойно лепящите лепенки. В сервизите с тях ли ги лепят? Виждал съм нещо като "мустаци" при затварянето. Не ползват няколко лепило от типа на Хелметекс.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#88

В офицялните сервизи трябва да имат набор от фабрични лепенки за подмяна при отваряне , но дали ги ползват и дали ги залепват качественно както е било фабрично .... по скоро Не . Моят апарат след ходене в сервиз се напълни с вода от раз . Отварян ли е апарата веднъж забрави за IP68 ...

Nokia N97 mini > Nokia N8 > Samsung Galaxy S3 > Iphone 7 >Samsung Galaxy Note 9>>Huawei P30 Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на achodemo за това мнение:
  • airbus
Цитирай
#89

Затваря се с нов оригинален капак и на специална преса 
Явно и двете неща са липсвали
[-] 1 потребител изказва благодарност на lost in за това мнение:
  • airbus
Цитирай
#90

Капакът е нов. Пресата не е хванала добре на един от ъглите. Поне не отваря повече от 1мм.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#91

Потърсих в Гугъл мнения за сервиза и попаднах на тази тема. Макар че е стара, ще я допълня с моите впечатления от тяхната дейност.
Сервизът Булграм ЕООД дава неверни заключения при рекламация на гаранционни телефони закупени от Технополис. Предполагам че имат картелно споразумение с големите търговски вериги да издават неверни заключения с цел неудовлетворяване на основателни рекламации. Сервизни техници които са правили диагностиките - Найден Д. и Георг Х.

Подробно ще опиша нещата, за да си направи всеки заключения;
Закупих телефон Nokia 2.2 от Технополис, но още през първата седмица ми направи много лошо впечатление това как се държи телефона. Невинаги, но в повечето случаи, по време на разговори, телефона самоинициативно си включваше най-различни функции - фенерчето, блутута или някоя друга функция от горното падащо меню. Също така забелязах, че софтуера няма настройка за пренасочване на повиквания към друг номер, когато телефона е изключен или недостъпен. Известно време търпях тези недостатъци, защото не знаех какво да направя за да ги отстраня. Стария ми смартфон LG няма тези проблеми. Говорих с мои приятели, които имаха други марки телефони, и те ми казаха че това не е нормално, и при тях такива проблеми не се забелязват. Посъветваха ме да ъпдейтна софтуера на телефона. Аз му пуснах всички налични актуализации до момента, но това не реши проблемите на телефона. Дори бих казал, че нещата се влошиха, и телефона започна да "мисли" повече време при подаване на заявка за нещо. По-трудно започна да се отключва екрана с плъзгане на пръст по дисплея. Налагаше се по няколко пъти да го правя за да се отключи. И така, реших да върна телефона в Технополис за рекламация. Предадох го, имам протоколи. След няколко дена ми го върнаха със становище от сервиза, че нищо му няма. Тук ще отбележа две много важни неща: Аз запомних на колко процента е заредена батерията при предаването му в Технополис. Получих телефона ресетнат на заводски настройки, и почти неизразходвана батерия. Беше паднала само с 5 процента - колкото да се ресетне телефона и малко саморазряд, но не и да се направят някакви обстойни тестове. А заключението на сервиза гласи "Успешно преминати функционални тестове". Някои ще кажат, че те са го зареждали - едвали, не ми се вярва. Реших да тествам телефона така както те са го оставили, без актуализации. При първия разговор нямаше проблеми. Но при втория видях, че екрана постоянно светва и загасва. След разговора проверих какво е ставало, като спуснах падащото отгоре меню, и установих че телефона си е включил блутута. На другия ден бях с приятел на заведение, когато телефона ми звънна. Когато започнах да говоря, по някое време гласът на търсещият ме се усили неимоверно. Това го забеляза и чу приятеля с който бях. Той е свидетел на случващото се. Телефона сам си беше включил високоговорителя. Написах аз подробно симптоматиката на телефона и я разпечатих на лист хартия. Занесох пак телефона в Технополис за рекламация и го предадох с констатациите. В последващите дни случайно видях мой бивш колега, и му споделих за проблемите с телефона. Той ми каза, че жена му също има Nokia, и има същите проблеми. При нея се включвало фенерчето по време на разговор. Успокоих се аз, че проблема не е в мен, щом и други хора са го забелязали. Да, ама след 3-4 дни ми върнаха телефона, отново със заключение, че е напълно изправен. Демек аз си измислям неоснователни причини да им го връщам!?! Казах на служителката, че трети път ще го върна за рекламация, и ако пак не го оправят и този път, ще си искам парите. Но там присъстващия може би управител, заяви че и 10 пъти да го върна, няма да ми върнат парите, защото сервиза е казал, че оплакванията ми са неоснователни.

