Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с пръстовия отпечатък и парола
#1

Колеги,моля за помощ,един приятел си е закупил вчера телефона,заключил го е с пръстовия отпечатък, като е въвел съответната парола.Проблема е,че днес го е рестартирал и телефона си иска паролата,той я въвежда,но телефона не я приема.На телефона е изключен всякакъв интернет.Някакви варианти за действие?

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай
Аксесоари
#2

На мен винаги ми иска паролата след рестарт, сложна е -  думи - с малки и големи букви, знаци, цифри. Уж си я знам, но веднъж се бях заблудила за едната дума, та голям зор видях. Помислих добре и сетох къде може да бъркам, и така - вече паролата ми е незабравима  Big Grin

Вероятно при него е подобно - или я е въвел по начин различен от намисления, или в момента нещо му убягва. Да се успокои малко и да помисли къде може да бърка Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#3

Ами тя неговата била от четири цифри,годината на раждане Smile ,но телефона не я приема за вярна и почти се е отчаял.Пита ме за съвет ,но и аз не знам какво може да се направи,иначе казва интернета го е пуснал.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай
#4

Ето тук има описано решение: https://recomhub.com/blog/forgot-pin-pas...-solution/

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#5

Да го ресетне през рекавари. Ще му поиска имейла и паролата на последния Google акаунт, който е използван на телефона, за да се отключи.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#6

А на мен ми намирисва на откраднат телефон...

LENOVO K910 VIBE Z 2GB/16GB--> LENOVO K3 Note 2GB/16GB--> LENOVO VIBE P1 PRO 3GB/16GB-- LENOVO VIBE P2 4GB/64GB ROM-->SAMSUNG GALAXY S8+  4GB/64GB--> HUAWEI P40 PRO 
Цитирай
#7

Чак пък да мирише...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Цитирай
#8

Е, @felipe не вярвам да има такива приятели Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#9

Ставаше въпрос за Huawei P10 lite... кой краде такива телефони  Wink , ресетна го през рекавъри, от там гугълския акаунт и са се оправили нещата. Това му е първият телефон с такова заключване и малко несериозно е подходил. Smile

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай
#10

По някой път мисля, че Андроида нещо бъгва и просто не иска да приеме въведената правилна парола. Като се остави да преседи малко обикновенно се оправя. Не е бил нужен ресет чак, но щом го е направил здраве да е.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Цитирай
#11

В 99,99% от случаите отключвам с пръстов отпечатък. Прави ми впечатление, обаче, че месец и нещо, след като съм свалила отпечатъка ... започва да не го разчита добре. Не е от зацапване. Изтривам сваления отпечатък, правя нов и проблеми няма ... за около месец и нещо. Чудно ми стана - само при мен ли е така? Не ми пречи да свалям нов отпечатък периодично, но ми е интересно дали само моите "изветряват"  Big Grin

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#12

Аз използвам основно ирисовото разпознаване, пръстовите отпечатъци много много рядко,но не съм забелязал нещо подобно.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай
#13

Откакто съм с телефона не съм трил пръстовия, работи много добре и разпознава от първия път. Веднъж или два пъти се е случвало да не реагира, все едно е заспал. Тогава с паролата съм отключвал.

Samsung Galaxy S10+ Prism Black
Цитирай
#14

Ако реша да ресетна телефона, а нямам никакви пароли за отключване ще ми търси ли нещо или само гогле акаунт?

SAMSUNG GALAXY S21 ULTRA
Цитирай
#15

Мисля, че няма как да няма парола.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#16

(2017-09-27, 22:02:39)nasttii написа:  Ако реша да ресетна телефона, а нямам никакви пароли за отключване ще ми търси ли нещо или само гогле акаунт?

Само Гугъл акаунта може да ти търси, а и това може да се прескочи, ако ти е нужно. Просто влизаш в управление на акаунтите и изтриваш профила. Така след рисет ще можеш да си вписваш произволен гугълски акаунт.
Не забравай преди рисет да премахнеш не само пароли, ами и пръстови отпечатъци и всякакви подобни щуротии!
Цитирай
#17

divna, възможно е при теб това ошашкване на пръстовия да се получава от козметика. Примерно кремове и мазила.

| LG G6 Ice Platinum |
Цитирай
#18

(2017-09-27, 22:02:39)nasttii написа:  Ако реша да ресетна телефона, а нямам никакви пароли за отключване ще ми търси ли нещо или само гогле акаунт?

Няма да ти търси нищо.

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай
#19

(2017-09-28, 15:51:55)gogon написа:  Няма да ти търси нищо.

Напротив. Ако ресетът е направен от рекавъри менюто, ще търси последния Google акаунт. Ако е ресетнат от настройките на телефона, няма да търси нищо.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#20

(2017-09-28, 21:37:45)ivkos написа:  Напротив. Ако ресетът е направен от рекавъри менюто, ще търси последния Google акаунт. 

Точно така!
Цитирай
#21

За какъв ресет говорим? Ако направи уайп каше през рекавъри или обикновен рестарт няма да иска нищо!

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай
#22

(2017-09-29, 14:59:58)gogon написа:  За какъв ресет говорим? Ако направи уайп каше през рекавъри или обикновен рестарт   няма да иска нищо!

През рекавъри ще поиска последния активен Google акаунт който е бил на телефона. А по нормалния начин през Настройките първо иска парола за Google и тогава ти прави ресет и не иска нищо тъй като преди да го направиш си потвърдил, че си собственика чрез паса. Ако си изключил защитата от Менюто на разработчиците мисля, че и през рекавъри няма да поиска тогава нищо.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Цитирай
#23

(2017-09-29, 14:59:58)gogon написа:  За какъв ресет говорим? Ако направи уайп каше през рекавъри или обикновен рестарт   няма да иска нищо!

Reset == wipe data/factory reset. За това говорим.
Reset е различно от reboot. Не говорим за това.
Не говорим и за wipe cache.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#24

За това ще ти иска последният Google акаунт от телефона. През рековерито 100% ще ти го иска. От менюто Настройки в телефона ще ти иска парола за да ти направи фактори ресет.

LENOVO K910 VIBE Z 2GB/16GB--> LENOVO K3 Note 2GB/16GB--> LENOVO VIBE P1 PRO 3GB/16GB-- LENOVO VIBE P2 4GB/64GB ROM-->SAMSUNG GALAXY S8+  4GB/64GB--> HUAWEI P40 PRO 
Цитирай
#25

Явно моя грешка. Все си мисля,след толкова време,че reset =reset/ другото е full reset=factory reset =hard reset =нулиране с фабрични настройки =wipe data/factory reset. Но човек греши.

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)