Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Amazfit bip/pace] Мнения и проблеми

(2019-03-13, 00:30:19)hgeorgiev написа:  Колеги, открих, че MiFit  страшно много ми яде батерията. Имате ли впечатление от някое друго приложение? Важни са ми известията от телефона към часовника (нотификациите) . Благодаря.

Според мен, не е нужно да държиш MiFit постоянно включено, за да получаваш известия от телефона към часовника. Необходимо е само да има блутуут връзка между двете устройства.
Цитирай
Аксесоари

(2019-03-13, 11:18:10)tsvetanm написа:  Според мен, не е нужно да държиш MiFit постоянно включено, за да получаваш известия от телефона към часовника. Необходимо е само да има блутуут връзка между двете устройства.

Нужно е да работи постоянно MiFit, за да се получават известия, защото точно MiFit прихваща известията от ОС и ги препраща на часовника. Няма никаква друга връзка между телефона и часовника извън приложенията, които използваш - MiFit, Amazfit Master или което там използваш. Освен това никога не ми се е случвало при background работещо приложение MiFit да ми прави в края разход повече от 5%.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

А как да я "убия" Smile?
Тя си работи на бекграунд. Въпреки, че има отметка на restricted background activity. Също и на put app to sleep.
И в разхода на батерия - 3% mi fit background activity.
Ба си тъпия андроид. Настройки от 10 места и накрая нищо.
За една нощ - 10 % надолу батерията. Като махна ми фит - 3-4%
Цитирай

с коя версия си
3.5.8 e Последната в Плей стор

3.5.9 е най-новата в Apkmirror

3.5.9 e и в m.app.mi.com: http://m.app.mi.com/download/68548?dcp=p...id%3D68548
Цитирай

От стора. 3.5.8
Цитирай

Но в отчета за разхода ти казва, че разходът от MiFit е само 3%?
Значи може би е или случайно съвпадение с нещо друго, което е малко вероятно или нещо харчи батерията защото MiFit го активира.
От какво е най-големия разход на системата? И ако е от самата система под някаква форма, възможно ли е просто MiFit да не харчи много батерия, а да ти държи телефона буден през цялото време? Все пак, колко отчита за разход от GPS и изобщо от Location services?
И това, с което трябваше да почнем - откога започна да се държи така? Сменял ли си нещо? И дали проблемът е на Mi 8 или на S10e?
Цитирай

Дадох пример с 3 %. Това за кратко време. Искам да кажа че няма друго потребление. Примерно от 100 до 90 %
Локейшъна е спрян на телефона. Изобщо не го пускам.
С S10e е проблема. Но в кой точно е - не знам. Махам ми фит и всичко е ок.
Както и да не. Въпроса е че съм дал да няма бекграунд активност а тя си я има.
Цитирай

Постоянно включен ми фит с всички разрешения и без ограничения за батерия. [Изображение: 104ac99b9ac55e08be688388046a5677.jpg][Изображение: 77bdc08b5ae1922bc4f7dcfdf1757a58.jpg]

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
Цитирай

С xiaomi явно се разбират. С моя бивш ми8 също не бях забелязал ядове. Тъпия самсунг с който си играя и се напъвам да харесам ясно не се разбира Smile
Цитирай

(2019-03-13, 11:49:45)HSGeorgiev написа:  Нужно е да работи постоянно MiFit, за да се получават известия, защото точно MiFit прихваща известията от ОС и ги препраща на часовника. Няма никаква друга връзка между телефона и часовника извън приложенията, които използваш - MiFit, Amazfit Master или което там използваш. Освен това никога не ми се е случвало при background работещо приложение MiFit да ми прави в края разход повече от 5%.
Тази подробност, че работи в бекграунд, я бях забравил. Периодично изчиствам всички приложения от таск мениджъра и там не ми излиза. Иначе като цяло не съм забелязал да точи ненормално много от батерията. Дори в момента ми е под 3%.[Изображение: 96852dd8ce55f569a479e63ecc433a94.jpg]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Цитирай

