Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

XZ1 - наличен в Технополис от 25.09
#51

Говорим за безрамков телефон.
Цитирай
Аксесоари
#52

Абе, как ги държите тези безрамкови телефони?!? Не докосвате ли дисплея отстрани неволно? Винаги ми се случва, особено като боравя с една ръка, а има около 3мм от активната зона до ръба на калъфчето.

Sony Z5 Compact.
Цитирай
#53

То това не е проблем, проблема е ако падне, дали ще стане. Big Grin

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#54

Защо всички трябва да са безрамкови, мен лично сега компакта ме радва много особено с това, че няма никъде извивки и ръбовете.

(2017-12-22, 19:33:25)hazART написа:  То това не е проблем, проблема е ако падне, дали ще стане. Big Grin
В повечето случаи не. Макар че моята s8-ца пада два пъти здравата и оживя.
Цитирай
#55

И аз се сдобих с XZ1 - син от Технополис. Невероятно стои в ръката. Впечатления след седмица.

Sony Xperia Z3 compact - Android 6.0.1
Sony Xperia Z3+ - Android 7.1.1
Sony Xperia Z3 compact tablet - Аndroid 5.1.1
Sony Xperia XZ - Android 8.0.0
Sony Xperia XZ1 - Android 8.0.0

Samsung Galaxy S22 Ultra
Цитирай
#56

Мисля да опитаме да си отворим раздел за XZ/ XZ1 Compact.
За целта по новите правила трябва да има анкета за закупилите с поне 5 човека и поне 10 мнения общо за модела.Мисля че мненията ги има. Правя анкета в раздел ДРУГИ МОДЕЛИ, моля вписвайте се че да направим бройката.
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=92485

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#57

@Bavarche, Всъщност условията са малко по-различни от описаните в поста ти:
Не 5 човека и 10 мнения, а 5 теми (от които едната е анкета за броя потребители) и поне 10 човека притежаващи устройството.
Критерий за отваряне на отделни форуми за модели телефони:
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=92459

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#58

(2018-01-20, 21:31:27)Monipeev написа:  @Bavarche, Всъщност условията са малко по-различни от описаните в поста ти:
Не 5 човека и 10 мнения, а 5 теми (от които едната е анкета за броя потребители) и поне 10 човека притежаващи устройството.
Критерий за отваряне на отделни форуми за модели телефони:
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=92459

Да, явно съм чел през ред. Но все пак ние да правим активност, пък каквото стане. Тази серия възражда Компакт серията такава, каквато беше, след средняшкия Х компакт. Дано да стане популярен защото няма аналог!

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#59

Facebook са активирали опция за постване на 3D сканирани обекти с камерите на XZ1 и XZ1 Compact.

https://www.facebook.com/sonymobile/post...8691733390
Цитирай
#60

XZ1 е получил най-престижната награда (Gold) за дизайн на iF.  Cool

https://ifworlddesignguide.com/entry/234329-xperia-xz1

Цитат:Congratulations to Sony for the puristic Xperia design, which stands out among the crowded mobile market. Masterful manufacturing combined with thoughtful detailing and a holistic approach to materials and colors. This phone sits very nicely in the hand.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#61

Да попитам притежателите на xz1,как е батерията на телефона?Държи ли много?

Sony Xperia XZ2
Цитирай
#62

В момента е на 46% при 3,5 часа екран

Може да направи без проблем 5, дори и повече в зависимост за какво точно се ползва

При комбинирано ползване , прави около 3 часа разговори + 3 екран

Ако сравняваш с твоя компакт - трябва да са много сходни
Цитирай
#63

От днес започна обновяването до 9.0
Цитирай
#64

(2018-11-10, 08:45:22)Sev написа:  От днес започна обновяването до 9.0

Какви са промените, нощен дисплей, амбиент дисплей??
Цитирай
#65

Full HD 960fps slow-motion
Нов интерфейс на камерата
Новите неща от Google , с изключение на управление с жестове
[-] 2 потребители изказват благодарност на Sev за това мнение:
  • ddqnov, scenic
Цитирай
#66

Момчета, има ли му нещо на телефона? Гледам вече е 500 лв. в полиса. Защо така му опасна цената? Да няма някакви големи дефекти?

