Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 2.8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни проблеми и софтуерни ъпдейти при Note8 - Въпроси? Отговори

(2019-04-12, 09:26:11)Compare написа:  Не знам дали има, но можеш да се ориентираш по батерията !



https://www.android-hilfe.de/forum/samsu...62744.html
Ако е сменена батерията нищо не разбираш дават ти за нов тела. А той със счупен сменен дисплей и батерия и няма хващане какво е ставало. Начина е тоя само по който аз описвам може да се хване, но не знам дали има такава програма. Затова питам тук да видим имали много на вътре в нещата хора или всички бегли познания.
Цитирай
Аксесоари

(2019-04-12, 08:23:37)SmasHinG написа:  Това не може ли да се занулява и лъже. А и като цяло за коренно различно нещо говоря не за времето на разговори а по самата флаш памет да се засича като при хард дисковете на компютрите.

Извинявам се.
Чел съм с едното око Smile

За хард дисковете има значение врмето, което са работили (защото имат движещи се части) в часове и броя презаписи за всеки клъстър.



За flash паметта има информация за всяка секция колко пъти е презаписвана, но не знам дали са направили програма, която да изисква от контролера на паметта тази статистика.
На нейна база вътешно се реорганизира, така, че като се промени нещо от дадена секция тя се записва в нова най-отдавана използвана секция. Така всички секции се преразпеделят от контролера вътре в самата памет така се използват равномерно.
Всяка секция има отначало бяха над 100 хиляди, а сега съвременните са над 10 милиона промени (записа). Броя на прочтанията са неограничени.

Пример 1: Ако имаш 128 GB flash и постояно и имаш данни 16 GB които презаписваш, може да направиш  128/16 * 10 M = 80 милиона презаписа преди да почне да почне евентуално да се прецаква нещо. Четенето не се брои.

Пример 2:
Започвайки да запълваш паметта 128GB, трябва да запишеш в нея 128 GB данни преди да почне да ползва дадена секция за втори път. Още 128 GB преди да почне трети път ... и така до 10 милионния път, когато да почне евентуално да те притеснява нещо.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 1 потребител изказва благодарност на Чо :) за това мнение:
  • stamo1911
Цитирай

(2019-04-12, 13:27:01)Чо написа:  Извинявам се.
Чел съм с едното око Smile

За хард дисковете има значение врмето, което са работили (защото имат движещи се части) в часове и броя презаписи за всеки клъстър.



За flash паметта има информация за всяка секция колко пъти е презаписвана, но не знам дали са направили програма, която да изисква от контролера на паметта тази статистика.
На нейна база вътешно се реорганизира, така, че като се промени нещо от дадена секция тя се записва в нова най-отдавана използвана секция. Така всички секции се преразпеделят от контролера вътре в самата памет така се използват равномерно.
Всяка секция има отначало бяха над 100 хиляди, а сега съвременните са над 10 милиона промени (записа). Броя на прочтанията са неограничени.

Пример 1: Ако имаш 128 GB flash и постояно и имаш данни 16 GB които презаписваш, може да направиш  128/16 * 10 M = 80 милиона презаписа преди да почне да почне евентуално да се прецаква нещо. Четенето не се брои.

Пример 2:
Започвайки да запълваш паметта 128GB, трябва да запишеш в нея 128 GB данни преди да почне да ползва дадена секция за втори път. Още 128 GB преди да почне трети път ... и така до 10 милионния път, когато да почне евентуално да те притеснява нещо.
Хард дисковете с движещите части умряха всичко вече флаш диск от типа SSD и M.2.
Дефакто никой не знае програма дали има такава.
Цитирай

Колеги имам въпрос - след ъпдейт до Андроид 9 се появи проблем с блутута, като говоря през слушалки да кажем дисплея не се изгася, а сензора за близост работи. Рових из настройките нищо не мога да открия ..
Цитирай

Е ти като говориш през слушалки, телефона не ти е на ухото, следователно как да се изгаси като сензора за близост не хваща нищо?

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

Е телефона като е в джоба нали се сещаш при светнат екран какво става. Преди ъпдейта телефона си гасеше дисплея и сензора работеше, сега има нещо не пореда си.
Цитирай

Пробва ли да го рестартираш? Ако не помогне, фабрични настройки.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай

Някакво ъпдейтче изскочи - почти 900МБ...

Galaxy Note 2>4>8>20Ultra>24Ultra
Цитирай

Секюрити ъпдейта за май.
Цитирай

Да, и вече не мога да оравя скрийн шот на отвпрени с браузера страници:-(
""Политика на защита".....

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Поне на мен ми се оправи дрейна.

Galaxy Note 8
Galaxy Note 20 Ultra 5G
Цитирай

(2019-05-11, 18:25:23)omax написа:  Да, и вече не мога да оравя скрийн шот на отвпрени с браузера страници

Прави си перфектно.
Рестартирай телефона и пробвай пак.

                                                                    
Цитирай

Да, след изчистване на кеш, нещата се полупиха и при мен.

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Някой в Германия с Нот 8 да е получил последния ъпдейт? Че всеки ден по два пъти проверявам и все още не ми излиза последната поправка (за месец май).
Цитирай

@beko9 Дойде преди седмица, около 850 мб.

Samsung Galaxy S2 slimkat 4.4.4 build 9.0 official 8301, Samsung Galaxy Note 8 Midnight Black 
Цитирай

(2019-05-21, 12:15:51)smoklio написа:  @beko9 Дойде преди седмица, около 850 мб.

При мен все още няма.Днес питах колега и проверих неговия ноут(преди около 2 седмици купен от ОТТО) ,който също няма майския ъп. Sad Bu
Цитирай

На 10 май дойде упдейта


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy Note 20 Ultra & Samsung Note  8 & Samsung Galaxy S9
Цитирай

@beko9 Моя е закупуван от България, но е с немска карта, не знам дали има значение това ...

Samsung Galaxy S2 slimkat 4.4.4 build 9.0 official 8301, Samsung Galaxy Note 8 Midnight Black 
Цитирай

Днес се появи кръпката,но при мен беше около 580МБ.По горе колега беше писал,че при него е било около 900МБ.Явно са различни месечните ъпдейти за различните райони.
Цитирай

Европейските са едни и същи. Моят е купуван в Австрия и е същият като продаваните в БГ. И по същото време получавам ъпдейтите.

Galaxy Note 2>4>8>20Ultra>24Ultra
Цитирай

Нещо секюрити ъпдейта за Юни се бави.
Цитирай

(2019-06-20, 09:10:01)donleone написа:  Нещо секюрити ъпдейта за Юни се бави.
Пуснат е но след 3-4 дена ще излезе за телефоните. Няма да има нощен режим на камерата. Вече станаха 2 години и спират подръжката. Само ще пускат секюрити пач. То иначе как ще си продават новите телефони като на старите сложат функциите от новите.

Samsung S23 Ultra 
Цитирай

Абе, докато станат 2 години, има още няколко месеца. 15ти Септември излезе.

Galaxy Note 2>4>8>20Ultra>24Ultra
Цитирай

Какво става с ъпдейта за БГ за месец Юни нещо няма да го бъде закъснява.
Цитирай

Секюрити ъпдейта за Юни доиде Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)