Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[MI 6] - въпрос за TWRP
#1

Колеги  не видях тема за Mi 6 и ще ви попитам тук Smile

Ако инсталирам къстъм риковъри (TWRP) трябва ли да направя wipe на data-та ?
Идеята ми е да сложи TWRP за да направия нандроид бекъп на сегашният ми глобал стейбъл ром и да тествам някой къстъм ром, а ако не ми хареса да си върна стария (без да загубя настройки и дата)

Благодаря ви предварително !

hTC Sensation S-OFF | Rom ViperS 3.1.2 | SebastianFM-v1.5.2 | Recovery: 4Ext 1.0.0.5 RC9 | Anker 1900
Samsung Galaxy S ІV I9505 Stock | Root |
Xiaomi Redmi Note 3 Pro (Snapdragon) | unlock | Root |
Xiaomi Mi 6 |unlock|
Xiaomi Mi 9T Pro
Oneplus 8
Samsung S22 Plus 256GB
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако ти поиска парола и не можеш да си видиш data и internal storage ще трябва да триеш - да.
Паролата обикновено е тази с която си заключваш екрана.
Ако е рисунка въвеждаш номерата отговарящи на точките:

1 2 3
4 5. 6
7. 8. 9
Цитирай
#3

Кога и къде ще ми иска парола ?

hTC Sensation S-OFF | Rom ViperS 3.1.2 | SebastianFM-v1.5.2 | Recovery: 4Ext 1.0.0.5 RC9 | Anker 1900
Samsung Galaxy S ІV I9505 Stock | Root |
Xiaomi Redmi Note 3 Pro (Snapdragon) | unlock | Root |
Xiaomi Mi 6 |unlock|
Xiaomi Mi 9T Pro
Oneplus 8
Samsung S22 Plus 256GB
Цитирай
#4

Kaто исталираш TWRP И буутнеш в него. Няма как да го сбъркаш Wink
Цитирай
#5

OK. Благодаря ти много !

hTC Sensation S-OFF | Rom ViperS 3.1.2 | SebastianFM-v1.5.2 | Recovery: 4Ext 1.0.0.5 RC9 | Anker 1900
Samsung Galaxy S ІV I9505 Stock | Root |
Xiaomi Redmi Note 3 Pro (Snapdragon) | unlock | Root |
Xiaomi Mi 6 |unlock|
Xiaomi Mi 9T Pro
Oneplus 8
Samsung S22 Plus 256GB
Цитирай
#6

А защо не стартираш само без инсталации и да си направиш бекъпа? Така е още по лесно и чисто, а после инсталирай

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

OnePlus 3T
Цитирай
#7

Пак иска пароли
Цитирай
#8

Здравейте,
Имам проблем с инсталирането на TWRP.
Имам драйвъри, виждам дивайса с adb devices. След това:
C:\adb>adb reboot bootloader

C:\adb>fastboot flash recovery twrp-3.2.1-0-sagit.img
target reported max download size of 536870912 bytes
sending 'recovery' (25868 KB)...
OKAY [ 1.025s]
writing 'recovery'...
OKAY [ 0.264s]
finished. total time: 1.299s

C:\adb>

И ме дисконектва. Спирам телефона пускам с Vol- & Power и пак се появява кученцето с петолъчката и влиза в FASTBoot.
Идеи?

Phone: Xiaomi Mi9T 128GB
| Old: Xiaomi Mi6 Ceramic, LG G4, G2, Xperia Sola, HTC Wildfire S, Nokia N96, SE k750i, Samsung X100, Nokia 3610 |
Цитирай
#9

Volume +и Power е комбинацията за рекавъри, колега.

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#10

Пробвай с fastboot boot recovery twrp-3.2.1-0-sagit.img
Цитирай
#11

пробвах и с 3.2.1-0, същия успех...
Vol + & Power ми зарежда MI-Recovery 3.0...

Phone: Xiaomi Mi9T 128GB
| Old: Xiaomi Mi6 Ceramic, LG G4, G2, Xperia Sola, HTC Wildfire S, Nokia N96, SE k750i, Samsung X100, Nokia 3610 |
Цитирай
#12

Трябва от фастбуут директно в рекавърито да буутнеш
Цитирай
#13

влизам във фастбуут през adb, флашвам 3.2.1-0 и докато е във фастбуут му давам Vol+&Power?

Phone: Xiaomi Mi9T 128GB
| Old: Xiaomi Mi6 Ceramic, LG G4, G2, Xperia Sola, HTC Wildfire S, Nokia N96, SE k750i, Samsung X100, Nokia 3610 |
Цитирай
#14

(2018-01-08, 13:42:00)Friz написа:  Пробвай с fastboot boot recovery twrp-3.2.1-0-sagit.img
Цитирай
#15

(2018-01-08, 14:28:34)ce4ko написа:  влизам във фастбуут през adb, флашвам 3.2.1-0 и докато е във фастбуут му давам Vol+&Power?

Това не сработи, просто си се ребутна...