(2019-03-13, 10:07:03)HSGeorgiev написа:  Общо взето това, което пишеш е съвсем логично. Когато стартираш тренировка, изчакваш GPS да ти каже, че е определили местоположение. Той вероятно ти репортва това в момента, в който има минимален брой спътници за да определи местоположение. По принцип 10 м. в този случай би била приемлива грешка, но от гледна точка на използването ще е доста кофти Smile  Освен това, това е A-GPS. Тоест не разчита само на данните от спътниците, но и на други някакви индикатори. Между другото на часовника са достъпни доста по-малко, отколкото на телефоните, защото няма WiFi и няма връзка с мобилна мрежа. В тази връзка аз преди тренировка се уверявам, че ми работи правилно компаса и ако се наложи го калибрирам (като махам с ръка докато той каже, че е ОК). 
След предния път, когато пуснах тук тренировка прочетох и доста коментари, че всъщност GPS не работи и реших, че може и да се дължи на факта, че бягам в по-голямата част от маршрута си на практика извън града. Това беше в събота. Днес преди работа умишлено направих 6 километра в най-близкия парк вътре в града. Общо взето няма разлика, точността си е същата. Имам девет минавания на разстоянието, което според GoogleEarth е 680 м. и десетина метра лек спринт до мястото, в което излизам от пистата.  Тоест разминаването по тези изчисления е около десетина метра на 6 километра. Грешката, с която измервам по GoogleEarth в случая е по-голяма.
Планирал съм също така да използвам при същите условия режима за ходене, защото досега съм използвал само за бягане и да установя дали има разлика. Все има някаква причина, поради която има различни режими и според мен едно добро предположение е, че в режима за ходене, който предполага по-ниска скорост, часовникът отчита местоположението по-рядко, с което икономисва и от запис на данни и от енергия. Това обаче още не съм се организирал да направя.
Като цяло можем да резюмираме, потвърдено и от твоя и от моя опит, че за добри резултати е добре да правим следното:
- Калибрираме компаса преди тренировка;
- Включваме режима за тренировки малко по-рано, за да има известно време - да речем 2 - 3 минути преди старта. Аз лично го включвам по навик така или иначе като изляза от къщи, защото имах доста лоши очаквания от този GPS и в началото смятах, че ще има нужда от минути, докато е готов. Обикновено се връзва за около 20-30 секунди, след което му остават 3 - 4 минути докато стигна до там, където бягам.
Искам също така да кажа, че това е устройство за спорт, не прецизен тракер. По своята същност системите GPS и ГЛОНАС предполагат грешки от различен тип - грешки от измерване на разстоянието до спътниците, грешки на самите спътници, защото има време за достигане на сигнала, тоест спътниците не ви пращат информация за местоположение, а прогнозата за своето местоположение в момента, в който ще бъде извършено измерването от наземното устройство и т.н. и т.н. Така че точност от порядъка на сантиметри не е очаквана. Когато използваме навигация, системата съобразява резултата с пътищата по картата, с която разполага. Така че според мен грешка от порядъка на 1 м. до 5 м. е напълно възможна.

Относно ъпдейтването, разликата между класически GPS (имам предвид в смисъл на standalone) и A-GPS (Assisted GPS) е основно в това, че A-GPS използва и други ориентири освен данните от спътниците, за да подобри точността и бързината. Тези данни могат да бъдат различни, като например засичането на Wi-Fi мрежи, bluetooth мрежи, свързаната базова станция на GSM мрежата и т.н. Тъй като тези неща се променят с времето, за да се осигури точност устройствата свалят периодически нужните данни, и някакви данни за спътниците на орбита, което доколкото зная се нарича алманах. Казват, че това осигурява по-бърз старт, по-голяма прецизност, по-малък разход на енергия.
Системата е до толкова добра всъщност, че можете да записвате трака си цял ден от телефона с точност до 8 - 10 метра без изобщо да пускате GPS.
Не зная кои се използват при Bip, защото той има само компас и bluetooth, но може и да взема данни за базовата станция от телефона, ако в момента е свързан с MiFit, може и да взема информация за WiFi от телефона, нямам идея, но така или иначе предполагам че трябва да си сваля целия алманах.
Така че от време на време и Bip си сваля чрез MiFit приложението текущия алманах.



