Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Апарат без 5G. , Мога ли да ползвам WI-FI адаптор
#1

Здравейте,
ASUS Zenfone 3 zoom  се оказа страхотен телефон , с невероятна батерия, екран и т.н. , но... също и без 5G WiFi. 

Интересувам се , има ли  някакъв начин да се свържа с 5G Рутери- например да използвам  кабел в WIFI антенка за 5G 

Нещо като Комбинация от :
https://www.amazon.ca/gp/product/B0194WS...DYA7&psc=1
И
https://www.amazon.ca/ASUS-Dual-Band-Wir...wifi++asus


Извинявам се  ако вече е коментирана такава ситуация, но не успях да открия подобна тема. 

Благодаря предварително на всички , които имат решение и ще помогнат!
Цитирай
Аксесоари
#2

Първо ще започна със забележка. Разликата между между 5G и 5GHz е като между салам и краставица. 5G е мобилен стандарт(5-th generation), както е 4G, 3G и тн, докато 5GHz е честота. Сега по въпроса, не няма да можеш. Също както при Windows, така и при Андроид, операционната система се нуждае от специфичните драйвъри на всеки хардуер, с който работи и управлява. Това няма как да се инсталира на телефона, или поне не от теб. Нищо лично, просто ако можеше, нямаше да питаш. Предполагам искаш да си включиш рутера на 5GHz, като те спира само телефона. Мога да те посъветвам да провериш дали рутера няма опция да излъчва в двата честотни диапазона. Ако е с две радиа е напълно възможно да може. Другите две опции са да се примириш и да продължиш на 2,4 или да смениш телефона. Предполагам и двете не те устройват, но може би ще се наложи да избираш между тях.

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#3

Благодаря за отговора и за забележката
Абсолютно я приемам обърканата терминология.
Апарата работи перфектно на 2.4Ghz и нямам проблем с ползването му, но.. оказва се, има места по света, където хората имат рутери само на 5Ghz. За първи път ми се случва и не знам дали друг път ще имам подобен проблем, но... реших да проверя опциите.
Иначе в Youtube гледах видео , в което показваха подобна на описваната от мен опция с таблет, но... не намерих нищо за телефон.
Надявах се да има устройство на принципа "plug and play" което под андроид да разпознае wi-fi донгъла .

Но ... след като няма- здраве да е !

Още веднъж - Благодаря!
Цитирай
#4

(2017-09-29, 22:02:20)kzahariew написа:  има места по света, където хората имат рутери само на 5Ghz.   За първи път ми се случва и не знам дали друг път ще имам подобен проблем, но... реших да проверя опциите.

Аз съм с Linksys EA6900 и в опциите има да избираш:

[Изображение: 02.jpg]

2,4GHz + 5GHz (двете са включени по подразбиране)
Само 2,4GHz
Само 5GHz

Така, че такива места, където имало рутери само на 5GHz са по-скоро в сферата на фантазиите. Не отричам, че няколко души, които му разбират биха си оставили рутерите само на 5GHz честота, но не е практично (поне за мен), защото трябва да си на по-близка дистанция отколкото на 2,4GHz честота ... отделно устройства като телевизор, лаптоп и някои по-стари телефони/таблети не поддържат "ac" стандарт, а и да поддържат по-практично ще е да използваш 2,4GHz с пълен обхват, отколкото 5GHz с 1 или 2 чертички (освен, ако не си в "пряк" контакт така да се каже с рутера в една стая).

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#5

(2017-09-29, 22:22:43)centur написа:  "Така, че такива места, където имало рутери само на 5GHz са по-скоро в сферата на фантазиите."

Може би не обясних добре.  
Има публични рутери на различни места по света, които  предоставят достъп на потребителите  само на 5GHz.   Когато човек попадне на презентация, обучение и т.н. и  му кажат да се свърже към мрежата, която пък е само  5GHz, а чисто новият му телефон ASUS Zenfone 3 ZOOM приема замо 2.4GHz тогава фантазиите стават реалност Smile.
Телефонът е уникален, цената му е страхотна , батерията държи спокойно 2 дни ( 5000 mAh)  супер бърз и три камери ( две на гърба и една за селфи/ скайп  и т.н.)  - ама ... са спестили пари от антенка за 5 GHz

Не съм си и представял , че по широкия Свят ще се сблъскам с такъв "напредничав "  проблем, но... ето на.

Все пак оценявам желанието за помощ. 