Phone: Xiaomi Mi9T 128GB
| Old: Xiaomi Mi6 Ceramic, LG G4, G2, Xperia Sola, HTC Wildfire S, Nokia N96, SE k750i, Samsung X100, Nokia 3610 |
Цитирай
#16

Това се прави след като флашнеш, за да буутне директно в TWRP.
Може самия img да е прецакан. Пробвай по-стара версия, проверена
Цитирай
#17

Прейменивай рекавърито в twrp нищо не пречи за да ти е по-лесно и ;
fastboot flash recovery twrp.img
fastboot boot twrp.img

Веднъж като влезеш в рекавъри през фастбут после вече ще можеш и с бутоните.Обърни внимание на втората команда в нея няма recovery.
Цитирай
#18

(2018-01-08, 21:01:04)Miro2210 написа:  Прейменивай рекавърито в twrp нищо не пречи за да ти е по-лесно и ;
fastboot flash recovery twrp.img
fastboot boot twrp.img

Веднъж като влезеш в рекавъри през фастбут после вече ще можеш и с бутоните.Обърни внимание на втората команда в нея няма recovery.
Мерси, ще пробвам утре сутрин!

ЕДИТ:
Очевидно правя нещо грешно... Нормално ли е след като флашна рикавъри имиджа и телефона да се откача от ADB-то.

C:\adb>adb reboot bootloader

C:\adb>fastboot.exe flash recovery twrp.img
target reported max download size of 536870912 bytes
sending 'recovery' (25868 KB)...
OKAY [ 0.999s]
writing 'recovery'...
OKAY [ 0.141s]
finished. total time: 1.142s

C:\adb>adb devices
List of devices attached

Пробвах да го буутна директно без да го флашвам и се зареди...
Дадох му read-only, че не бях сигурен какво се случва, преди години нямаше такива опции като флашвах последно...
Направих един бекъп и излязох. Мога ли да си инстална СуперСу така само като буутна TWRP? Крайната цел е да руутна телефона и да подкарам Google Camera, нямам намерение да флашвам телефона или нещо друго...

Phone: Xiaomi Mi9T 128GB
| Old: Xiaomi Mi6 Ceramic, LG G4, G2, Xperia Sola, HTC Wildfire S, Nokia N96, SE k750i, Samsung X100, Nokia 3610 |
Цитирай
#19

Е не е нормално да се откачи след като флашнеш.Само ако може да кажеш как си пробвал да го бутнеш без да го флашваш?Все едно казваш,че си стартирал рекавърито без да си го инсталирал Big Grin .Сега ако искаш да инсталираш нещо през рекавъри трябва да махнеш отметка от keep read only.Виж в раздела mount мисля,че беше и я махни.Или от файловия мениджър на ТВРП отвори вътрешната памет и изтрий папката twrp и рестартирай рекавърито.След като ти стартира отново пак ще те пита за keep read only но не слагай отметка,само плъзни и готово.
Цитирай
#20

Можеш да буутнеш само и да руутнеш. Няма грижи
Цитирай
#21

Миро, 
влязох във фастбуут и дадох - fastboot boot twrp.img и се зареди twrp-то Smile
Сега ще пробвам да рутна по този начин, пък да видим Smile

Edit:
Рутнах се Smile така и не се инсталира рекавърите, но мисията е изпълнена Smile Сега да видим дали ще подкарам гугълската камера на зверчето Smile

Phone: Xiaomi Mi9T 128GB
| Old: Xiaomi Mi6 Ceramic, LG G4, G2, Xperia Sola, HTC Wildfire S, Nokia N96, SE k750i, Samsung X100, Nokia 3610 |
Цитирай
#22

Здравейте, колеги. Не мога да си отключа телефона. Показва ми 86006 и нищо. Чакам 1 месец, пробвах, какво ли не - нищо. Някакви идеи? Благодаря!


Sent from my MI 6 using Tapatalk
Цитирай
#23

като за начало опитай 1 седмица да не правиш нищо

Имах го тоя проблем на Note 3.
Разкачих си акаунта, смених си паролата, като го закачих му дадох да ме намери във find device.
През i.Mi.Com Изтрих останалите устройства..
Наложи се да ползвам и китайски VPN
Цитирай
#24

И аз изпитвам проблеми с unlock-a на един Mi 6, въпреки че имам два акаунта Smile
Възможно ли е да флашна рома през фастбуут без unlock или направо през updater-a или рикавърито ?

hTC Sensation S-OFF | Rom ViperS 3.1.2 | SebastianFM-v1.5.2 | Recovery: 4Ext 1.0.0.5 RC9 | Anker 1900
Samsung Galaxy S ІV I9505 Stock | Root |
Xiaomi Redmi Note 3 Pro (Snapdragon) | unlock | Root |
Xiaomi Mi 6 |unlock|
Xiaomi Mi 9T Pro
Oneplus 8
Samsung S22 Plus 256GB
Цитирай
#25

50 на 50 е. Можеш да тестваш, но по-добре кажи какъв е проблема с отключването
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)