Още малко размисли по темата след малко пробни ходения днес Smile
Опитите бяха в режим ходене,като след включване на режима и получен сигнал за старт,изчаквах още 2-3 минути преди да тръгна.Забравих да сверя компаса обаче,не знам доколко това даде отражение.За сравнение на резултатите пуснах Endomondo на друг телефон,сдвоеният с часовника оставих в колата,защото той с Endomondo не се разбира нещо.
Батерията на тела издържа обаче само на двукилометровото трасе.Какви изводи си правя от графиките? За 2км. часовника отчита около30-40м. по-малко,това в крачки е около 40.Сега,в кой е разликата не знам,пробвал съм Endomondo на другия ми телефон,там ми отчита по-къси разстояния.
Средната скорост и средното темпо са почти идентични.Ако се даде приближение на графиките по картата,GPS-a на телефона прави повече малки чупки,на часовника е по-гладка. Броих в движение 500 крачки,часовникът отмери точно 500,брях Big Grin
Сега за втората графика,по-късото разстояние...нарочно направих опита,защото имах белези с точност до метър между два пътни камъка,а човек от пътното ми е казвал,че там грешка няма,мери се с пътно колело за маркировки.Та,вместо около 570м.,Bip отчете.....800 Undecided Нереална средна скорост и темпо,при ходене няма как да се постигнат.Също пулсът много висок,ходих леко даже по наклон.Надморската височина също няма нищо общо,в първото ходене също не е точна,но с малко, а тук хич.
Друга констатация-за тези 3 км. батерията падна с около 3%.(Между другото,по-напред в темата съм виждал скрийншотове в Mi fit,където под процента на батерията пише дните от последното зареждане,но при мен го няма това...някаква настройка или?)
Като изводи от кратките тестове-може би трябват още и разнообразни опити в различни режими ,за да се даде по-ясен отговор е ли възможно да са ползва Bip като що годе достоверен тракер за спорт.Има обнадеждаващи неща,но и вторият опит ме замисля...
И накрая,понеже последните постове гледам са за разход на енергия,снощи заредих моя Redmi 6a на 100%,специално разрових всяко едно приложение и на тези,които не ползвам често дадох най-ниско ниво на консумация,сега е на 77% и ето снимка на кое какво консумира...
П.П. Това за т.нар. алманах за изтегляне е интересно,но аз все още съм в чуденка защо при всяко сдвояване се ъпдейтва...Може би въпросът ми е малко глупав,но актуализациите на часовника не вървят ли през Mi fit във фонов режим? Поздрави Smile


Прикачени файлове Миниатюри
               
Цитирай

Добре е, имаш разстояние 2.1 срещу 2.03 км., имаш средно темпо 10.46 срещу 10.57, според показанията за пулса почти не си влязъл дори в аеробната зона при едно хубаво изкачване през по-голямата част от времето, общо взето много сходни резултати и съвсем правдоподобни в двата случая. Относно грешката при измерването на височината - часовникът успява да измери с приемлива грешка разликата, но не и абсолютната надморска височина. Това е барометър, а атмосферното налягане е различно не само според надморската височина. При измервания с барометър се внасят корекции според географското място и надморската височина и обратното - при измерване заради височината следва да се коригира според амтосферните условия... Би трябвало разликата изкачване - слизане да е точна до точността на уреда, ако обаче отместването е константа през цялото време на измерванията.  
Вторият опит не мисля, че се е получил изобщо. Никоя от измерваните величини не е добре. Аз лично никога не съм използвал часовника на такива къси разстояния, нито пък в режим на ходене. Според мен просто си е фантазирал Smile A-GPS е приемливо точен на по-големи разстояния. Но така или иначе 300 м. разлика не съм получавал на никаква обща дистанция.
Пробвай с режима за бягане, независимо дали бягаш или ходиш. Мисля, че в режим за ходене замерва доста по-рядко, в режим на "бягаща пътечка" изобщо изключва GPS, в режим "бягане" измерва по-често, в режим "колоездене" предполагам, замерва най-често, защото там скоростта е висока и грешката ще бъде по-висока. Но пък в този режим сигурно изключва брояча на крчаки, защото при въртенето на педалите той вероятно би отчитал погрешно крачки.
Актуализацията на часовника с Mi Fit, тоест препращането на нотификации и прочитане от часовника на данните за сърдечния римът и броя крачки са почти в реално време. Всички прехвърляния на повече данни - ъпдейти на A-GPS, ъпдейти на фирмуеъра на часовника, прехвърляне на файловете с циферблати, прехвърляне на шрифтове и т.н. отнемат цялото внимание на часовника. Тоест показва се иконката за трансфер и нищо друго докато операцията не завърши. Като знаем, че освен това хронометъра на часовника не работи във фонов режим, просто можем да приемем, че неговата си операционна система не е точно многозадачна Smile 
Иначе GPS е най-сериозният консуматор на енергия. Аз го използвам с по 24 часа на денонощие нотификации, включен режим за постоянно мерене на пулса и анализ на съня чрез анализ на сърдечната дейност и по две тренировки с GPS по около 35 - 40 минути да речем, на седмица. При това го зареждам на 22 - 23 дни. 
Относно измерването на пулса, един установен бъг - ако го включиш на постоянно измерване, какъвто и интервал да избереш, на практика той замерва на 2 минути. В Amazfit Master за избягване на това има режим, при който не се използва фирмуеъра на часовника, а всяко отделно замерване се нарежда от АМ.
Относно разхода на батерия на телефона от Mi Fit - мисля че е висок, защото доста си използвал приложението на преден план Smile Обикновено разходът на телефона от Mi Fit при мен не превишава 3%. Да уточним, че това са проценти - ако нищо друго не си използвал, една и съща енергия ще е по-висок процент.
Цитирай