Дали има някой , който може да опита да подкара драйвъри за wifi  флашка на Андроид 7 и да обясни как може да  се направи от неспециалист.
Цитирай
#6

Малко допълнение относно хардуера. Не са спестили само от антена, тя като материал е безумно евтина. Спестен е целия радио-модул за 5GHz. Колкото за софтуера не знам дали само до него ще се опре или ще се окаже, че има и други хардуерни проблеми по телефона. За начало може да провериш дали има OTG функцията, т.е. да пробваш да включиш мишка или флашка през преходник ( с OTG функция) и да видиш дали ще се опознаят от телефона. Ако не поддържа OTG и да се намери софтуер пак няма да тръгнат нещата.

Sony M4 Aqua
HUAWEI Nova 5T
Цитирай
#7

Супер
Току що проверих, в интернет има клипове, показващи OTG функция с този телефон .  Сега мисля да купя един преходник и да пробвам дали ще разпознае това- онова.
Благодаря  на- krasimir!
Цитирай
#8

(2017-09-29, 22:39:29)kzahariew написа:  Може би не обясних добре.  
Има публични рутери на различни места по света, които  предоставят достъп на потребителите  само на 5GHz.   Когато човек попадне на презентация, обучение и т.н. и  му кажат да се свърже към мрежата, която пък е само  5GHz, а чисто новият му телефон ASUS Zenfone 3 ZOOM приема замо 2.4GHz тогава фантазиите стават реалност Smile.
Телефонът е уникален, цената му е страхотна , батерията държи спокойно 2 дни ( 5000 mAh)  супер бърз и три камери ( две на гърба и една за селфи/ скайп  и т.н.)  - ама ... са спестили пари от антенка за 5 GHz

Ако си с устройство от преди 2013-та разбирам, но не вярвам да ползваш 5 - 6 годишен телефон, че да се чудиш защо не "хващал" 5GHz ("ac" стандарт).

По спецификации Asus Zenfone 3 Zoom ZE553KL
WLAN: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, WiFi Direct, hotspot

Т.е. поддържа 5GHz, а това, че не се свързва може да е от ограничение на самия рутер до 50 - 100 потребителя или колкото си го е настроил собственика (или както си е от производителя). В моя случай по подразбиране е настроено на 50:

[Изображение: 02.jpg]

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#9

(2017-09-30, 22:12:36)centur написа:  Ако си с устройство от преди 2013-та разбирам, но не вярвам да ползваш 5 - 6 годишен телефон, че да се чудиш защо не "хващал" 5GHz ("ac" стандарт).

По спецификации Asus Zenfone 3 Zoom ZE553KL
WLAN: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, WiFi Direct, hotspot

Т.е. поддържа 5GHz, а това, че не се свързва може да е от ограничение на самия рутер до 50 - 100 потребителя или колкото си го е настроил собственика (или както си е от производителя). В моя случай по подразбиране е настроено на 50:

[Изображение: 02.jpg]

За съжаление съм в Канада- северноамериканската версия на ZOOM 3   e  различна от европейската: ако не вярвате- това са спецификациите на версията на телефона продавана тук в Канада.
Wireless Technology
 
802.11 b/g/n
Bluetooth 4.2
Wi-Fi direct

 Ето и линк  към сайта на ASUS Canada.
https://www.asus.com/ca-en/Phone/ZenFone...ech-Specs/
Не само това, но и в северноамериканската  версия има само 3 gb RAM    както и само 32 GB  памет, докато в Европейската   са съответно 4 GB   / 64 GB
Цитирай
#10

Телефонът поддържа WiFi стандартът ас и 5 Ghz Smile
Цитирай
#11

(2017-09-30, 23:02:08)kzahariew написа:  За съжаление съм в Канада- северноамериканската версия на ZOOM 3   e  различна от европейската: ако не вярвате- това са спецификациите на версията на телефона продавана тук в Канада.
Wireless Technology
 
802.11 b/g/n
Bluetooth 4.2
Wi-Fi direct

 Ето и линк  към сайта на ASUS Canada.
https://www.asus.com/ca-en/Phone/ZenFone...ech-Specs/
Не само това, но и в северноамериканската  версия има само 3 gb RAM    както и само 32 GB  памет, докато в Европейската   са съответно 4 GB   / 64 GB

Ами идва ми на ум да пробваш да смениш модема или направо цялото NVRAM, с някакво донорско от европейска версия на телефона, може пък да са само софтуерно заключени. Порови се из местните форуми, не може да си единствения с този проблем. Виж и в 4PDA.

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#12

Най-вероятно наистина софтуерно е заключен 5 Ghz ?
Цитирай
#13

Благодаря на всички за помощта. ще разгледам в тукашните форуми и дано намеря решение.
Хубав ден на всички.!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)