В двете сервизни заключения и дума не се обелва за това, че телефона има софтуерни недостатъци и това води до невъзможност за пълното му използване по предназначение. Визирам липсата на меню за пренасочване на повикванията когато съм на място в което няма мрежа. А това на мен ми е важно.

Моето заключение, което не налагам на никого, е следното: Сервизът Булграм ЕООД дава неверни заключения. Техниците знаят за проблемите на тази марка телефони, знаят и че проблемите не могат да бъдат отстранени по никакъв начин. Но сервизът има негласни договорки с Технополис да лъжат и да издават неверни заключения. Това ги прави некоректна фирма! Респективно, ако могат да ви излъжат за нещо и да ви вземат повече пари за ремонт, ще ви излъжат.

Решение на моя казус няма. От опит знам, че няма смисъл да пускам жалба в КЗП. Тази институция не работи в полза на гражданите. Инспекторите тенденциозно се доверяват на служителите на фирмата или сервиза, без дори да искат писмена експертиза. Доказателствата които вие представяте не се взимат под внимание. КЗП нямат собствени технически експерти. Накрая ви отговарят, че те не са съд и не могат да ви помогнат.
Всичко това е известно на некоректните фирми, и те се възползват максимално. Мафията работи по отработената схема.

Аз загубих 190 лева, защото този телефон е опасен за здравето ми, и в частност може да увреди слуха ми със силния звук от високоговорителя. Няма как да ползвам такъв телефон.
Но тези две фирми ще загубят много повече от антирекламата която ще им направя.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#92

В случая не трябва да търсиш вина в сервиза, а в нискокачествения продукт, който са произвели Nokia. Нали се сещаш, че в сервиза отстраняват проблем, който подлежи на отстраняване, не могат те да измислят и напишат софтуер специално за теб, с който телефона да работи по-добре, това трябва да го направи производителя, тоест Nokia. И в този ред на мисли можеш да се свържеш за претенция към представителството на Nokia за България, защото нито търговеца, нито сервиза отговарят за това какъв боклук са произвели Nokia и са го предоставили в търговската мрежа.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#93

(2020-03-19, 15:04:38)ivan_vylka написа:  В случая не трябва да търсиш вина в сервиза, а в нискокачествения продукт, който са произвели Nokia. Нали се сещаш, че в сервиза отстраняват проблем, който подлежи на отстраняване, не могат те да измислят и напишат софтуер специално за теб, с който телефона да работи по-добре, това трябва да го направи производителя, тоест Nokia. И в този ред на мисли можеш да се свържеш за претенция към представителството на Nokia за България, защото нито търговеца, нито сервиза отговарят за това какъв боклук са произвели Nokia и са го предоставили в търговската мрежа.

Абсолютно грешно мислене! Защитавате грешната страна, колега.
Сервизите трябва безпристрастно и обективно да отразяват в протоколите състоянието на вещите. А тук имаме прикриване на реалното състояние и откровено лъгане, че всичко му е ОК.
Отговорността за недостатъци водeщи до невъзможност за пълното му използване по предназначение е на продавача, тъй че няма да търся производителя Nokia. И да чакам от умрял писмо. Сигурно трябва да платя и на преводач да преведе на друг език оплакването ми?
Не се изказвайте неподготвени.

Закон за задълженията и договорите
Чл. 193. (1) Продавачът отговаря, ако продадената вещ има недостатъци, които съществено намаляват нейната цена или нейната годност за обикновеното или за предвиденото в договора употребление.
(3) Продавачът отговаря и когато не е знаел недостатъка. Съглашението за освобождаване от отговорност е недействително.

