Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Слаб интернет
#1

Здравейте.Стария ми телефон беше Google Nexus 5,и в къщи като дърпам някой филм трафика ми стига до 4-5мб.С този телефон най много стигнах до 1-2мб.Не е от мрежата,защото няколко пъти пробвам едновременно еднакви филми с двата телефона.Някой правил ли е сравнения?
Цитирай
Аксесоари
#2

Пробвал ли си в друга мрежа?
Цитирай
#3

Пробвал съм същата работа.Единствено на 5gz мрежа стига до 2,5 GB да сваля.Това е наполовина от стария ми телефон,който струва 15 пъти по малко Sad Sad
Цитирай
#4

Опиши как точно теглиш филми, през торент клиент или директно от някой сайт...???
Ако е възможно дай директен линк към файла да пробвам при мен как се тегли.
Цитирай
#5

От Замунда хвани някой филм от топ 10.С програмата u torrent pro.Всичко ми е еднакво и на двата телефона.

https://www.google.bg/search?q=samsung+s...e&ie=UTF-8

Гледам че и други са забелязали този проблем
Цитирай
#6

Да мериш скорост на интернет с торент клиент е меко казано... Stolt 
Запознат ли си въобще как работи торент системата?
За да кажеш, че проблема ти е хардуерен на самия телефон си намери файл качен в български сайт и го изтегли директно.
Другият вариант е ти сам да качиш примерно в DOX файл до 1 гб, а после да го изтеглиш на телефона засичайки времето на операцията.
Така ще можеш да си видиш реалната скорост на даунлоуд, а не през тъпи торент програми.
Друг вариант е също да тестваш с приложение от маркета наречено Speedtest на фирмата Ookla. Това приложение генерира трафик в двете посоки, а можеш и ръчно да му задаваш кои сървъри да ползва.
---------------
Само за информация - програми от рода на юторент се конфигурират сами при самата инсталация, след като тестват връзките и портовете. Сами си задават ограниченията и т.н.
Това, че програмата не извлича максимум скорост на даунлоуд на S8 сравнена с друг телефон не говори за слаб хардуер, а за слабости в приложението.
Цитирай
#7

(2017-09-19, 07:39:46)hollyshit написа:  Да мериш скорост на интернет с торент клиент е меко казано... Stolt 
Запознат ли си въобще как работи торент системата?
За да кажеш, че проблема ти е хардуерен на самия телефон си намери файл качен в български сайт и го изтегли директно.
Другият вариант е ти сам да качиш примерно в DOX файл до 1 гб, а после да го изтеглиш на телефона засичайки времето на операцията.
Така ще можеш да си видиш реалната скорост на даунлоуд, а не през тъпи торент програми.
Друг вариант е също да тестваш с приложение от маркета наречено Speedtest на фирмата Ookla. Това приложение генерира трафик в двете посоки, а можеш и ръчно да му задаваш кои сървъри да ползва.

Както работи торент системата, не е нормално при едни и същи условия 2та телефона да имат разлика от близо х3. Да играе връзката с 500кб до 1мб да, но на единия да теглиш с 5-6мб на другия с 1-2мб не е никак нормално дори при сравнение с торент клиенти. А до този Speedtest на Ookla не съм много убеден, че е верен. Понеже колкото пъти съм го ползвал ми дава 2 пъти по висок Upload спрямо Download което въобще не е нормално.

ПП: Добре сега погледнах Ookla-та и изглежда са го оправили.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Цитирай
#8

Всъщност точно с такива приложения е удачно да се мери скорост. Защото то ти тества колко е бърза връзката до даден сървър (който ти си избираш).
Докато при торент клиента може да показва дори разлика от няколко мб, взависимост от това към какви хора се свържеш и дали са в твоята мрежа или не.
Цитирай
#9

(2017-09-19, 07:39:46)hollyshit написа:  Да мериш скорост на интернет с торент клиент е меко казано... Stolt 
Запознат ли си въобще как работи торент системата?

А ти запознат ли си как работи торент системата?

Ако пуснеш да теглиш някой популярен торент с неколкостотин/хиляди сийдъри, клиентът създава връзки между теб и много сийдъри. При всяка от тези връзки се тегли с (най-често) максималната скорост на връзката между двама ви, която зависи от доста фактори. Обаче като сумираш скоростите на всички връзки, твоята обща скорост на теглене на торента се доближава много до максималната на download, която твоя доставчик ти позволява. Просто отвори табчето Peers, където е списъка с всички пиъри, към които си свързан и ще видиш отделните скорости.

