Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Amazfit bip/pace] Мнения и проблеми

Колеги струва ли си да се закупи amazfit bip към днешна дата? Има ли опция от часовника да се управлява камерата на телефона, да се четат смс-и и whatsap и viber?

 ೋღ❤ღೋ It is not what you look at, but what you see. ೋღ❤ღೋ 
Цитирай
Аксесоари

(2018-12-29, 15:03:17)demenzia написа:  Колеги струва ли си да се закупи amazfit bip към днешна дата? Има ли опция от часовника да се управлява камерата на телефона, да се четат смс-и и whatsap и viber?

Да, заслужава си. Всичко изброено го прави. Единствено за да управляваш камерата се инсталира външно приложение, което те подканва да инсталираш друга камера, която за съжаление аз лично не харесвам. Можеш също така да си го настроиш да управлява музиката.

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на musster за това мнение:
  • paffkata
Цитирай

(2018-12-29, 16:53:53)musster написа:  Да, заслужава си. Всичко изброено го прави. Единствено за да управляваш камерата се инсталира външно приложение, което те подканва да инсталираш друга камера, която за съжаление аз лично не харесвам. Можеш също така да си го настроиш да управлява музиката.

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
Може ли да споделиш как управлява музиката?
Цитирай

(2018-12-30, 11:22:50)paffkata написа:  Може ли да споделиш как управлява музиката?

[Изображение: 22209730e3ee2d97b32c2819d81144de.jpg]

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2018-12-30, 11:35:08)musster написа:  [Изображение: 22209730e3ee2d97b32c2819d81144de.jpg]

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk

става ли с Amazfit Bip? Виждам че инфото е за Mi Band
Цитирай

(2018-12-30, 19:39:02)paffkata написа:  става ли с Amazfit Bip? Виждам че инфото е за Mi Band

Става. Изгледай това видео
https://youtu.be/pesq8LHdZZM[Изображение: a1fab1fa7397d69138dfeb6304fd620e.jpg]

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
Цитирай

https://play.google.com/store/apps/detai...azfittools

Конкретно за бутоните съм ползвал посоченото приложение. Необходимо е да бъде закупено.
Цитирай

Днес ми дойде часовника, много ми харесва. Още го разучавам, но ще търся по тънка каишка.


Прикачени файлове Миниатюри
   

 ೋღ❤ღೋ It is not what you look at, but what you see. ೋღ❤ღೋ 
[-] 1 потребител изказва благодарност на demenzia за това мнение:
  • suffer
Цитирай

(2019-01-18, 18:22:20)demenzia написа:  Днес ми дойде часовника, много ми харесва. Още го разучавам, но ще търся по тънка каишка.

Честито! Със здраве да го носиш!

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Брутална батерия.
Ходя на сауна и парна баня с него 2-3 пъти в седмицата и за сега няма проблеми  Yikes .
Единствения - за мен е неточния пулсомер!


Прикачени файлове Миниатюри
   

HTC 10 / iphone 12
Цитирай

При мен измерването на пулса е доста точно както при проследяване през деня, така и при анализа на съня през нощта, така и (определено) при продължителното измерване при тренировка. Но пък аз не мога да се похваля с такава батерия. В момента съм на 30% на 18 дни с нотификации, постоянно измерване на пулса и само 1, най-много 2 пъти седмично тренировки с GPS по тридесетина минути. Наистина е постижение Вашия разход на батерия, ако наистина използвате и мониторинг на пулса!

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Цитирай

Не, изключен е след като при теста ми показа супер неточни данни.. При бих казал реални 110 ми показва 75...

HTC 10 / iphone 12
Цитирай

(2019-01-20, 10:40:22)zviara написа:  Брутална батерия.
Ходя на сауна и парна баня с него 2-3 пъти в седмицата и за сега няма проблеми  Yikes .
Единствения - за мен е неточния пулсомер!

Бих ти препоръчал да не го носиш в изключително топли и влажни среди. 
Проблемът с разлепването на екрана е добре известен и топлината и парата едва ли помагат на лепилото

Google Pixel 6a
Цитирай

Аз също мисля, че е точен пулсомера.
Цитирай

При мен пулсомера на amazfit bip се държи доста странно. Използвам го с активност за каране на колело и поне в началото си отчита правилно ,но след около 20 минути започва да отчита пулс около 80 ,а пък аз в този момент се катеря по наклон 9 % и пулса ми е поне 150. След известно време пак започва да отчита що годе вярни стойности после пак не мери правилно и т.н. Някой има ли идея дали има някакво решение на този проблем ? другото странно нещо което открих напоследък е ,че когато се опитам да запиша активност през мифит призожението за което е свързан часовника, мифит казва че няма устройство което да измерва пулса.При вас така ли е или само при мен

Xiaomi Redmi Note 9s
Цитирай

Сз съм забелязал, че за пулса е от значение колко е стегната каишката.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Google Pixel 6a
Цитирай

И къде е разположен часовника на китката.
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • slavkov
Цитирай

(2019-01-20, 14:18:28)zviara написа:  Не, изключен е след като при теста ми показа супер неточни данни.. При бих казал реални 110 ми показва 75...