извaдĸa oт ЗЗΠ /Зaĸoн зa Зaщитa нa Πoтpeбитeлитe, ĸacaeщa ycлoвиятa зa вpъщaнe и зaмянa нa cтoĸи, cъглacнo  чл. 112-115 oт ЗЗΠ

Чл. 112. (1) Πpи нecъoтвeтcтвиe нa пoтpeбитeлcĸaтa cтoĸa c дoгoвopa зa пpoдaжбa пoтpeбитeлят имa пpaвo дa пpeдяви peĸлaмaция, ĸaтo пoиcĸa oт пpoдaвaчa дa пpивeдe cтoĸaтa в cъoтвeтcтвиe c дoгoвopa зa пpoдaжбa. B тoзи cлyчaй пoтpeбитeлят мoжe дa избиpa мeждy извъpшвaнe нa peмoнт нa cтoĸaтa или зaмянaтa й c нoвa, ocвeн aĸo тoвa e нeвъзмoжнo или избpaният oт нeгo нaчин зa oбeзщeтeниe e нeпpoпopциoнaлeн в cpaвнeниe c дpyгия.
Цитирай
#94

Наскоро един колега се оплакваше че Nikia 6.1 закупина от aliexpress не може да ползва 4g от както я е купил потърсих в гугъл решение на проблема оказасе че е доста често срещан и почти няма решение пробвахме разни съвети но нищо не помогна.Сервиза в дадения случай не носи вина че от Нокия която няма нищо общо със старата нокия а е китайска и е закупила правата!
Цитирай
#95

Сервизът има пълната вина когато издава неверни заключения. Подлежат и на административно-наказателна отговорност. Досега съм чел решения на съдилищата за този некоректен сервиз Булграм ЕООД. Сигурно не знаете, но се оказва че преди 5 години не са имали лиценз за ремонт на телефони Apple, но въпреки това са сключвали договори с мобилните оператори за гаранционен сервиз и са лъгали, че са оторизирани? Сега може и да имат вече лиценз, но преди са нямали.
Вижте само колко грозно са лъгали и мамили в протоколи за гаранционен ремонт:
http://shumen.court-sh.org/2015/00704515_60260815.htm
Апарата бил "механично повреден, с неоторизиран ремонт и неоригинални части" ???
Клиента да не е малоумен че да го дава за неоторизиран ремонт, при положение че телефона е гаранционен и ремонта е безплатен!?!
Пълни смешници са тия булграм...
Цитирай
#96

Вчера излезе дългоочаквания ъпдейт за телефона с Android 10. С няколко теста до днес установих, че апарата работи коректно, и вече не се включват непоисканите функции. Това е още едно доказателство, че Булграм са лъгали с користни мотиви.
С това приключвам темата за некоректния сервиз Булграм ЕООД.
Цитирай
#97

(2020-03-27, 10:34:11)steel написа:  Вчера излезе дългоочаквания ъпдейт за телефона с Android 10. С няколко теста до днес установих, че апарата работи коректно, и вече не се включват непоисканите функции. Това е още едно доказателство, че Булграм са лъгали с користни мотиви.
С това приключвам темата за некоректния сервиз Булграм ЕООД.
За този сервиз прочетох Булграм ЕООД доста оплаквания във форума.Но в твоя случай проблема и от софтуера,понякога такива проблеми се оправят с фактори ресет или нов ъпдейт.
Цитирай
#98

(2020-03-27, 10:34:11)steel написа:  Вчера излезе дългоочаквания ъпдейт за телефона с Android 10. С няколко теста до днес установих, че апарата работи коректно, и вече не се включват непоисканите функции. Това е още едно доказателство, че Булграм са лъгали с користни мотиви.
С това приключвам темата за некоректния сервиз Булграм ЕООД.
Напротив, това доказва точно обратното. В случая сервизът няма вина.
Цитирай
#99

(2020-03-27, 12:17:32)Inter написа:  Напротив, това доказва точно обратното. В случая сервизът няма вина.
И вие май сте от не особено умните? Или защитавате сервиза по собствени подбуди?
Така или иначе, който е трябвало е разбрал какво казвам. А който не е, ще си пати от главата.

Айде още малко четиво за хората които имат акъл и могат да го използват:
http://iphone.mobility.bg/forum/viewtopi...27&t=58176
Цитирай

А Вие май не виждате по-далеч от носа си и е ясно, че с Вас няма смисъл да се спори. Нямам никакво намерение да защитавам въпросния сервиз, достатъчно негативни мнения има за него.
Айде със здраве!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)