Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

XZ1 - наличен в Технополис от 25.09
#26

Сони за пореден път имат проблеми с камерата
Изкривяване на образа (повече от нормалното за телефон), недостатъчно детайли, кофти снимки при ниска осветеност
Леко нелогична цена на фона на по-големия модел
Айфона - трябва да се свиква
Ако не успея, ще го върна и ще взема все пак компакт
Черен или син
Цитирай
Аксесоари
#27

(2017-10-13, 19:04:37)Sev написа:  Сони за пореден път имат проблеми с камерата
Изкривяване на образа (повече от нормалното за телефон), недостатъчно детайли, кофти снимки при ниска осветеност
Леко нелогична цена на фона на по-големия модел
Айфона - трябва да се свиква
Ако не успея, ще го върна и ще взема все пак компакт
Черен или син

Изкривяването се получава заради широкоъгълния обектив.
Цитирай
#28

И други имат такива обективи
Но при Сони е прекалено
Цитирай
#29

Някой има ли идея къде в България мога да намеря синия XZ1 Compact, за предпочитане от голяма верига, за да не е съмнителна гаранцията?

#TeamPixel
Цитирай
#30

(2017-10-22, 13:32:12)Sev написа:  И други имат такива обективи
Но при Сони е прекалено

Хм.... имам ArcS, и Z5C, не съм забелязал да има осезаемо кривене...
Цитирай
#31

(2017-10-22, 13:34:53)kumbeto написа:  Някой има ли идея къде в България мога да намеря синия XZ1 Compact, за предпочитане от голяма верига, за да не е съмнителна гаранцията?

Официално, в България, се внася само черния цвят Кумбе...засега...
(може би Теленор ще вземат синия след време)
Цитирай
#32

Преди месец имаше в Сони Център в Сердика
Цитирай
#33

Уж нямаха проблем Smile
Пуснали са ъпдейт за премиума
Следват XZ1 и Compact


We have been working diligently to offer our enhanced anti-distortion option since our decision to introduce it following customer feedback, but due to timings it was not possible to integrate the new option on XZ1 and XZ1 Compact at launch. However, it will be available via software update at the end of November.
Цитирай
#34

Според мен няма изкривяване на обектива . При предната камера обхватът е доста по-голям отколкото при досегашноте ми телефони ,но това според мен е доста приятно . Иначе за задната камера аз снимам на 17мп и не аъч забелязал нещо фрапиращо. Телефонут прави чудесни снимки .

Xperia Arc S™   Xperia Z™    Xperia XZ1
Nexus 7 II 16GB
Цитирай
#35

17 mp не е ли 4:3 ? - нормално да не криви
Цитирай
#36

Плъзна вече и в olx https://www.olx.bg/ad/sony-xz1-ID75dEh.html#bff0ddb57a 950 лв.
Цитирай
#37

В emag се появи компакта
По-скъп, но има цветове
Цитирай
#38

Пак съм със Сони
XZ1 Compact

Първи впечатления:
- седи в ръката по-удобно от Z5 Compact
- екрана е по-добър
- по-бърз е
- страничния бутон е малко по-неудобен, на външен вид изглежда същия...натиска се с по-голямо усилие
- остават отпечатъци по задния пален както и очаквах
- въпреки че не е описано никъде - поддържа HDR видео
Цитирай
#39

Ууу изпревaри ме, чустито Big Grin Със здрaве дa си го ползвaш! Пусни новa темa специaлно зa него дa коментирaме тaм. Кaкъв цвят го взе и от къде?

#TeamPixel
Цитирай
#40

Черен
Технополис
Цитирай
#41

XZ1 в Плесио при онлайн покупка е 999 лева
Цитирай
#42

Супер, значи март месец на 700лв. от OLX. : )

Че взех да се зачитам малко повече и голямо прелистване пада на коммпакта. Пък и искам да видя що е то HDR дисплей в телефон.
Цитирай
#43

Последно компакт не е с HDR
Youtube го бърка с големия
Цитирай
#44

Тия от Сони се майтапят - телефон с тези характеристики в края на 2017г. не може да струва повече от 400лв.
Цитирай
#45

Какво не ви харесва в характеристиките?!
Цитирай
#46

SONY Xperia XZ1 и SONY Xperia XZ1 Compact са с топ характеристики, но със стар дизайн, та какъв е проблема.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#47

Каза човек, ползващ iPhone с външен вид от преди 3 години
Цитирай
#48

Че кой го отрича, но и да кажеш, че SONY са с модерния дизайн си е смешно, а и по-добре стар дизайн но без никакъв друг компромис, отколкото стар дизайн и компромиси.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#49

Какво означава модерен?
Тънки рамки?
Дизайна е въпрос на вкус
А това че не е променян 3 години - напротив
Цитирай
#50

Колеги, какъв дизайн очаквате около правоъгълен дисплей и основна задача - всичко да се събере зад него с минимални безели(тази чуждица я мразя ама няма български заместител)? Има едно заобляне по ъглите и гърба с което може да се варира малко и толкова. А, може да поразместим и дупките за камерите. Абсурдно е да се спори за такива неща.Сони се опитват да излязат от този стереотип, но и те са ограничени от функционалността. Ако можеха, щяха да направят триъгълен или кръгъл телефон. Така ще е докато излезе гъвкав диплей.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)