Прав си,ще опитам с режим бягане да ходя,та да видим Smile Има логика да е по-често замерването.За батерията не знам колко ще издържи,за 3 дни ми падна на 66%,това и бе първи заряд.Относно пулса,аз на Mi fit съм изключил всички настройки,тя работи само за синхронизация и защото без нея не може.Всичко съм настроил от Tools & Amazfit и там непрекъснатото замерване работи.Ако искаш да си настроиш интервал,най-малкия е 0,25 минути,демек на 15 сек. мери и това е действително,защото има опция да пуснеш вибрация на всяко мерене,на 15 сек. ти вибрира ръката хаха Big Grin Та така,експериментите продължават Wink
Цитирай

Точност на gps-а на бип може да се търси и постигне единствено и само на открити пространства. В града данните са все едно Хълк минава през сградите.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Google Pixel 6a
Цитирай

(2019-03-13, 21:33:47)didobd написа:  ....Всичко съм настроил от Tools & Amazfit и там непрекъснатото замерване работи.Ако искаш да си настроиш интервал,най-малкия е 0,25 минути,демек на 15 сек. мери и това е действително,защото има опция да пуснеш вибрация на всяко мерене,на 15 сек. ти вибрира ръката хаха ...

Лошото в този случай, както и ако се използва Amazfit Master е това, че имаш още един такъв процес на телефона и съответно намалява живота на батерията на телефона.
Цитирай

Всичко си има цена,за съжаление Smile Все пак Amazfit tools има толкова много различни благинки,че за мен си заслужава.
Цитирай

(2019-03-13, 13:51:34)hgeorgiev написа:  От стора. 3.5.8
Тази сутрин Mi Fit от Google Play ми се обнови до 3.5.9. Също така ми обнови софтуера на часовника до 1.1.5.16.
Може би да решава проблеми точно свързани с Android Pie. Аз лично не забелязах видими промени на Android 8, но и засега е рано.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Цитирай

мисля, че 13 страници за този модел е повече от достатъчно за такава тема.
Ще ви помоля за всеки следващ въпрос и/или проблем да отваряте нова тема, ако не откривате отговора в тази!!!

За съжаление такива общи теми убиват търсачката на форума
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • fotograd, ganchev
Цитирай

(2019-03-10, 14:32:18)fotograd написа:  Благодаря за линка. Ще опитам и този вариант. В момента инсталирах nofity телефона се свързва с часовника ще опитам с варианта. Ако нещата не се получават ще изтегля линка които сте пуснал. Но във всички случай линка ще го изтегля само да спре часовника да се абдейтва.


Здравейте. Благодаря отново за линка, който пуснахте. Изтеглих приложението, инсталирах го, като преди това деинсталирах старото. Нещата се получават супер относно език на телефона - Бг. а на часовника Анг.
Обаче девойчето което ползва часовника иска да си слага циферблати, а с това приложение не няма вариант за сваляне от интернет. С предното приложение, което се ползваше Mi Fit - циферблатите се сваляха. С това което изтеглих е реално по стара версия Mi Фитнес.
Ще опитам да изтегля от някъде amazfit tools, ще опитам и с него, както е писал и друг потребител на форума. Ако с него не става Tools и първото приложение, ще опитам да ги местя в папка на приложението. Ако и там не става - вече се връщам на приложението, което Вие давате. А после ще търся из руските сайтове.

Благодаря за помощта и отделеното време. Благодаря.


