Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Дефекти и хардуерни проблеми при Note 8

Здравейте. Днес след позвъняване внезапно спря да ми работи тъч дисплея. Не можах да отговоря на повикването и не реагира нищо на допир с пръст. Рестартирах, но отново нищо. Единствено стилусът работи и с него мога да управлявам. Направих фактори ресет, но положението остана същото. Явно проблема е хардуерен. Не знам дали е случайно, но в събота ъпдейтнах с последната кръпка и всичко работеше, а днес спря да реагира дусплея. Има ли нещо друго, което да направя или да го пращам в сервиз - телефона е още в гаранция?

HTC Touch HD > Galaxy S2 >  Galaxy Note 4 > Galaxy Note 8 > Galaxy Note 10+ > Galaxy S22 Ultra
Цитирай
Аксесоари

Вържи една мишка към него и му дай ресет до фабрични,пробвай първо това.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай

Аз върнах към фабрични настройки с помощта на стилуса и още един път през рековери мод с помощта на трите бутона, но положението е същото.

HTC Touch HD > Galaxy S2 >  Galaxy Note 4 > Galaxy Note 8 > Galaxy Note 10+ > Galaxy S22 Ultra
Цитирай

Протектор имаш ли на дисплея?Ако има-махни го и пробвай пак.Ако пак не става,може модула да е заминал.Носи в сервиз.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай

Протектор мямам. Ползвам clear view cover.

HTC Touch HD > Galaxy S2 >  Galaxy Note 4 > Galaxy Note 8 > Galaxy Note 10+ > Galaxy S22 Ultra
Цитирай

Сервиз, няма друго решение.
Цитирай

Приятели,да ви се похваля,че вчера оставих за 4ти път (в рамките на 10месеца) апарата за ремонт...
Screen burning-a не ме подмина и при Note 8цата .
Купен е от теленор и надявам се,че ще ми го сменят с нов или за друг апарат с доплащане.
Някой имал ли проблем с дисплея ?

Samsung Note 8 Midnight Black ... 
Цитирай

Къде ти се получи screen burning-a?

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай

Повече от година го имам и нямам за сега screen burning. Важното е да не се слага на max яркоста и да няма някакво статично изображение за дълго време на екрана.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай

Горе целия ред на малкия часовник,долу на иконките и там дето седи часовника (там е най-силно изразено)...

Samsung Note 8 Midnight Black ... 
Цитирай

(2018-11-16, 18:25:32)GT написа:  Повече от година го имам и нямам за сега screen burning. Важното е да не се слага на max яркоста и да няма някакво статично изображение за дълго време на екрана.

Но все пак да не забравяме че е един телефон.
Има си гаранции и какво ли не, не вярвам някой да си го пази чак толкова да не е на max яркоста и да няма някакво статично изображение...
Ще му се не знае и телефона, тях ще продължават да ги произвеждат ,нас няма да ни има Angel

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

А всъщност освен ако не сте навън на силна светлина каква е причината да е на макс яркостта? Да си избодете очите ли целите? На мен лично яркост над 70% е силно дразнеща и не мога да я изтърпя и две минути. А и другото, всяко устройство, или изобщо всичко, трябва да се ползва разумно.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 2 потребители изказват благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • GT, ivanov_km
Цитирай

Аз след като взех моя го оставях на автоматична яркост и след 6 месеца екрана се беше изпекал. От Самсунг ми подмениха екрана с нов и техниците ми дадоха същия съвет, никога да не го вкарвам в червеното и да изключа въобще автоматичната яркост. Вече 8 месеца екрана ми е перфектен като не го доближавам ръчно дори и в близост до червеното. Екрана си е достатъчно ярък и на слънце за да се вижда чудесно.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай

Здравейте,
От вчера през говорителя на слушалката едвам се чува при разговор, а звука е усилен на максимум. Случи се изведнъж, както проведох нормален разговор, малко по късно вече не се чуваше. В този промеждутък телефона не е изпускан и не са качвани нови приложения. Рестарта не помага, чудя се дали връщане до фабрични настройки ще помогне?
Цитирай

Ми ако не е останало нищо друго направи му и един хард ресет .

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

След хард ресет проблема не се оправи и все още много трудно се чува при разговор през слушалката ще нося апарата на сервиз.
Молбата ми е да препоръчате някой от гаранционните сервизи, ако имате впечатления?
Благодаря
Цитирай

Опитай в Булграм сервиз, ще ти свърши работа.

 
Цитирай

Сервиз "Сръчко" най-добрите и най-коректни са! Лично съм ги изпробвал.
Цитирай

Само да споделя. Сръчко го оправиха за ден. Оказа се, че е сменен целият дисплей, защото говорителя е на него. Това малко ме изненада!
Цитирай
Smile 

Някой с подобен проблем? (не можах да кача видеото, половината екран примигва в зелено)
.png Capture.PNG Размер: 280.95 KB  Сваляния: 42
.png Capture1.PNG Размер: 284.7 KB  Сваляния: 30
.png Capture 2.PNG Размер: 213.38 KB  Сваляния: 28
.png Capture4.PNG Размер: 198.97 KB  Сваляния: 37

Първия път се оправи с рестарт... 2 дни по късно пак се появи .. рестартирах го пак.. и от 73 процента стана на 8.......

Между другото и s-pen ми се счупи на две, при нормално употреба докато пишех по дисплея и вече повече от две седмици от теленор не казват дали ми важи гаранцията за s-pen и постоянно им звъня, а те ми казват, че ще ми се обадят когато разберат...от сервиза не им били върнали отговор......


П.П. След хард ресет стана още по-зле и вече е оранжево :-D
.png Capture11.PNG Размер: 243.51 KB  Сваляния: 35
Цитирай

От където и да го погледнеш телефона си е за сервиз. Ако си от София не се занимавай с Теленор, отиди направо в сервиза. А относно S-pen-a, звънни ти в сервиза, не чакай някой да се сети скоро за теб като си пуснал запитване през Теленор, а те към сервиза. Връзката се губи някъде по трасето  Big Grin

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

(2018-12-27, 10:22:20)ivan_vylka написа:  От където и да го погледнеш телефона си е за сервиз. Ако си от София не се занимавай с Теленор, отиди направо в сервиза. А относно S-pen-a, звънни ти в сервиза, не чакай някой да се сети скоро за теб като си пуснал запитване през Теленор, а те към сервиза. Връзката се губи някъде по трасето  Big Grin

Звънях на Самсунг от там ми казаха, че гаранцията важи за s-pen и ми дадоха телефон на сервиза им, а от сервиза им ми казаха, че гаранцията не важи за s-pen и като им казах какво са ми казали от Самсунг тогава решиха, че важи 6 месеца за s-pen, защото е аксесоар, а той съответно е над 6 месеца и въпреки това тези от теленор ме изнервят, че даже не ми връщат отговор, че не важи гаранцията за s-pen примерно.......
Цитирай

С една дума България! Това е нашата страна на тикви и тиквеници. Аз отдавна не се занимавам с търговците от където съм закупил устройството. Нося директно в оторизираният сервиз с гаранционната карта и фискалният бон.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)