Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 2.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Счупено стъкло на екран
#1

Здравейте.

Пукнато стъкло на S8, след удар в единия край на телефона, в следствие на падане от около 1 метър височина.

Интересува ме, дали може да се смени само стъклото (без екрана под него).
   
Благодаря предварително за информацията.
Цитирай
Аксесоари
#2

Имам същия проблем. За смяна само на стъкло искат между 320 и 380 лв. в неоторизирани сервизи. Така губиш гаранция и водоустойчивост, а и нямам идея какво стъколо ще е и как ще го сменят. За смяна на целия дисплей искат от 540 лв. нагоре. Учудващо, в официален сервиз смяната на цял дисплей е 480 лв, като се запазва остатъчната гаранция на телефона. При мен пукнатината е почти незабележима и за сега мисля да живея с нея, но ако сменям нещо, ще е в официален сервиз. Цените ще паднат догодина, като излезе S9.
Цитирай
#3

Като знам каква е технологията на изработка на дисплея и тъча на телефона не бих позволил да се предприеме опит само за замяна на тъча.
Цитирай
#4

Благодарности отново, за предоставената информация.

За смяна само на стъклото - не планирам подобни интервенции.  Питането ми беше свързано с малката надежда, че нещо се е променило в начина на изработване на телефоните и е намерено конструктивно решение за сглобяването им без да се лепят като вафли всички слоеве ...

Веднъж вече съм го отигравал това, с друг телефон. Смяната я направи човек занимаващ се професионално с ремонт на телефони (моделът беше HTC HD2, искаха ми 320 лева без данъка, само за стъкло+екран+кбд платка в един модул и работа отделно), като всичко излезе тогава 60-70 лева (50 лева само за стъкло и 20 за труд). Въпросния човек ми заяви, че повече никога няма да се наеме да отлепя и залепя по този начин елементите (всичко е събрано в един модул и са слепени дисплей, дигитайзер, стъкло и се продава като един модул), защото му е побеляла косата ...

П.С. Веселбата в моя случай е, че инвестирах 150 лева в оригинален калъф и качествен протектор за екрана, за да го съборя на земята и да "запаля" още 5-600 лева за ремонт. Това е първият и последния стъклен телефон, който ще ползвам :-)
Цитирай
#5

Ударът през протектора ли беше или се чукнато местенце, където протекторът не покрива?

Съжалявам много, неприятна ситуация, но ... има и по-кофти случки. Не се ядосвай толкова. Не всичко е във властта ни Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#6

Здраве да е, няма да си трошим нервите. Пари се печелят, здравето се пази.

Ударът е бил точно на ръбчето, където свършва протектора. По ос Х - "между" камерата за ирисово разпознаване и предната камера, по ос Y - почти на ръба ("горния") на телефона.

Накратко, приятно ми е да се запознаем, викайте ми "Марко Тотев" Smile
Цитирай
#7

Пфф. Марко Тотев. Аз съм от кръжока "Ръцете ми пречат". Квот съм имал до сега съм му строшил дисплея от изпускане. Сега чакам да видя кога ше строша и тоя. Кот такоа, кеф цена няма, важното е, че S8 е уникално красив ма няма си го нося у гроба.

Beware of Котка!
Цитирай
#8

Няма протектор за S8 и S8+, който да опази телефона от падане на твърда основа, освен ако не е в допълнителен калъф. Моделите не са удароустойчиви. Не се връзвайте на рекламите на скъпите протектори, пазят от падане (удар) точно толкова, колкото и тези от 2 лева.

SGS 5; SGS 6; SGS 7 edge; SGS 8+
SGS 10 +; SGS 23 +
Цитирай
#9

Додо, тука не съм съгласен. Проблемът с Горилата е, че се чупи от остри предмети. Тоест ако го удариш с чук и повърхостта на удара е голяма ще оцелее. Но малко и остро камъче ще го пукне. Силата на удара се увеличава обратно пропорционално на големината. Тоест кейс с твърд гръб ( Само Спиген!) и високи ръбове ще го опази много по-добре от някой гумен боклук за 2 лева. Мерси.

Beware of Котка!
Цитирай
#10

Оригиналния ковър на Самсунг не струва. Първо е много хлъзгав и второ, няма почти никакъв борд. При мен падна от 30-40 см, директно по лице и пукнатината я забелязах след няколко дни. Точно с оригинален прозрачен гръб на Самсунг бях. Сега си взех ковър Urban Armor Monarch и с него това няма как да се случи. Има страхотен борд от всички страни, а същевременно не прави телефона дебел. Но, след дъжд качулка.

П. П.

