Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 2.8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Аксесоари за нашите Note 8

Аз имам такъв в комплекта към телефона, но не ми харесват от този тип.
Цитирай
Аксесоари

И моя дойде с този, но clear калъФ, много хлъзга като се намазни от ръцете.

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай

Здравейте. Днес се сдобих със следния калъф с 5500mAh батерия - https://www.amazon.de/gp/product/B074XD4...UTF8&psc=1
Изработката е много добра. Обхваща ъглите много стабилно, с около 0.5mm се показва над стъклото. Недостатък е, че няма да мога да сложа Whitestone Dome протектор. Така или иначе от Note4 съм свикнал с частично обхващащи стъкла, ще му сложа такова.
Интересно е, че уж като се включи към зарядно първо се зарежда телефона и чак след това започва да се зарежда калъфа. Когато активирам калъфа да зарежда телефона ми дава около 1 час и 45 мин до пълно зареждане. Страничната лайсна е от твърд и гладък TPU материал, докато задния панел е от гумирана пластмаса.
За съжаление калъфа не работи с OTG адаптерите, но комуникира нормално през кабел с компютър. Явно няма да мога да зареждам други устройсва.
В интернет калъфа се предлага под много брандове, даже Zerolemon. Но доколкото разбрах всички са еднакви, така че едва ли мога да попадна на друг вариант.
Като цяло съм доволен. Предимството е, че винаги е под ръка, а и лесно се сваля. Няма да ми се налага и да зареждам 2 устройства.

OnePlus 7T HD1900 256GB
Цитирай

Значи, едва ли зеролемон, ще е еднакъв с този Wink ако ме разбираш...
Иначе честито.
Цитирай

Ами минах през няколко батерии на Zerolemon през годините и мога да кажа, че този калъф ама изобщо не им е в стила. Убеден съм, че и техния е брандиран китаец. Особено за 30 долара. Но ще се поразровя конкретно за OTG функцията.

OnePlus 7T HD1900 256GB
Цитирай

https://www.youtube.com/watch?v=3iVo_73iCGU
биваSmile
Цитирай

Нали се сещаш с това статично изображение колко по-бързо ще прегори дисплея?

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

(2018-02-02, 16:38:48)HAMMER_T написа:  Здравейте. Днес се сдобих със следния калъф с 5500mAh батерия - https://www.amazon.de/gp/product/B074XD4...UTF8&psc=1
.....

BTW калъфа го има и за 18 евро 
https://www.ebay.de/itm/Fur-Samsung-Gala...SwWWpZ20Yf

OnePlus 7T HD1900 256GB
Цитирай

А от часовника не прегаря ли?
Цитирай

Часовника все пак се мести по малко, това изображение като седи денонощно неподвижно и след някой месец ще се отпечата сянката му перманентно на дисплея.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

Ама то също се мести колега.
Цитирай

Ами не знам, аз лично не бих го пробвал, излишна шарения, която не е по мой вкус. В интерес на истината никога не съм ползвал изобщо Always on display. Да свети е така за нищото някакъв часовник за мен няма смисъл, имам си ръчен часовник за тая работа  Big Grin Имам и смарт часовник Gear s2, ама и той ме дразни постоянно да ми вибрира и свети на ръката и съм го прибрал в шкафа  Big Grin

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

За всеки влак си има пътнициSmile
Цитирай

Ако се мести какато оригиналния Always On си го слагай и си свиркай, няма да имаш проблеми Smile

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай

Колега HAMER_T, защо си мислиш че този кейс - батерия е несъвместими с Whitestone Dome Glass? Някой пробвал ли е вече?
Също и... с един заряд на кейса до колко процента стигаш на второто зареждане на телефона

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Цитирай

@m.dachev80 Ами страничната лайсна покрива екрана с около 1-2мм. Доколкото разбирам от ревютата Whitestone Dome Glass e Edge-to-Edge. Ако имаше откъде да видя наживо протектора и да го наложа на екрана щях за знам със сигурност, но няма да дам 40+евро за тест. При Note4 извивката на екрана беше малка и можеше да се разминеш с плосък протектор само 3мм по-тесен от рамката. Тук обаче, ако искаш да си без огънато стъкло пак можеш да си намериш протектор, ама няма да го носиш и един ден. Разстоянието от ръба на екрана до протектора е 10мм.
Оглеждам се за някой Case-friendly full adhesive протектор, ако ще и с лепило да е. Работата е, че или трябва да е физически магазин, или с опция да го върна. Още не съм попаднал на такъв в немското пространство.
За калъфа - снощи телефона беше на 20% и пуснах калъфа да го зареди. След около 2ч погледнах телефона, беше на 100%, а индикатора на калъфа беше син. Днес ще повторя процедурата, за да видя колко още ще пусне. Искам и на него да му направя няколко пълни цикъла. Поне ще е лесно - свалям го и го оставям да се зарежда.
Доволен съм от усещането на калъфа. Стария ми Note4 го ползвах с 9600 батерия, с която тежеше 400гр. Сегашната конфигурация е 340гр, но усещането за работа е по-различно, заради височината на екрана. Но това си го има и дори да ти е гол телефона.

