Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mtel ще се ребрандира на A1
#1

От вчера стана известно, че Mtel ще бъде ребрандиран на A1. Това обяви собственика на българския оператор Telekom Austria Group в официалния си сайт:

https://www.telekomaustria.com/en/newsro...-the-group

http://www.investor.bg/telekomunikacii/4...a1-247015/
Цитирай
Аксесоари
#2

Е те по тъпо име не можаха да измислят...

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#3

Е така се казва попринцип, просто в различните държави името е различно, а те искат да са по-разпознаваеми като името е 1 и също навсякъде. Big Grin

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#4

Никой нищо не е мислил. Това е името на мобилното подразделение на австрийския собственик от много години.
И опита за ребрандиране беше неколкократен през последните години. Но имаше директори, които успяваха да удържат положението.
Но с вивакомските мърши, които са начело на тази компания от 2 години насам шанса да се обори въпросното ребрандиране е равен на нула. А и много пари ще изтекат през маркетинга и рекламата. Пък тези наемници само това чакат.
Цитирай
#5

(2017-09-25, 14:02:48)ИванМатин написа:  Е те по тъпо име не можаха да измислят...
И защо да е тъпо? На немски си има смисъл - Alles wird eins - A Eins (A1). Това, че няма асоциативност с българския език е вече друг въпроса.

 
Цитирай
#6

(2017-09-25, 14:02:48)ИванМатин написа:  Е те по тъпо име не можаха да измислят...

Не че е тъпо, просто е...просто и лесно.

Не е като едно време "Космоте"...беше голям таш*к.
Цитирай
#7

Като те питат на кой оператор си, ще казваш на магистралата Smile То и в българия има А1 магистрала, не само в Европа!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#8

Точно! Наистина ми звучи тъпо. Разбирам от Мобилтел да станеш Мтел, ама тотално да се смени цялото име е дразнещо. Унифицирането също не ми е по вкуса.

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
#9

Е ти да не мислиш, че Mtel e българска компания и се съобразява само с нас, хората това го налагат във всички страни, а това, че някой не иска си е негов проблем.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#10

Много забавно!!! Било тъпо да е А1 името на копания?!?!? Да не избирате име за детето си? Какво ви дреме как се казва телефонния Ви оператор? Мен ме притеснява как ще се отрази тва на тарифите, а ако ще да се казва и Маргаритка. Но нещата ми изглеждат така - да има мнения някакви и да сме разбирачи.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#11

Нов бардак със стари ку**ви не става! Нищо няма да се промени (освен името) докато не се смени управлението...

Sony Xperia 1 II, black
Цитирай
#12

Та какво му е N1 са Mtel.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#13

Както каза по-горе колегата - бюджета за ребрандиране ще трябва да се възстанови. Ей за това не ми харесват и на мен подобни гимнастики, ама никой не ме пита. Може и да загубят клиенти, но със сигурност ще дойдат нови (напсували другите два оператора). И така се върти колелото. Три оператора, които си менят кадрите, от най-ниското ниво, та до най-високото.

OnePlus 7T HD1900 256GB
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)