Изпратено от моят SM-A510F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#67

Все пак е модел на вече близо 1 година и 5 месеца.
Да не забравяме, че вече има и два модела след него, Xperia XZ2 и Xperia XZ3.
Цената на която е пуснат в продажба е била достатъчно висока за момента му на излизане, както сега разбира се цената на текущия флагман е по-висока при пускане в продажба, но след година и половина ако е още наличен, Xperia XZ3 ще бъде на сравнително близка до коментираната от теб цена сега за XZ1.
Нормално обезценяване на всяко предходно устройство, което е последвано от ново, че дори вече 2/две нови устройства.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#68

Такива са цените. На Черния петък беше на 450 в Плесио. В amazon.de 250 euro. Сони от доста време свалят много цените на стари устройства, както е споменал и Monipeev друга причина.
Цитирай
#69

Здравейте, вече и аз мигрирах на Sony XZ1 (до сега бях със Sony M2). Към момента съм доволен от XZ1.
- Идеята сензорът за пръстови отпечатъци да бъде съчетан с Power бутона, според мен е доста добра и удобна.
- Стерео говорителите имат страхотен звук
- Камерата прави прилични снимки ( и все пак си предпочитам фотоапарата пред телефона за снимки)
- Селфи камерата е доста добра (като за селфи)
- Бутоните за звука са разположени над Power бутона (в сравнение с M2), което е по-логичното и комфортно разположение.
- За батерията - евентуално по-нататък коментар
Надявам се някой, който е upgrade-нал на Android 9.0 да сподели мнение как се държи телефона спрямо 8.0 и заслужава ли си миграцията.
(Да не се окаже, че уж по-добрата OS омазва телефона....)
Цитирай
#70

(2018-12-22, 17:48:56)IBoy написа:  Здравейте, вече и аз мигрирах на Sony XZ1 (до сега бях със Sony M2). Към момента съм доволен от XZ1.
- Идеята сензорът за пръстови отпечатъци да бъде съчетан с Power бутона, според мен е доста добра и удобна.
- Стерео говорителите имат страхотен звук
- Камерата прави прилични снимки ( и все пак си предпочитам фотоапарата пред телефона за снимки)
- Селфи камерата е доста добра (като за селфи)
- Бутоните за звука са разположени над Power бутона (в сравнение с M2), което е по-логичното и комфортно разположение.
- За батерията - евентуално по-нататък коментар
Надявам се някой, който е upgrade-нал на Android 9.0 да сподели мнение как се държи телефона спрямо 8.0 и заслужава ли си миграцията.
(Да не се окаже, че уж по-добрата OS омазва телефона....)

Ако си го закупил от официалните вносители за БГ (Технополис, Сони център, Виваком) софтуера му е с къстъмизация СЕ1 и за него все още няма Андроид 9. И това е добре защото нещата с новия ъпдейт са плачевни като има много оплаквания по форумите и най-вероятно от Сони са стопирали разпространението на ъпдейта. За съжаление моят е закупен от Плесио и е с къстъмизация Greece и се ъпдейтна до 9 просто не ми се описват проблемите защото са много. Добре че има начин за смяна на региона и даунгрейд до 8.
Цитирай
#71

Всъщност не би трябвало да е проблем да се остане и на същия регион при връщането към предходна версия на Андроид, към който е принадлежал преди това телефона, като се флашне съответния предходен фърмуер, отговарящ за същия този регион.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#72

Да така е но не можах да намеря такъв за моя. В xperifirm има само последните версии. Съветвам тези от вас които са с СЕ1 да си свалят 47.1.А.16.20 който все още е последния вариант на Ореото.
Цитирай
#73

Цената за модела е смешно ниска в момента.Не знам защо се обезцени чак толкова.Явно големите рамки,старомоден дизайн и една камера им изигра лоша шега в търсенето.В Plesio,в момента телефона струва 450 лв .Та това е флагман от поколението на Galaxy S8 .А S8 Нов в момента за под 800 не се намира ,то и S6/S7 няма за такава цена.
Цитирай
#74

От 01.02.2019г до 21.02.2019г, Sony XZ1 е на акция в Технополис за 439лв
Цитирай
#75

Цената е такава защото това е много скапан телефон

Потърпевш съм
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)