OnePlus 7T HD1900 256GB
Цитирай

Всъщност Whitestone Dome Glass не е съвсем edge to edge, има няколко милиметра до края на екрана.

Samsung Galaxy Note 10+
Цитирай

Дори и така да е, все пак са много пари за тест. Днес си купих оригиналните протектори на Samsung за S8 Plus. Не е стъкло, но поне да не се драска екрана докато намеря друго решение.

EDIT: https://imgur.com/a/bypmL Това е протектора.
Относно калъфа - към момента има капацитет да зареди телефона на 110%. Планирам да му направя още 2-3 пълни цикъла и тогава ще го засека пак. Но повече от 120% не вярвам и да стигне. Все пак тези 5500mAh са на 3.7V и при конвертирането към 5V остават около 4000mAh. Добавяме и загуби "по трасето" поради неефективност и така стигаме до един цикъл и нещо. Мен този един пълен цикъл ме устройва напълно.

OnePlus 7T HD1900 256GB
Цитирай

Здравейте, някой виждал ли е следният бъмпер в някой Български магазин?

https://www.amazon.com/RhinoShield-Crash...merReviews

Now: Note 10 Plus, Ex: Samsung Galaxy S10 Plus, Huawei P30 Pro, Hiawei Mate 20 Pro, Iphone XS Max, Note 9, Huawei P20 Pro, Huawei P10 Plus, Mate 10 Pro, Samsung Note 8/S8/S7/S7 Edge/S6/S5/S4/S3/S2 and 100 more
Цитирай

(2018-02-07, 21:04:00)HAMMER_T написа:  Дори и така да е, все пак са много пари за тест. Днес си купих оригиналните протектори на Samsung за S8 Plus. Не е стъкло, но поне да не се драска екрана докато намеря друго решение.

EDIT: https://imgur.com/a/bypmL Това е протектора.
Относно калъфа - към момента има капацитет да зареди телефона на 110%. Планирам да му направя още 2-3 пълни цикъла и тогава ще го засека пак. Но повече от 120% не вярвам и да стигне. Все пак тези 5500mAh са на 3.7V и при конвертирането към 5V остават около 4000mAh. Добавяме и загуби "по трасето" поради неефективност и така стигаме до един цикъл и нещо. Мен този един пълен цикъл ме устройва напълно.
Да. И аз така очаквах. Има един друг кейс 6500mAh. В Amazon UK - PEMOTech

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Цитирай

@m.dachev80 Аз се двоумих между тези 2 калъфа, но 6500mAh модела за мен лично загуби заради затрудненията при вадене на писалката. Просто отвора не е удобен и това е. 
[Изображение: 61rYAj9sGoL._SL1200_.jpg]

Ползвал съм калъф и батерия ZeroLemon за Ноте4, който беше с капаче на писалката. Ами само мисълта, че трябва да го отворя за да я извадя, после пак за да я затворя (и да го държа отворено докато я вкарам) ме отказваше да я ползвам. Отвора за слушалки също ще създава проблем често. И странно, ама никъде не намирам и едно ревю за него или клоновете му.
Иначе за предимствата - USB за зареждане на други устройства и стойката. Първото е хубава екстра, ама за 3 години, в които съм ползвам такива батерии, съм зареждал 4 пъти някой. Пък и идеята ми е аз да имам ток, а не някой друг. Стойката - да, това ми се искаше и моя да го има. Но винаги мога да измисля нещо по въпроса.
Та да обобщя - за 1000mAh отгоре, без да има и едно ревю да го видя как е и някой да си каже и той мнението, не бих го купил. Пък и ще добави още към и без това тежкия калъф.

OnePlus 7T HD1900 256GB
Цитирай

Да споделя, това фолио пасна перфектно, покрива целия дисплей има отвор само за слушалката. Едва ли ще устои на удар с чук, но така или иначе ще пази от надраскване. Струва 19.00лв купих го от магазини DC.[Изображение: 09e04257941b9ef6c493e25de0133ae5.jpg]

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
Цитирай

Колега ще можеш ли да качиш снимка, искам да видя как стои протектора?

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай

Не знам до колко ще се види.[Изображение: ce555f1ccc70dd21462e3aa9995c6ac5.jpg][Изображение: 13f06f935ae39d1f1af37213dd85c028.jpg]

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
Цитирай

Добре изглежда. Иначе как се вижда дисплея, има ли някакво изкривяване на цветовете или намаляване на видимоста?

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)