Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 2.8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Аксесоари за нашите Note 8

Учудващо не, и да допир е добре, ще видим след време как ще е.

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
Цитирай
Аксесоари

Благодаря за инфото и аз ще взема да си поръчам един такъв протектор, защото отново имам ядове с драскотини на стъклото. Горила Глас 5 уж химически заздравено ала бала и пак се дере.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай

Добра вечер. 
Да напиша няколко думи за едно мое премеждие с Mikro SD kart... Децата загубиха моеята такава, която си ползвах от 4-5 години и бях супер доволен от нея. Та се наложи да си купя нова . Като пълен идиот си я купих от OLX, на супер цена Smile 40лв за 128 гб. Вярн е супер цената но картата не струва. Най лошото е че заради нея загубих няколко файла, а бяха наистина важни за мен. 
Картата вярно е 128 гб. Всичките ми устроиства и програми я разпознават като такава, НО ... По някаква причина решава и сама изтрива файлове. Дори такива файлове, който вече съм използвал и изпращал на някого. Много странно, но...
Купих си друга 128 гб, разбира се и с нея всичко е ок. Но искам да попитам - в ebay намирам 256 гб-тови на добри цени, може ли да се вярва на ebay ?

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай

Не, пълно е с фалшиви карти и флашки. Гледай да е от търговец с много продажби и висок рейтинг. Ако все пак ти пратят менте, може да отвориш кейс и да ти върнат парите. По добре е от олх при всички случаи.
Пробвай да я форматираш тази твоя карта, ще си проличи колко ГБ е. Със сигурност не е 128.

Sent from my Mi Note 2 using Tapatalk
Цитирай

Благодаря за съвета,
Форматирах я няколко пъти вече и честно казано след това почти не се е случвало да ми изтрие снимка. Най-много 1-2 ... А клипове нито един. Иначе и фотоапарата и няколко телефона и лаптопите я виждат като 124 налични. Сега съм я мушнал в единият фотоапарат и там сякаш работи добре. 
Но на нея е написано че пише 4к и това също е вярно, пише го... Но когато направиш 5 ми ути 4к клип го пише 5 ми ути Smile, а това не е нормално според мен... 
Явно е някакъв брак, но и за тази цена кво да е ...
С две думи си припомних, че евтиното и хубавото се намират, но в различни магазини Smile

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай

Това че устройствата ти я разпознават за 124гб. не означава че в действителност е. Жена ми си купи(без да ме пита) съвсем миниатурна USB флашка, която беше разпознавана като 2 терабайта.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Цитирай

Аз затова винаги запълвам цялата карта или флашка с филми и след това проверявам всеки от тях дали тръгва. Ако е фалшива или ще спре да записва по някое време, или ако успее да събере всичко, ще има повредени файлове.

OnePlus 7T HD1900 256GB
Цитирай

Ники, има една магия при компютрите където можеш да пуснеш много бавен формат на хард диска ( мисля че се казваше Low Level Format ) и в някой случаи ремонтира лоши сектори ( стига да не са физически на диска ) Пробвай АКО ТИ СЕ ЗАНИМАВА да пуснеш такъв на картата и казвам ако ти се занимава защото при компютрите такъв формат отива повече от 12 часа ( до 24 часа ) и богу знае колко време ще отиде на картата Wink Има шанс да се оправи.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай

Картата е програмирана на ниво контролер да показва грешен размер.
Направи тест с програмата H2testw да видим колко ще покаже.
Цитирай

Нормално ли е теста да продължи 7 часа ?
И другото интересно е че програмата ми показва, че ще тества 127966 МБ. Ауж картата е 126 гб. Това нормално ли е ?

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай

126 гъби няма Smile Те си вървят 32ГБ 64ГБ 128ГБ 256ГБ 512ГБ .... Мойта е 128ГБ но реалната памет с която разполагам ми е 119ГБ Wink

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай

Така, така Smile 128 пише на картата . Моя грешка. Но тук показва, че почти цялата е налична. А другата ми карта, която също е 128 гб. но видимо по работата и си е оригинална имам на разположение 119 гб.

Ето това ми показа теста на картата...


Warning: Only 127966 of 127969 MByte tested.
The media is likely to be defective.
7.4 GByte OK (15649847 sectors)
117.5 GByte DATA LOST (246424521 sectors)
Details:0 KByte overwritten (0 sectors)
0 KByte slightly changed (< 8 bit/sector, 0 sectors)
117.5 GByte corrupted (246424521 sectors)
0 KByte aliased memory (0 sectors)
First error at offset: 0x00000001dd986e00
Expected: 0x00000001dd986e00
Found: 0xbeae3d6297027250
H2testw version 1.3
Writing speed: 8.71 MByte/s
Reading speed: 11.3 MByte/s
H2testw v1.

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай

Да се похваля.
След три стъкла метнати в боклука - успешен опит. То не беше Мамата...Лелята... игра сешоара, търкане, плюнчене, отлепяне, залепяне...
За сега съм много доволен от резултата, да видим дали няма да се отлепи. Като кусур отчитам черния борд на протектора при положение, че обхваща съвсем малко от извивката, ми се губи идеята.

