Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията-зареждане!
#26

Не ползвам оригиналното зарядно, а си карам с най-обикновено такова от 2А.

 
Цитирай
Аксесоари
#27

^  Оригиналното зарядно на Ноте 4 е точно 2A.


Цитирай
#28

(2017-10-01, 18:29:05)milenvn написа:  Оригиналното зарядно на Ноте 4 е точно 2A.
И какво общо има това, с най-обикновено зарядно, което няма такава опция?

 
Цитирай
#29

^ Общото е, че говорим конкретно за телефон Ноте 4. Затова човека да не се бърка, а да си зарежда с оригиналното зарядно с 2А и няма да има никакви грижи!


Цитирай
#30

Ако не иска да има никакви грижи, препоръчвам му да зарежда с обикновено зарядно с нормално зареждане.

 
Цитирай
#31

Именно от твоите приказки може да се обърка! Защото оригиналното зарядно на Ноте 4 с 2А  няма опция за бързо зареждане! А пък съвета да ползва друго зарядно, а не оригиналното- нямам думи. Именно от такова неоригинално зарядно на мой познат му изгоря дънната платка и се наложи да си изхвърли телефона! Така че зареждайте винаги и само с  оригиналното зарядно в комплекта!


Цитирай
#32

С най-обикновено зарядно си зареждам устройството вече втора година без никакъв проблем, а оригиналното си стои ново в кутията. Иначе, всеки да си зарежда с каквото му е най-добре - с оригинално или друго, ясно, че единно мнение по този въпрос няма.

 
Цитирай
#33

Note 4/4X не поддържа бързо зареждане. Това му е един от малкото недостатъци и неща, които ме учудват в Шиаоми по отношение на известна непоследователност от тяхна страна.

Изпратено от моят Mi Note 3 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#34

Като се има в предвид колко издържа батерията,това бързо зареждане,не ми е необходимо поне на мен!
Цитирай
#35

Колко време кара няма общо с това за колко се зарежда. Като ти е на пет процента и трябва да излезеш след 10 минути вече има значение. Wink


Изпратено от моят Mi Note 3 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#36

И ти си прав,но все пак като излизам,там където отивам се надявам да има контакт,а зарядно винаги нося в чантичката си :-)
Цитирай
#37

Toва е Note 4/4x

Също като ми макс 2 - издържа на пълен гърч две денонощия, което е около 12-14 часа екран при мен.
И накрая дори не е стигнал до 0%. Обикновено го зареждам под 20, само вчера беше на 10, понеже нямаше как да се прибера по-рано
Цитирай
#38

Така е 12 часа ги прави без проблем,но пак си нося зарядно в мене.Досега не съм имал телефон с по -силна батерия,предишното К3 Ноут правеше 5-6 часа дисплей.
Цитирай
#39

Не знам. Според мен няма смисъл от разнасяне на зарядни с този телефон.
Дори на 40% да излезеш пак ще те изкара до вечерта.. Това означава 5 часа да се звериш в него, за да му бутнеш батерията...
Цитирай
#40

Така е,ще изкара деня без проблем,но все пак да има може да потрябва на приятел или пък ако ми излезе нещо спешно и не се прибирам.
Цитирай
#41

Всички съвременни телефони вкл. и нашите спират зареждането при 100% заряд. Това с препоръките за махане на зарядно е по скоро презастраховка именно срещу повредено зарядно или зареждащ модул. По въпроса за препоръчителни оставащи %-ти за включване на заряд - отдавна вече съвременните батерии нямат така наречения "мемори ефект", затова няма значение за капацитета им, при колко % ги включвате или изключвате. Обаче за така наречените "бързи зареждащи" , въпросът не стои така. За всяка една батерия (без изключение), важи правилото, че с колкото по голям ток я зареждате, толкова повече, това се отразява на живота на същата. Повечето зарядни поддържат вече 2А и това се смята за разумен компромис, време на зареждане-живот на батерията. Ако обаче имате читаво зарядно с 1А, и не бързате Smile, може спокойно да зареждате с него, ако желаете да прибавите някой и друг месец към живота на батерията.

Acer Iconia Tab A200 , Asus Memo Tab HD 7
Цитирай
#42

Супер батерия!


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#43

Дружина да попитам някой има ли,или имал ли е такъв кабел?Магнитен USB кабел за Android има ги от 15лв в OLX-са примерно този  https://www.olx.bg/ad/usb-magniten-kabel...6;promoted  и до 40лв.по електронните магазини,сигурно зависи и от марката де...Та въпроса ми е имали значение марка ще окаже ли влияние и да препоръчате от къде да си закупя..?Че на предния ми телефон му се скапа USB порта от бутане..а и с магнита е и по лесно...


Цитирай
#44

има голям шанс да не пуска правилния ток и да си убиеш телефона.
По-евтино ще е да се смени самия порт, според мен
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)