Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[MI 6] - въпрос за TWRP
#26

(2018-02-11, 20:11:52)suffer написа:  50 на 50 е. Можеш да тестваш, но по-добре кажи какъв е проблема с отключването

Проблема е че и с двата акаунта ми даваше грешка на 99%, която гласеше, че акаунта не е вързан с устройството. След като вкарах акаунта в устройството ми казва да изчакам 72ч., а на мен не ми се чакаше Smile
Но ще изчакам и ще пробвам пак.

hTC Sensation S-OFF | Rom ViperS 3.1.2 | SebastianFM-v1.5.2 | Recovery: 4Ext 1.0.0.5 RC9 | Anker 1900
Samsung Galaxy S ІV I9505 Stock | Root |
Xiaomi Redmi Note 3 Pro (Snapdragon) | unlock | Root |
Xiaomi Mi 6 |unlock|
Xiaomi Mi 9T Pro
Oneplus 8
Samsung S22 Plus 256GB
Цитирай
Аксесоари
#27

e, значи проблеми няма
Цитирай
#28

Голяма борба падна с тези версии на TWRP. Няма boot в TWRP и това си е.
След ровене в форуми, опити и т.н. най-накрая намерих точното за нашия телефон.
twrp-3.2.1-0-sagit-8.1v4.img - това е!
От тук си го изтеглих: https://androidfilehost.com/?fid=889964283620778448
След инсталация коригира правилно bootloader-a, така че да се зареди новото, а не MI Recovery.
Вече имам достъп и до вътрешната памет, където съм качил Magisk, ROM и т.н.
Цитирай
#29

А какво се случва с рекавърито след актуализацията на апарата. Изтрива ли се, или остава.

Sent from my MI 6 using Tapatalk

“Всеки живее в собственият си свят, а не подозира че е част от нещо което даже не може да си представи”
Цитирай
#30

Е това вече не съм го пробвал, до днес сутринта чаках да ми мине времето за отключване на bootloader-a и на практика няма нова актуализация в момента.
Надявам се да не се маха Smile
Цитирай
#31

(2018-03-11, 14:46:57)grigata написа:  Е това вече не съм го пробвал, до днес сутринта чаках да ми мине времето за отключване на bootloader-a и на практика няма нова актуализация в момента.
Надявам се да не се маха Smile
Тази версия за Орео работи ли? Че ми зачезна руута на мен след като мина на 8...

Sent from my MI 6 using Tapatalk

Phone: Xiaomi Mi9T 128GB
| Old: Xiaomi Mi6 Ceramic, LG G4, G2, Xperia Sola, HTC Wildfire S, Nokia N96, SE k750i, Samsung X100, Nokia 3610 |
Цитирай
#32

аз в момента съм с miui_MI6Global_8.3.8, който е базиран на Oreo
Рутнах с Magisk-v16.0
Цитирай
#33

(2018-03-11, 14:02:45)valentin1985 написа:  А какво се случва с рекавърито след актуализацията на апарата. Изтрива ли се, или остава.

Sent from my MI 6 using Tapatalk

Остава,освен ако не сложиш официален ром и не го заключи и върне стоково рековъри.

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#34

(2018-03-11, 14:02:45)valentin1985 написа:  А какво се случва с рекавърито след актуализацията на апарата. Изтрива ли се, или остава.
Върнах се на 9.2.2.0 стейбъл и изчезна TWRP-то. възстанови ми оригиналното  MI recovery.
сега се боря да си го кача отново, но нещо странно ми се случва, не ми възприема fastboot flash recovery twrp.img
enter  и нищо не се случва?!? егати
fastboot devices е ок, намира устройството и после сякаш чака и чака и... нищо
Цитирай
#35

Виж да не си се заключил...
fastboot oem device-info

Друг вариант за зависването е проблем с усб. Случи ми се преди 2 седмици.
Не беше от драйвър защото пробвах и на уиндоус, и на линукс.

На друг комп станаха нещата
Цитирай
#36

уф, преборих се.
беше нещо зависнало явно USB-то. Един рестарт на компа и оправи нещата.
Сега други екстри се появиха, ама ще се боря да вида какво се омаза с Magisk-v16.0.zip, че сега не иска да зареди и ме връща в TWRP.
Цитирай
#37

Да не си трил систем?
Цитирай
#38

Не съм, презаредих всичко наново и сега е ок. Така и не разбрах кой, къде и какво замаза.
След унинстал на маджиск се нормализира зареждането, но за всеки случай всичко отначало Smile
Цитирай
#39

Имам проблем с руутването на апарата с Magisk v16.
Тегля си twrl последната версия, преименувам го на recovery.img /по инструкции на едно киипче в тубата/.
След това пиша fastboot flash recovery recovery.Img /enter/
Fastboot boot recovery.img /enter/

Инсталирам magisk, давам wipe dalvik или там какво беше и след това давам да се рестартира. И след рестарт апарата е в fastboot. Нещо бъркам някъде, а преди няколконседмици точно по този начин успях да руутна. С андроид 7.1 съм, миуи 8.5.1.0

П.П. Съвсем са взели почивка китайците. От известно време има проблем при опита за restore from mi cloud backup,  то даже не е проблем, а изобщо не може да се възстанови предишния вид на телефона.

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай
#40

Този номер и аз съм го имал с фастбоота след рутване.
Виж моето писание малко по нагоре https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1458777
С това TWRP се случваха нещата с Magisk v16 при мен.
Другото е да опиташ да сложиш Magisk v14. Май точно с този 8.5.1.0 нещо и на мен не ми се получаваше със 16-ката.
Ако успееш все пак да го вкараш в TWRP има uninstal Magisk. Махни го и опитай с 14 да видиш дали ще се получи.
https://forum.xda-developers.com/apps/ma...s-t3473445
Иначе точно това е последователността:

fastboot flash recovery recovery.img
fastboot boot recovery.img
[-] 1 потребител изказва благодарност на grigata за това мнение:
  • MapTo_D
Цитирай
#41

Случиха се нещата с magisk v14. 0. Явно 8.5.1.0 е скаран с v16

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай
#42

Здравейте! Имам питане...Искам да си сложа .eu версията . Имам няколко въпроса. Преди и след флаша на eu, правя ли Wipe ? Трябва ли да рестартирам телефона след флаш и след това отново в рекавъри за руут,или мога веднага след флаша на рома да флашна и Magisk?
Понеже до сега не съм бил с eu версия и не знам,когато излезе ъпдейт през самия ап мога ли да ъпдейтна или отново през рекавъри? Всеки път след ъпдейт губя ли рута?
Благодаря Ви!
Цитирай
#43

Има ОТА, губи руута след ъпдейт.
Преди първото слагане се иска wipe data
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • predator_v_bg
Цитирай
#44

Благодаря ти !
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)