   
   
   
   

Изрод
Цитирай

Някой ползва ли Samsung Gear S2/S3 със своя Note 8, или друг телефон, да сподели впечатления ?
Цитирай

@zlinaka Стъклото Full adhesive ли е и кой бранд от всичките на снимката е?

OnePlus 7T HD1900 256GB
Цитирай

(2018-02-15, 08:43:22)HAMMER_T написа:  @zlinaka Стъклото Full adhesive ли е и кой бранд от всичките на снимката е?

Да, стъклото е с цялостно лепило, а не само отстрани. Опаковката е черната долу в дясно - 9Н, поръчано е от интернетския бит-пазар, не знам дали мога да правя реклама на продавача, при интерес ще ви го кажа на лично.
Двете шарени горе в ляво не станаха - пак с цяло лепило, но така и не залепна по края а само в средата. Двете долу в ляво са около 5 см. широки - плоски, залепят се, но е супер грозно, можело е да са поне по 6 см.
Пробвах и един с частично залепване - кофти скърца, кофти чувствителност...

Изрод
Цитирай

(2018-02-14, 13:22:02)nedelchev nikolai написа:  Така, така Smile 128 пише на картата . Моя грешка. Но тук показва, че почти цялата е налична. А другата ми карта, която също е 128 гб. но видимо по работата и си е оригинална имам на разположение 119 гб.

Ето това ми показа теста на картата...


Warning: Only 127966 of 127969 MByte tested.
The media is likely to be defective.
7.4 GByte OK (15649847 sectors)
117.5 GByte DATA LOST (246424521 sectors)
Details:0 KByte overwritten (0 sectors)
0 KByte slightly changed (< 8 bit/sector, 0 sectors)
117.5 GByte corrupted (246424521 sectors)
0 KByte aliased memory (0 sectors)
First error at offset: 0x00000001dd986e00
Expected: 0x00000001dd986e00
Found: 0xbeae3d6297027250
H2testw version 1.3
Writing speed: 8.71 MByte/s
Reading speed: 11.3 MByte/s
H2testw v1.

Картата реално е 8 ГБ. 
7.4 GByte OK
Софтуерно е направена да се разпознава като 128
Цитирай

(2018-02-15, 10:21:09)drakkar написа:  Картата реално е 8 ГБ. 
7.4 GByte OK
Софтуерно е направена да се разпознава като 128

И аз така разбрах Smile освен всичко това и скоростите и са направо зашеметяващи, а така добре беше опакована, като истинска Smile
За това сега си взех истинско 128 гб U3 4k бижу и ми върши отлична работа. 
Евтините и хубави стоки от ОЛХ стигат до кошчето за боклук ...

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай

Аз ползвам това стъкло 4smarts Second Glass Curved и съм доволен за сега. Минуса който виждам е че има отвор за говорителя горе над дисплея и се събира прах, както и в edge екрана.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy S20+ 128GB, Cosmic Gray
Цитирай

Сложих "стъклен" протектор на дисплея, който пасна идеално на оригиналиня активен калъф на Самсунг, като извитата част стига точно до ръба на калъфа и не го повдига или опира. Въпреки дебелината отговаряща на "стъкло", не съм сигурен че е истинско стъкло. Та въпросът ми е възможно ли е и да не е от стъкло?
Цитирай

(2018-02-15, 09:38:43)zlinaka написа:  Да, стъклото е с цялостно лепило, а не само отстрани. Опаковката е черната долу в дясно - 9Н, поръчано е от интернетския бит-пазар, не знам дали мога да правя реклама на продавача, при интерес ще ви го кажа на лично.
Двете шарени горе в ляво не станаха - пак с цяло лепило, но така и не залепна по края а само в средата. Двете долу в ляво са около 5 см. широки - плоски, залепят се, но е супер грозно, можело е да са поне по 6 см.
Пробвах и един с частично залепване - кофти скърца, кофти чувствителност...

Колега, ако е възможно дай линк да погледнем и ние това стъкло.
Цитирай

(2018-02-20, 19:26:27)vladdark написа:  Колега, ако е възможно дай линк да погледнем и ние това стъкло.

Ето това е обявата:

https://www.olx.bg/ad/staklen-protektor-...6Q2cP.html

Към момента не е мръднало.

Изрод
Цитирай

Ще изчакам отзиви от ОЩЕ някой пробвал го, защото в момента съм с перфектно залепен ТПУ протектор, но едно че нищо не пази, а и на допир е едно такова гумено и гадно Smile
Цитирай

Аз съм се зарекъл повече никога от въпросните стъклени протектори, може би над 10 всякакви от 7 Edge, 8 и сега Нота съм пробвал...е няколко дни и се почва едно скърцане и пукане. Лепнал съм почти перфектно едно фолио, колкото да не се драска и каквото сабя покаже.
Цитирай

От къде ги взимате тези фолия, които залепват така добре?

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)