Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

OnePlus 5 - OxygenOS ъпдейти - Обсъждане и коментари
#26

Да, даже втори официален ъпдейт пуснаха. OxygenOS 5.0.1.

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
Аксесоари
#27

Колеги някакви проблеми с 5.0.1 че ей сега гледам ми е излезнал като наличен, че даже се е свалил Smile
Цитирай
#28

Аз нямам никакви. Бих казал, че дори уи-фи дрейна, който имах при 7цата, е изчезнал. От батерията съм доволен, може би дори и с една идея по-доволен от преди. Не мога да кажа дали има подобрения в камерата, в последно време не я използвам много. Телефона се държи много по добре с 8цата, в сравнение с пърформънса с андроид 7. Според мен си струва да ъпдейтнеш до 8 Smile

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#29

Ъпдейтнах вече dirty flash, но нямам root и тем подобни. За сега ми изглежда добре, дразни ме че изчезна вибрацията на скенера за отпечатъци, смисъл трябва да е пусната и на бутоните че да работи, а преди не беше така.
Портретния режим е доста подобрен, за нормалните снимки направих една преди и след ъпдейта, но голяма разлика не видях. Една идея ми се виждат по-ярки цветовете със старата камера. Тази вечер ще пробвам как е stand by drain-a.
Поздрави !
Цитирай
#30

Вече го няма онзи дрейн при уифи-я, който ме тормозеше в андроид 7. Снощи оставих телефона с включен уифи. За 9 часа падна от 71% на 67%. А си бях казал, че ако този бъг не е изчистен с новия андроид, ще продам телефона.

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#31

Ето и моите впечатления след ъпдейта. 1во за камерата сякаш при 7.1.1 резултатите бяха една идея по-добри, портретния режим при добра светлина е подобрен, но при слаба пак е зле. Откъм работа на телефона няма видима разлика, телефона си е все така бърз  Cool
При батерията обаче има видима разлика към по-добре. Преди вадих около 5-6ч SOT при ежедневна употреба, вчера направих едно засичане и ето резултатите
[Изображение: 20142308_m.jpg] [Изображение: 20142309_m.jpg] [Изображение: 20142312_m.jpg]

А това е след 8ч в покой или -5%
[Изображение: 20142321_m.jpg]

Общо взето съм доволен, още повече че ъпдейтнах без никакви wipe-ове и т.н. 

Поздрави !
Цитирай
#32

Аз със 7.1 ползвах телефона 1 ден, така че нямам база за сравнение. Но съм много доволен от 8.0. Няма никакви проблеми. Телефонът е ултра бърз, чак нереално. Батерията, при моето ползване, държи от 6 до 8 часа SOT.

П.С. Не съм правил ресет след ъпдейта. Мислех да правя, но за сега нямам проблеми и не ми се занимава.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#33

Не си губи времето с хард ресет. Wink

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#34

Колеги, някой знае ли кога ще пуснат новия face unlock в стабилната версия?

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#35

(2018-01-25, 10:43:38)e34v8 написа:  Колеги, някой знае ли кога ще пуснат новия face unlock в стабилната версия?

Мисля, че до две седмици ще пуснат нов стабилен ъпдейт, може би 5.0.2 с януарския секюрити патч и фейс ънлока. Но това си е лично прредположение.

Аз започнах да се двуумя дали да не руут-на телефона с Magisk и кернела на Франциско Франко, но за сега дори не знам дали има някой модул за Magisk, който да ми върши някаква работа.. Преди години руут-вах телефоните главно заради Greenify, но това приложение вече се обезсмисли.

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#36

И аз преди години много ръчках. Дори и сам си правех модове, ром-ве и т.н... Обаче вече май няма смисъл дори и от СЮ права. Поне на мен не ми трябват.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#37

OxygenOS 5.0.2 Stable. С фейсънлок. Smile В момента тегля с VPN като се свързах с Германия.

За съжаление секюрити ъпдейта е от 01.12.2017.
Фейс ънлока е мега бърз. ;д


Прикачени файлове Миниатюри
   

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#38

И аз го сложих преди малко, телефона ми изглежда по-пъргав на 1в поглед Smile харесва ми новия уиджет с времето ... най-накрая се сетиха. Това е от преди малко снимка на луната Smile
[Изображение: 20387642_m.jpg]

P.S. някой знае ли за какво са тези опции, май за 1ви път ги виждам ?
[Изображение: 20388024_m.jpg]
Цитирай
#39

И при мен дойде ОТА. Първо смъкна нещо около 400мб и при ъпдейта се получи някакъв проблем и не се ъпдейтна. След това излезе явно целия ъпдейт, около гигабайт и половина. Ъпдейтна си се без проблем.

Фейс ънлокът е ултра бърз!! Но с отпечатъка пак е по-удобно.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#40

(2018-02-02, 19:31:31)e34v8 написа:  И при мен дойде ОТА. Първо смъкна нещо около 400мб и при ъпдейта се получи някакъв проблем и не се ъпдейтна. След това излезе явно целия ъпдейт, около гигабайт и половина. Ъпдейтна си се без проблем.

Фейс ънлокът е ултра бърз!! Но с отпечатъка пак е по-удобно.

Фейс ънлока го използвах 2 часа и се наложи да го изключа... Да, изключително бърз е, но за мен това не е удобно. Искам да си проверя известията на заключен екран и телефонът ми мигновенно се отключва.. Оставам си и аз само с фингърпринт сензора, който за мен е доста по-удобен.

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#41

И аз точно това открих. Не можеш да си видиш локскрийна. Да ФП сензорът си е най-удобен.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#42

Батерията при 5.0.2, без руут или някакви други щуротийки. Намирам го за подобрение спрямо 7цата (4.5.15).


Прикачени файлове Миниатюри
   

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#43

Излезе ъпдейт 5.0.4, който няма кажи-речи никакви подобрения. 58 мб е като размер

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#44

Някой им ли проблем със звуците на Вайбър, последно снощи се е ъпдейтнал и като ми пишат само вибрира без звук. Уж всичко е включено ама на ... ?
Цитирай
#45

И в отзивите още двама човека казват същото. При мен проблем не видях да има.

Изпратено от моят G8441 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#46

И при мен няма проблеми, но аз не съм ъпдейтвал вайбър все още. И преди се е случвало да изкарат бъгав ъпдей вайбър.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#47

При мен обаче тоя проблем го има на сонито ми, докато на s8-цата ми го няма.

Изпратено от моят G8441 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#48

Много кофти така .. чудя се ако го деинсталирам дали ще се оправи ?
Цитирай
#49

Преди малко Вайбъра се ъпдейтна и всичко си дойде по местата Smile
Цитирай
#50

Ъпдейтнах до 8.1 и 1вото което ми направи впечатление е че музиката през bluetooth-a се е нормализирала - показва песните, може да превърташ .. абе както беше още на 7 Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)