Сега ще опитам да намеря това приложение и да опитам с него как ще станат нещата.

Благодаря за всичко , което правите. Помощта Ви е много полезна. благодаря за  отделеното време.

Fotograd,
Изтегли си Notify & fitness от плей стор, закупи я струва 6 лв  има адски много настройки и може да си сменяш скина на часовника ръчно оттам, има хиляди.
[-] 1 потребител изказва благодарност на paffkata за това мнение:
  • fotograd
Цитирай

(2019-03-16, 11:22:50)paffkata написа:  Fotograd,
Изтегли си Notify & fitness от плей стор, закупи я струва 6 лв  има адски много настройки и може да си сменяш скина на часовника ръчно оттам, има хиляди.

Здравейте.

Платеното приложението ми е до болка познато, ползвал съм на три телефона, с три часовника, не съм доволен - нищо особено, напълнено с какво ли не - и в крайна сметка - доста объркващо, доста претрупано, и разбрах, че може да се кара с AMAZFIT, MI FIT/ФИТНЕС и т.н.
Приложението има доста интересни и допълнителни опции, който са интересни първия и втория ден, след това - няма значение какво показва, излишни дейности, за съжаление за да работи Notify, трябва да работи и  Mi/Amazfit.

(2019-03-15, 11:00:00)suffer написа:  мисля, че 13 страници за този модел е повече от достатъчно за такава тема.
Ще ви помоля за всеки следващ въпрос и/или проблем да отваряте нова тема, ако не откривате отговора в тази!!!

За съжаление такива общи теми убиват търсачката на форума


Ясно и ще бъде направено.
Цитирай

(2019-03-16, 12:22:54)fotograd написа:  Здравейте.

Платеното приложението ми е до болка познато, ползвал съм на три телефона, с три часовника, не съм доволен - нищо особено, напълнено с какво ли не - и в крайна сметка - доста объркващо, доста претрупано, и разбрах, че може да се кара с AMAZFIT, MI FIT/ФИТНЕС и т.н.
Приложението има доста интересни и допълнителни опции, който са интересни първия и втория ден, след това - няма значение какво показва, излишни дейности, за съжаление за да работи Notify, трябва да работи и  Mi/Amazfit.



Ясно и ще бъде направено.
Аз го ползвам в момента Notify I Fitness само за смяна на скина на часовниците. Иначе ползвам само mi Fit, по-интуитивно е. Имах проблем с езика на телефона Бг и часовника, не излизаше кой звъни, след като даунгрейднах версията на mi fit с 3.5.0 (друго предимство на notify I fitness) вече езика на телефона ми е бг и на часовника излизат нотификации и име на викащия. Мисълта ми е че има начин.
Цитирай

Здравейте!

Някой би ли споделил от къде могат да се свалят watchface на български език за amazfit bip!

Samsung Galaxy Note 3 Neo
Samsung Galaxy Note 4
Samsung Galaxy Note 8
Samsung Galaxy S9
Samsung Galaxy Note 9
Samsung Galaxy Note 20 Ultra
Цитирай

(2019-04-14, 17:32:00)trepacho написа:  Здравейте!

Някой би ли споделил от къде могат да се свалят watchface на български език за amazfit bip!
Тук мисля че има няколко на български https://amazfitwatchfaces.com

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Google Pixel 6a
[-] 1 потребител изказва благодарност на slavkov за това мнение:
  • trepacho
Цитирай

Колеги, два бързи и глупави въпроса:
- след преинсталация на телефона не мога да намеря от къде да изкарам QR кода на часовника за да го свържа с Amazfit приложението (ламерско решение - хард ресет на часовника)!?
- имам проблем с някои циферблати - избирам ги (няма значение дали е директно от часовника или от приложението) и всичко уж е точно, но като заспи дисплея на часовника и се появява друг циферблат. Когато го събудя (от бутона или с двойно почукване) си се появява циферблата който съм инсталирал (напр. GreatFit от AlexG) ми го прави този номер.
Цитирай

Колеги, на моя Bip се появиха две малки буквички zz до иконката на Блутут-а. (предполагам означава някакъв спящ режим) съответно не ми работят нотификациите. Рестартирвах телефона и часовника...няма ефект. Стоят вече четвърти ден.
Иначе си синхронизира всичко с Mifit.... някакви идеи? Благодаря.
[Изображение: f7f50df0fcb85f6790980cfa369a8c35.jpg]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)