Не казвам, че не си прав или че задължително трябва да ти се получи, но просто го включи и го използвай известно време, включително при тренировки и тогава си съставяй мнение. Въпреки че да, чел съм доста противоположни мнения. 
Аз лично съм го проверявал при тренировки като броя при сънната артерия за 15 секунди и умножавам по 4 и много или малко е толкова, колкото е отчел в този момент часовника. Като гледам данни от тренировката - темпото и наклона например спрямо отчитания пулс и промяната му, също са доста правдоподобни. Ако обаче очаквате 100% правилни измервания, едва ли ще се получат, не поради конкретния часовник, по-скоро поради метода на измерване.
Цитирай

(2019-01-20, 17:32:24)slavkov написа:  Сз съм забелязал, че за пулса е от значение колко е стегната каишката.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

разбира се че е стегната каишката и е на правилното място на китката Smile

Xiaomi Redmi Note 9s
Цитирай

Колеги, в момента ползвам часовника с iPhone. От известно време спряха известията на вайбъра и меил клиента. Само те. Всички други нотификации работят. Не мога да го свържа с някакъв упдейт. Просто не забелязах точно кога стана. Със сигурност не е упдейт на телефон. Какво ли не правих...ресетнах часовника, преинсталирах MiFit...няма оправия. Не съм ресетвал телефона но това ми идва в повече да си го причинявам Smile Някой да има идеи?
Цитирай

(2019-03-04, 22:14:33)hgeorgiev написа:  Колеги, в момента ползвам часовника с iPhone. От известно време спряха известията на вайбъра и меил клиента. Само те. Всички други нотификации работят. Не мога да го свържа с някакъв упдейт. Просто не забелязах точно кога стана. Със сигурност не е упдейт на телефон. Какво ли не правих...ресетнах часовника, преинсталирах MiFit...няма оправия. Не съм ресетвал телефона но това ми идва в повече да си го причинявам Smile Някой да има идеи?
Тук какво ти показва?
[Изображение: e329142dd98194027ce102944a8a5ba8.jpg][Изображение: 8ed2f5608bdfed7d8a6314a484fd606f.jpg]

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
Цитирай

А да попитам следното за Amazfit Bip. Малко по малко идва сезонът на лятото, как стои въпросът с водоустойчивостта на часовника? Какво мога да правя и какво не мога да правя с него, било според спецификациите на производителя, било желателното попринцип поведение?

[Изображение: dsf.jpg]
Цитирай

Musster: включено е естествено.

П. С. Цяло лято се къпах в морето с него. Няма проблеми до 3 метра. По надолу не знам.
[-] 1 потребител изказва благодарност на hgeorgiev за това мнение:
  • speedemon
Цитирай

С Bip не ти препоръчвам да се къпеш в море или басейн . Може и нищо да не му стане, но не е сертифициран.


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Google Pixel 6a
[-] 1 потребител изказва благодарност на slavkov за това мнение:
  • speedemon
Цитирай

Здравейте,днес пристигна и моят Amazfit bip от алито [/url][url=https://ru.aliexpress.com/item/Xiaomi-Amazfit-Bip-Huami-GPS/32846168950.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.7e3933edWVslUH]https://ru.aliexpress.com/item/Xiaomi-Amazfit-Bip-Huami-GPS/32846168950.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.7e3933edWVslUH
Излезна ми 65$ с резервна каишка,протектор за дисплея и защитна рамка.Всичко както съм поръчал,за 16 дни.Но...поизнервих се с настройките и имам нужда от помощ,тук знам че има компетентни колеги Smile 
Та,да карам по ред...Изтеглих Mi fit от гугълплей,часовника се върза нормално.Качих приложение за разни фейсове,а после дори закупих Amazfit tools,защото има доста разнообразни функции.Ударих на камък обаче с показване на абоната,който те търси или ти праща SMS.След дълги битки установих,че двете приложения се бият и трябва да се изключат опциите в Mi fit Rolleyes  За Viber,FB и Messenger още не съм пробвал нотификациите,но предполагам,че и за тях важи(Кажете дали са ми правилни изводите,или има нещо друго,което пропускам Blush ) Друго,дисплея на стайна светлина ми е малко тъмен,когато настроя яркостта на макс,впоследствие виждам,че се е върнала пак назад с две степени...не запаметявам ли ддз.
Още нещо интересно,при всяко следващо сдвояване минава ъпдейт на A-GPS,пробвах три пъти и все така,това ми е странно защо се получава?
Батерията бе на 90%,падна бързо на 85 и после след всички ръчкания е на 78 сега.Предполагам,че трябва да изчакам да падне доста,че да направя първото зареждане?
Засега това са ми въпросителните,най-вече ме интересува съвместната работа и настройки на Mi fit и Amazfit tools,защото рових из нета,но не намирам подходяща информация.
Ще съм благодарен на всякакви полезни съвети Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)