Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Лаг и пропуснати кадри при възпроизвеждане на HDR видео
#1

Здравейте, както най-вероятно знаете Note 8 поддържа HDR 10 и след няколко дни тестове забелязвам някои проблеми. Ще се радвам, ако може и вие да споделите вашите впечатления. За целта трябва да обновите апликацията на YouTube до последна версия. Резолюцията на телефона да е на 1440p и за най-добри резултати Brightness на макс. След като стартирате видеото изберете 1440p60 HDR от менюто горе вдясно с трите точки:
[Изображение: o1aatrg5dikz.png]
При това видео се забелязва цялостно забавяне и пропускане на цели кадри.
Отново същият проблем.
Почти невъзможно да се гледа нормално на 1440p, но ефектът е поразителен...

Смартфонът би трябвало да се справя с всички видеа, но предполагам проблемът е в апликацията на YouTube, която още не е достатъчно оптимизирана.

Този семпъл (1GB) върви нормално и няма загуба на кадри, но има проблем със синият цвят в небето, предполагам от кодирането.

Моля споделете вашите наблюдения, а ако не сте гледали HDR видео досега ще се насладите на пълните възможности на този дисплей.
Цитирай
Аксесоари
#2

Пробвай през мозила да пуснеш тези клипчета директно на 4k и ще видиш че там проблема го няма. Супер гладко си вървят
Така беше и при s8. Явно е от апликациите
От 2-3 дена съм с този телефон и е чудесен направо
Цитирай
#3

Колега току-що изгледах видеата които си постнал със максимум осветеност на диспея и на 1440р60 HDR. Нито едно видео не ми направи проблем.
Гледах ги през Youtube app. Ктъде губиш кадри?

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#4

При мен през приложението на Ютуб ми лагва клипа с индианца, и то много. През хрома в 4К върви като по мед. На другите клипове нямам грижи през приложението.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#5

И при мен всичко е наред.

SGS 1, SGS 3, SGS 5, LG G4,iphone 7,SGS7 edge
Note 8 GOLD
Цитирай
#6

И при мен върви мазно през Youtube app- а , изчисти му кеша .

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S7 edge -- Black,Onyx --32GB + Samsung Gear 2 Neo !!!
Цитирай
#7

Колега @Ca6Ko, ако се съмняваш с силата на Ноут8 ти предлагам направиш тази операция.
Свали си app който се казва TubeMate (google search) свали си версия 2.4.4, след това от Google Store свали MP3 Video Convertor.
Стартирай си TubeMate-та и ше ти отвори YouTube, от там може да търсиш и свалиш всяко видео във всяко качество желано от теб. Сега тествах с и е по мазно и от app-a на YouTube.
Пробвай...

Аз за тест намерих The.Martian.2015.EXTENDED.2160p.BluRay.x265.10bit.HDR и сега свалям sample да видя как ще върви на телефона, защото на компютъра много зле.

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#8

Когато пуснете клипчетата през browser не са HDR, а просто 4K. Тогава и при мен няма проблем, но и нямат нищо общо като качество. Чистих му кеш-а и преинсталирах YouTube нищо не помогна. Чета в други форуми имат същият проблем линк.
@ИванМатин няма проблем с HDR-а когато файлът е свален. Може ли видео как ти върви най-тежкото клипче според мен Real 4K HDR 60fps: LG Chess HDR UHD (Chromecast Ultra)
Утре ще снимам до старият ми Note 4 колко сече и изпуска кадри.
Цитирай
#9

 Както виждате пускам първо видеото на Note 8 и въпреки това Note 4 приключва първи.
Цитирай
#10

За да имаш HDR активирай AMOLED Cinema и яркоста до край.

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#11

Днес бях в магазин на Мтел и тествах 1440p60 HDR видео на Note 8 и S8+ и имат същите проблеми както при мен, дори върви по-зле. Значи най-вероятно си е от апликацията на YouTube.
Цитирай
#12

Здравейте, а защо ли аз не мога да пусна 1440p60 HDR видео. Променям настройките на дисплея осветяване на макс, но при пускане на клиповете от темата максимално мога да избера 1080p60 HDR?

|SAMSUNG GALAXY NOTE 8| Xiaomi Redmi Note 9 PRO | POCO F3 |
Цитирай
#13

... Real 4K HDR 60fps: LG Chess HDR UHD (Chromecast Ultra)

Това го пуснах на V30-то,  отвори го през ютуб, изду автоматично контрастта на макс, (не реагира на ръчно намаляне) ,  и го възпроизвежда гладко на 720р60 HDR.
.

LG V30+ - H930G- 128Gb- Cloud Silver
Цитирай
#14

quote='traxex92' pid='1438178' dateline='1512163530']
Здравейте, а защо ли аз не мога да пусна 1440p60 HDR видео. Променям настройките на дисплея осветяване на макс, но при пускане на клиповете от темата максимално мога да избера 1080p60 HDR?
[/quote]

Защото от youtube намалиха максималната резолюция на HDR клиповете до 1080р.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#15

И при мен сече в Тубето, но .....
Свалих клипа на телефона. Поставих всичко на макс и няма такава картина... Уникално просто...
Телевизорът ми от Самсунг е 4К, но без HDR...Все едно гледам през някакво фолио когато сравнявам картинките. А тои показва много добре!

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#16

Ако клипът е HDR, а телевизора не поддържа, картината ще изглежда бледа, все едно цвят няма... Ако вижваш разлики в двата екрана.
Колеги аз вече филми с 2160p си качвам на телефона. Пробвайте и вие, ще станете очаровани от силата на телефона. Един филм е 20гб и върви на телефона все едно е 720p.
Красота е: 2160p.BluRay.x265.10bit.HDR.TrueHD.7.1.Atmos-TERMiNAL

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)