Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Трептене при заснемане на видео ?!?
#1

Последно време забелязвам , че като снимам видео по някое време от видеото самата картина трепва за 1 секунда. Не знам на какво се дължи това , тъй като преди не ставаше така. При един приятел със същия телефон (S7 Edge) пак става така.
Цитирай
Аксесоари
#2

Колега, при мен също го има това трептене и съм забелязал, че се получава само при изкуствено осветление, и то при лед лампи. Получава се за момент и съм го виждал и при задната, и при предната камера. На жената е G4c и при него е същата работа. Само да отбележа, че при друго осветление и слънце никога не се е получавало!

K20 Pro Premium Edition 12/512
Цитирай
#3

(2017-09-17, 08:39:28)radolip написа:  Колега, при мен също го има това трептене и съм забелязал, че се получава само при изкуствено осветление, и то при лед лампи. Получава се за момент и съм го виждал и при задната, и при предната камера. На жената е G4c и при него е същата работа. Само да отбележа, че при друго осветление и слънце никога не се е получавало!

Ами вчера правих клип на слънчева светлина и пак стана за момент това трептене. И то става 1 път през целия клип , но става , което е много дразнещо. Преди не ставаше така , не знам от последния ъпдейт ли се е получило така или от нещо друго.
Цитирай
#4

(2017-09-17, 08:39:28)radolip написа:  Колега, при мен също го има това трептене и съм забелязал, че се получава само при изкуствено осветление, и то при лед лампи.

В тази тема се пита за дропене на кадри, а не за трептене от изкуствена светлина. Това, за което ти говориш, се получава, защото честотата ѝ е не е кратна на или е по-ниска от фреймрейта на видео записа.

@Alexandar1988,
На каква резолюция и фреймрейт снимаш? На външната карта ли запазваш видео файловете? Ако да, какъв клас е? Забелязал ли си горе-долу на коя секунда от видеото ти дропва кадрите? Питам, защото е възможно ако записваш на твърде висока резолюция, а картата ти е твърде бавна, да се препълват разни буфери и да не смогва да запише на време видео данните и затова да ти дропи.

Снимал съм на QHD (най-високата резолюция), като видеото се съхранява на картата ми Kingston 128GB UHS-I и никога не ми е дропило кадри.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#5

ivkos
В тази тема се пита за дропене на кадри, а не за трептене от изкуствена светлина. Това, за което ти говориш, се получава, защото честотата ѝ е не е кратна на или е по-ниска от фреймрейта на видео записа.

Съжалявам, не съм разбрал точно за какво трептене става въпрос, а ти от къде ра збра също не разбрах, но очевидно си прав!  Smile

K20 Pro Premium Edition 12/512
Цитирай
#6

Да и при мен отскоро се получи това . Получава се в първите няколко секунди . Картата ми е същата , може би от година . Настройките също не са пипани . Може би едно ресетче би оправило нещата ама не ми се занимава . Интересното е , че на клиповете няма нищо .

Storstark
Цитирай
#7

(2017-09-17, 11:05:47)ivkos написа:  В тази тема се пита за дропене на кадри, а не за трептене от изкуствена светлина. Това, за което ти говориш, се получава, защото честотата ѝ е не е кратна на или е по-ниска от фреймрейта на видео записа.

@Alexandar1988,
На каква резолюция и фреймрейт снимаш? На външната карта ли запазваш видео файловете? Ако да, какъв клас е? Забелязал ли си горе-долу на коя секунда от видеото ти дропва кадрите? Питам, защото е възможно ако записваш на твърде висока резолюция, а картата ти е твърде бавна, да се препълват разни буфери и да не смогва да запише на време видео данните и затова да ти дропи.

Снимал съм на QHD (най-високата резолюция), като видеото се съхранява на картата ми Kingston 128GB UHS-I и никога не ми е дропило кадри.

На FHD 60 FPS правя клиповете. Нямам карта , записвам на паметта на телефона.
Цитирай
#8

Дайде да го видим това трептене, как никой не направи едно клипче и се очаква помощ само по думи?
Дай да видим! Запиши го, и качи да го видим да прегледаме.
Защото аз в момента не ти вярвам, че камерата ще си трепти сама, тая ръка да не е tripod?

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#9

Така , сега направих един експеримент . Пускам на запис и не мърдам . Никакви проблеми . При първото мърдане , може би секунда след това или по малко има нещо като зацепване и после никакви проблеми . Както казах по горе поне при мен на записа не се вижда , затова не му обръщам никакво внимание .

Storstark
Цитирай
#10

Вие които се оплаквате от това зацепване, активирали ли сте видео стабилизацията от настройките? Ако да, спрете я, защото няма никакъв смисъл от нея, и пробвайте пак дали ще нацепва. Камерата си има оптична, която е достатъчно добра, а софтуерната ограничава FOV и прави движенията неестествени.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#11

(2017-09-18, 01:58:43)ИванМатин написа:  Дайде да го видим това трептене, как никой не направи едно клипче и се очаква помощ само по думи?
Дай да видим! Запиши го, и качи да го видим да прегледаме.
Защото аз в момента не ти вярвам, че камерата ще си трепти сама, тая ръка да не е tripod?

Сега проверих , но съм изтрил ония клип , където трепва за секунда. В интерес на истината от същия ден по същото време след това направих още 2 клипа , при тях няма проблеми. Дали може на първия клип да се случва това трепване понеже е малко срещу слънцето ?
Цитирай
#12

И при мен се е случвало, след прочитане на коментарите след моя.
Това е софтуерно забиване при стриймване на камерата и възпроизвеждане лайв. Щомто го няма на крайното видеото не се тревожи.

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#13

(2017-09-20, 12:58:06)ИванМатин написа:  И при мен се е случвало, след прочитане на коментарите след моя.
Това е софтуерно забиване при стриймване на камерата и възпроизвеждане лайв. Щомто го няма на крайното видеото не се тревожи.

Има го при крайното видео. Но явно има разлика къде и как се заснема видео , защото не всеки път трепва така.
Цитирай
#14

Грешна тема. Извинете!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)