Докато като тестваш със Speedtest, теглиш само от 1 сървър и то само с толкова, колкото сървърът ти пусне. Случвало се е при мен Speedtest да показва примерно 50 Mbps на някои сървъри, а торент клиентът ми да тегли с пълната скорост, за която плащам (100 Mbps). Естествено има и Speedtest сървъри, които нямат такива ограничения.

Но като цяло тестването с торенти не е толкова лоша идея, колкото си мислиш. Visslar

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#10

И все пак е прав колегата, с една и съща програма, на една и съща мрежа не би трябвало да има чаак такива разлики в скоростта, която отчита програмата.

На мен ми е по-интересно дали при всеки тест не теглиш на двата телефона едновременно ?

Ако имаш проблем, през двата телефона, тука ще ти даде различна цифра: https://fast.com/
Цитирай
#11

(2017-09-19, 09:21:30)ivkos написа:  А ти запознат ли си как работи торент системата?

Не, не съм запознат.
Нямах време да се запозная, защото последните 20 години работя компютри и в частност мрежи.
Давай, научи ме, че това ми е тъмна материя.

Това, че се мъча по елементарен начин да му обяснавам на човека, та да ме разбере как да тества ...
Добре де, както и да е, няма смисъл.
По форумите много разбирачи, много нещо.
Цитирай
#12

(2017-09-19, 09:21:30)ivkos написа:  А ти запознат ли си как работи торент системата?

Ако пуснеш да теглиш някой популярен торент с неколкостотин/хиляди сийдъри, клиентът създава връзки между теб и много сийдъри. При всяка от тези връзки се тегли с (най-често) максималната скорост на връзката между двама ви, която зависи от доста фактори. Обаче като сумираш скоростите на всички връзки, твоята обща скорост на теглене на торента се доближава много до максималната на download, която твоя доставчик ти позволява. Просто отвори табчето Peers, където е списъка с всички пиъри, към които си свързан и ще видиш отделните скорости.

Докато като тестваш със Speedtest, теглиш само от 1 сървър и то само с толкова, колкото сървърът ти пусне. Случвало се е при мен Speedtest да показва примерно 50 Mbps на някои сървъри, а торент клиентът ми да тегли с пълната скорост, за която плащам (100 Mbps). Естествено има и Speedtest сървъри, които нямат такива ограничения.

Но като цяло тестването с торенти не е толкова лоша идея, колкото си мислиш. Visslar

Пропускаш факта, че единия от тези неколкостотин/хиляди сийдъри може да се намира в съседния апартамент/къща и да теглиш от него с максималната скорост, която ти поддържа мрежовата карта.
Да не говорим, че повечето интернет доставчици имат точки из дейта центровете в България и са свързани един с друг там, та не е нужно да ти е съсед даже, че да ползваш максимално допустимата от мрежовата ти карта скорост.

Затова според мен тестването с торенти не е толкова добра идея.
Затова спийдтест.нет предлагат и по няколко сървъра на различни доставчици.
Цитирай
#13

(2017-09-19, 11:23:32)DaDiablo написа:  Затова спийдтест.нет предлагат и по няколко сървъра на различни доставчици.

 Точно това е много важно в случая. Човек може да ги сменя ръчно и да си прецени що-годе точно или поне ориентировъчно колко му е бг пийринга.
Цитирай
#14

(2017-09-19, 11:33:01)hollyshit написа:   Точно това е много важно в случая. Човек може да ги сменя ръчно и да си прецени що-годе точно или поне ориентировъчно колко му е бг пийринга.

В момента с мрежата която има реално в действие, няма никакво значение дали е в съседния апартамент или в другия край на България. Не може да ме убедите, че разлика от 3 пъти в скоростта при едни и същи обстоятелства е нормална. Разбирам единия да се връзва с Бургас, а другия с Мюнхен ако щеш да има забавяне на скоростта, но 3 пъти в тази ситуация с БГ тракер на територията на БГ не е нормална. Особено ако наистина сиидъри/пиъри са хиляди на дадения торрент. Едниствено виждам логиката ако едновременно на 2та телефона в 1 момент тегли, тогава могат да се получат тези разлики. Но да спре 1вия и да пусне веднага 2рия е няма как да даде такъв отклон. Пак ти казвам, че спиид тестовете не са винаги точни много често работя с тях, защото работата ми го изисква.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Цитирай
#15

(2017-09-19, 13:34:39)Pelikana написа:  В момента с мрежата която има реално в действие, няма никакво значение дали е в съседния апартамент или в другия край на България. Не може да ме убедите, че разлика от 3 пъти в скоростта при едни и същи обстоятелства е нормална. Разбирам единия да се връзва с Бургас, а другия с Мюнхен ако щеш да има забавяне на скоростта, но 3 пъти в тази ситуация с БГ тракер на територията на БГ не е нормална. Особено ако наистина сиидъри/пиъри са хиляди на дадения торрент. Едниствено виждам логиката ако едновременно на 2та телефона в 1 момент тегли, тогава могат да се получат тези разлики. Но да спре 1вия и да пусне веднага 2рия е няма как да даде такъв отклон. Пак ти казвам, че спиид тестовете не са винаги точни много често работя с тях, защото работата ми го изисква.

