Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Потропване при клатене на телефона - камера
#1
Question 

Здравейте колеги,

Мнозина се отказаха от този прекрасен апарат и минаха на други, но за мен все още си остава култов. Открих нещо интересно, което не съм забелязвал до сега и от всичко прочетено по чуждите форуми разбрах, че е нормално. Самата леща на камерата не може да бъде фиксирана, защото няма да може да фокусира адекватно Има го почти при всички смартфони между другото, като щракането като шум се различава в зависимост от големината на самата камера, тежест и т.н. Пробвах всички телефони около мен и го има. При този е малко по-силен Smile Заснех едно клипче, за да видите за какво говоря и да кажете дали при вас е така или подобно. При пускане на камерата се задейства магнетично поле, което стабилизира лещата и това е причината щракането да изчезне. Поздрави и очаквам да чуя как е при вас Smile

https://www.youtube.com/watch?v=kPUDxJoRWNQ
Цитирай
Аксесоари
#2

и при мен е така Smile

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#3

При мен също.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#4

Как не съм го забелязал 2 години... Вие кога го открихте?

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
Цитирай
#5

Аз го знам от много одавна още от когато имах S3.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#6

(2017-09-25, 17:30:53)GT написа:  Аз го знам от много одавна още от когато имах S3.
На S4, с който заснех видеото трака по-леко, но самите чаркове са по-леки и т.н. Това прочетох в един чужд форум. Пише го под клипчето. AF е Auto focus.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
Цитирай
#7

На S3 също трака по слабо в сравнение с Note 4, това се дължи на по малкия сензор.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#8

(2017-09-25, 20:00:45)GT написа:  На S3 също трака по слабо в сравнение с Note 4, това се дължи на по малкия сензор.

Благодаря Ви Smile
Цитирай
#9

И при мене е така, новостта е, че не знаех, че като в включена камерата щракането изчезва Smile
Цитирай
#10

Полето не е “магнетично”, а електромагнитно... Smile
Цитирай
#11

(2017-09-26, 11:46:10)stamo1911 написа:  Полето не е “магнетично”, а електромагнитно... Smile
Моя грешка, не съм инженер Wink

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
Цитирай
#12

Здравейте. При мен от скоро се появи това поклопване. Неснимам много но оня ден като реших да направя една снимка и натиснах да ми фокосира в средата а то фокосира наляво. После натискам да снимам и никаква реакция. Давам в дясно да ми отвори снимката а то снима. Нещо се раминава тъча. И това само на камерата. Дали е механичен или софтуерен проблема. С къстам ром съм. Ще фидя за някъв софтуер за тая камера .
Цитирай
#13

Може да е някакъв софтуерен бъг. Пробвай да върнеш фабрични настройки. На едно приятелче само че на Galaxy A3 по същия начин беше, дори изобщо не искаше да фокусира и след връщане на фабрични настройски се оправи.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#14

(2018-01-14, 13:44:22)manush написа:  Здравейте. При мен от скоро се появи това поклопване. Неснимам много но оня ден като реших да направя една снимка и натиснах да ми фокосира в средата а то фокосира наляво. После натискам да снимам и никаква реакция. Давам в дясно да ми отвори снимката а то снима. Нещо се раминава тъча. И това само на камерата. Дали е механичен или софтуерен проблема. С къстам ром съм. Ще фидя за някъв софтуер за тая камера .
Звучи ми като хардуерен проблем, но пробвай с фабрични първо...

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
Цитирай
#15

През вайбър, месинджър и каквили не други приложения и от магазина свалях най различни камери. Работи нормално и без проблем. Реагира както трябва. А преди малко открих че и еспена не му работи адекватно умното избиране. Явно ще трябва да го рефлашна тоя ром. И тия проблеми май ми се появиха от както ми са скапа батерията, а може и така ми се струва.
Цитирай
#16

(2018-01-14, 17:52:51)manush написа:  През вайбър, месинджър и каквили не други приложения и от магазина свалях най различни камери. Работи нормално и без проблем. Реагира както трябва. А преди малко открих че и еспена не му работи адекватно умното избиране. Явно ще трябва да го рефлашна тоя ром. И тия проблеми май ми се появиха от както ми са скапа батерията, а може и така ми се струва.
Ааа, ти ако си руутвал може и да си е софтуера... Дано да е по-малкото зло! Wink

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)