За пръв път си чупя екрана на телефон, а ползвам смартфони от 2007 година.
За S8 навсякъде се твърди, че е най-лесния за счупване. Самсунг предлага разширана гаранция срещу 5 долара месечно, която ти включва 2 смени на екрана годишно, но разбира се, не и за България.
Цитирай
#11

Е нас кой изобщо ни смята за страна? Страна с население на средностатистически град в развита страна. Иначе по въпроса със стъклата няма как да се хем устойчиви на драскане хем да се устойчиви и на удари.
Цитирай
#12

Както се казва, FYI:

След разговори с хора от със съответните компании:

Цената на ремонт на посочената повреда, в сервиз (в София) на компания партньор на Самсунг е 480 лв, с включени труд и ДДС. При наличие на резервни части и предварителна уговорка, работата може да бъде извършена за няколко часа, в рамките на един ден.

Темата е за ключ Smile
Цитирай
#13

Сигурен ли си? Доколкото знам, истинските партньори на Samsung сменят всичко, а не само стъклото. Да не те лъжат нещо?

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#14

Става въпрос за смяна на целия дисплей и херметизация. Бях написал същата цена по-горе.
Цитирай
#15

(2017-10-05, 18:33:31)ivkos написа:  Сигурен ли си? Доколкото знам, истинските партньори на Samsung сменят всичко, а не само стъклото. Да не те лъжат нещо?

Написано е "ремонт на посочената повреда", не се посочва "стъкло" в последния пост. А и вече писахме, че се сменят няколко неща заедно, затова и цената е дебела Wink
Цитирай
#16

За това избрах моя да го ползвам без протектори, пробвах 3, но всичките стоят супер грозно и променят дизайна на телефона дори и малко, а мен това ме дразни. Исках да ги ползвам против драскотини, защото знам, че за счупване не помагат. Като гледам колко хора в youtube говорят за счупен екран въпреки протектора реших, че е по-добре без и поне да му се наслаждавам както трябва пък ако е писано да се чупи. Понякога е и до късмет, моя го изтървах вече 2 пъти, а да не говорим колко пъти го чукнах в някой ръб я на мивката, я на бюрото, чак всеки път първо отправям молитва към Бог и след това поглеждам телефона ахахах, но засега му няма нищо.
Съвет: Използвайте добри калъфи по възможност с ръб около дисплея, който поне малко да олекоти падането, но протекторите са вятър работа, не пазят от счупване!
Цитирай
#17

Днес сложих скъпият протектор Whitestone Dome Glass, за който производителят твърди, че заличава драскотини и пукнатини в дисплея. Бях доста скептичен, но останах изумен от крайния резултат. Пукнатината наистина изчезна почти изцяло. Ако не знаех, че я има, няма как да я видя. Самият протектор е страхотен, не се забелязва въобще и се държи като оригиналното стъкло. Инсталацията му е сложна, но ако човек спазва внимателно инструкциите, ще остане повече от доволен. Мислех да напиша ревю, ама след последното ми такова, май нямам желание да чета как за 5 лв. протекторите били същата работа.
Цитирай
#18

(2017-10-10, 21:04:02)Anthony написа:   Мислех да напиша ревю, ама след последното ми такова, май нямам желание да чета как за 5 лв. протекторите били същата работа.

Направи го за тези, които не мислят така.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#19

Аз също бих намерил за полезно едно такова ревю. Въпреки че съм чел противоречиви мнения за този протектор.
И най-вече ме интересуват отпечатъците. Че фолиото на Самсунг си ги пази доволно.
Цитирай
#20

Отпечатъци не остават. И аз четох много отзиви, но всички оплаквания бяха свързани с проблеми най-вече с монтажа. Сега са направили процедурата по-проста и дават 2 бутилки с лепило, та ако оплескаш нещо преди да ползваш лампата, имаш втори опит.
Цитирай
#21

Тука гледам,че има цени за подмяна на дисплей и задно стъкло оригинални и реплика.

https://www.359gsm.com/offer/galaxy-s8-s...a-display/

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
Цитирай
#22

а след монтажа на Whitestone Dome Glass

възможно ли е отстраняването без да остава следи на дисплея
Цитирай
#23

Да, маха се като всеки друг скрийн протектор

(2017-10-11, 08:54:48)kali_74 написа:  Тука гледам,че има цени за подмяна на дисплей и задно стъкло оригинални и реплика.

https://www.359gsm.com/offer/galaxy-s8-s...a-display/
Да, а цените на менте екраните са със 100 лв по-високи от официалния сервиз
Цитирай
#24

(2017-10-11, 08:29:56)Anthony написа:  Отпечатъци не остават. И аз четох много отзиви, но всички оплаквания бяха свързани с проблеми най-вече с монтажа. Сега са направили процедурата по-проста и дават 2 бутилки с лепило, та ако оплескаш нещо преди да ползваш лампата, имаш втори опит.

Преди време @hollyshit направи ревю, вероятни с поставяне по стария начин. Ако ти е интересно да го прочетеш - на 7 стр. в темата за аксесоарите Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#25

Whitestone Dome Glass има ли го в БГ?

Beware of Котка!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)