Докато не сложиш снимки ще си остане висящ въпроса ти Smile

Как правиш ценообразуването ?

Sony Xperia SP С5303 -> LG G2 Black -> LG G4 Н815 Leather Edition -> SAMSUNG G950F Galaxy S8 ->iPhone X 64GB
Цитирай
#16

(2017-09-19, 14:30:03)tinky написа:  Докато не сложиш снимки ще си остане висящ въпроса ти Smile

Как правиш ценообразуването ?

За снимки на кой въпрос? И за какво ценообразуване говорим?

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Цитирай
#17

(2017-09-19, 15:10:45)Pelikana написа:  За снимки на кой въпрос? И за какво ценообразуване говорим?

Объркал съм титуляра на темата Smile

Sony Xperia SP С5303 -> LG G2 Black -> LG G4 Н815 Leather Edition -> SAMSUNG G950F Galaxy S8 ->iPhone X 64GB
Цитирай
#18

На speed test към сървър на Теленор София,Нексуса Download 12,82
Upload 5,72
При самсумга 9,35 към 5,05
Цитирай
#19

(2017-09-19, 16:13:01)Stennli написа:  На speed test към сървър на Теленор София,Нексуса Download 12,82
Upload 5,72
При самсумга 9,35 към 5,05

Това мегабайти или мегабити са?
Ако ползваш приложението Speedtest на Оokla, то мери в мегабити.
От тях да сметнеш в мегабайти стойностите трябва да ги разделиш на 8.
Дай повече подробности, че нещо нереално ниски ми се струват тези стойности.
Пробвай и на друг сървър. Ти в София ли се намираш в момента?
Цитирай
#20

В Пловдив съм,просто хванах този сървър.Със същото приложение съм Speed test на ookia и на двата телефона.В момента не мога да тествам,Нексуса остана в нас.
Цитирай
#21

Щом си в Пловдив трябва да си избереш пловдивски сървър. Със сигурност ще ти предложи няколко поне, не е да няма.
Целта е да избереш възможно по-близък до теб сървър и да тестваш и двата телефона на него.
После пиши тук цифрите, да ги обсъдим.
Цитирай
#22

Ако телефона е от щатите е възможно да е по слаба скоростта на интернета.Това е поради различните честоти на които е настроен.Оправя се много лесно за една минута.При мен беше така.При пълен обхват на lte едвам достигаше до 25mbps.Вече стига над 90mbps.

iPhone 13pro max,Apple watch ultra 49mm.titan
Цитирай
#23

(2018-04-24, 04:44:15)tishomen написа:  Ако телефона е от щатите е възможно да е по слаба скоростта на интернета.Това е поради различните честоти на които е настроен.Оправя се много лесно за една минута.При мен беше така.При пълен обхват на lte едвам достигаше до 25mbps.Вече стига над 90mbps.
Една минута ма ти недей да казваш как. Повечето тук знаем. После може и резултати да дадем.

И аз да се включа с актуален тест с SGS8+ и Nexus 4. Познайте коя от 2те е с нексуса. Смазваща разлика х2.


Прикачени файлове Миниатюри
       

Honor Magic 5 Pro 12/512 Meadow Green, Huawei P30 pro Aurora 6/128, LG Nexus 4 root,cm-11-20140104-SNAPSHOT-M2-mako, Asus Nexus 7 -8gb
Цитирай
#24

Така е при мен. Android 7 - AQL5
[Изображение: 21489188_m.png] [Изображение: 21489191_m.png]

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай
#25

(2018-04-24, 04:44:15)tishomen написа:  Ако телефона е от щатите е възможно да е по слаба скоростта на интернета.Това е поради различните честоти на които е настроен.Оправя се много лесно за една минута.При мен беше така.При пълен обхват на lte едвам достигаше до 25mbps.Вече стига над 90mbps.
Що не напишеш начина на настройка? Може и други да имат същия проблем. Защо да се ровят, като мишки по чуждите форуми. Давай да сме полезни по някакъв начин. Нали това е целта на форумите.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)