Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Amazfit bip/pace] Мнения и проблеми

Приложението предоставено по горе като линк за изтегляне - позволява телефона да е на Бг. език, а часовника на Англ. език, като изписва на кирилица телефонните номера и получените съобщения. Теглете смело.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fotograd за това мнение:
  • mitaraka01
Цитирай
Аксесоари

Ако менюто на телефона е на руски език, приложението мифит веднага става на руски. Тогава ако името на викащия в телефонния указател е на български се изписва и на часовника на български.
Цитирай

Здравейте, искам да сменя стария MiBand 2 с Amazfit Bip , интересува ме във функциите на Amazfit Bip Алармата може ли да се настрои да вибрира за да ме буди,като на MiBand фитнес гривните.

Xiaomi Mi9T  6/64
Цитирай

(2019-05-13, 10:20:25)tonit0 написа:  Здравейте, искам да сменя стария MiBand 2 с Amazfit Bip , интересува ме във функциите на Amazfit Bip Алармата може ли да се настрои да вибрира за да ме буди,като на MiBand фитнес гривните.
Ми банд не съм имал, но бипа има отлична тиха вибро аларма

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Google Pixel 6a
Цитирай

(2019-05-12, 11:46:47)fotograd написа:  musster Благодарско

Това с тая снимка не го разбрах!?

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk

Да уточня. При нов часовник инсталирате първо mi fit от гугъл плей изчаквате да обнови софтуера на часовника после деинсталирате mi fit и инсталирате mi fit, който съм дал по-нагоре. С него съм от няколко месеца и никакви грижи. Ако иска да се обнови отказвате.

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на musster за това мнение:
  • fotograd
Цитирай

При мен не се получи за съжаление.Телефона не може да се свърже с часовника.
Цитирай

(2019-05-13, 16:44:37)musster написа:  Да уточня. При нов часовник инсталирате първо mi fit от гугъл плей изчаквате да обнови софтуера на часовника после деинсталирате mi fit и инсталирате mi fit, който съм дал по-нагоре. С него съм от няколко месеца и никакви грижи. Ако иска да се обнови отказвате.
С версия 1.1.2.05 работеше коректно, но след като MiFit 4.0 ъпдейтна часовника до 1.1.5.24 спомената по-горе програма спря да вижда часовника. Сага пробвах с RuMiFit 4.0.0. Работи коректно, но е на английски самата програма. Телефонът е на български. Излиза на кирилица - името на повикващия, СМС, съобщенията от Вайбър, също и нотификациите от ABV поща. Има и опция за отхвърляне на повикването с изпращане на СМС.
   

Redmi Note 5  4/64 >> Redmi Note 9S 6/128
Цитирай

(2019-05-13, 16:44:37)musster написа:  Това с тая снимка не го разбрах!?

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk

Да уточня. При нов часовник инсталирате първо mi fit от гугъл плей изчаквате да обнови софтуера на часовника после деинсталирате mi fit и инсталирате mi fit, който съм дал по-нагоре. С него съм от няколко месеца и никакви грижи. Ако иска да се обнови отказвате.

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
, ако успеете да подкарате часовника с това приложение - телефона е на Бг, часовника на Анг. Имената се изписват на Бг. СМС, тоест проблеми с кирилицата няма да има. Успех на търпеливите Smile
Цитирай

(2019-05-20, 15:03:55)gimara написа:  С версия 1.1.2.05 работеше коректно, но след като MiFit 4.0 ъпдейтна часовника до 1.1.5.24 спомената по-горе програма спря да вижда часовника. Сага пробвах с RuMiFit 4.0.0. Работи коректно, но е на английски самата програма. Телефонът е на български. Излиза на кирилица - името на повикващия, СМС, съобщенията от Вайбър, също и нотификациите от ABV поща. Има и опция за отхвърляне на повикването с изпращане на СМС.
А въпросната програма предвижда връщане на готов отговор само като смс, или можеш да отговориш с шаблон и на нотификация от някой месинджър?

Sent from my Moto G (5S) Plus using Tapatalk
Цитирай

(2019-05-20, 17:23:08)truewarrior22 написа:  А въпросната програма предвижда връщане на готов отговор само като смс, или можеш да отговориш с шаблон и на нотификация от някой месинджър?
Готов отговор като СМС само при отхвърляне на повикването. Шаблона за СМС-а може да е на кирилица.

Redmi Note 5  4/64 >> Redmi Note 9S 6/128
[-] 1 потребител изказва благодарност на gimara за това мнение:
  • truewarrior22
Цитирай

(2019-05-13, 10:35:03)slavkov написа:  Ми банд не съм имал, но бипа има отлична тиха вибро аларма

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Аз сам да си отговоря , тъй като го придобих Smile ,вибрацията му е по силничка и от на MiBand2 , като цяло часовника е чудесен,синхронизира си известията ,абе като за лаик съм доволен Smile

Xiaomi Mi9T  6/64
Цитирай

За да ви изписва име на повикващия сваляте Amazfit Master от плей стора.При първоначалната настройка на приложението е важно да дадете синхронизация с ми фит а не собствена синхронизация защото после ще трябва да правите ресет на часовника.Има нов ъпдейт на фърмуера 1.1.5.36
[-] 1 потребител изказва благодарност на mitaraka01 за това мнение:
  • musster
Цитирай

Ще пробваме новото обновяване.
Цитирай

27-28 дни държи батерията, с през 10 Мин следене на пулс, много известия, мейлите, вайбър, Месинджър и разговори входящи.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Здравейте,

Някой подкарвал ли е безконтактното плащане с часовника, чрез AliPay?
Цитирай

самото Алипей не иска да работи в България
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • fotograd
Цитирай

Днес открих, че ако се използва Amazfit приложението, има възможност за синхронизиране със Strava

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Google Pixel 6a
[-] 1 потребител изказва благодарност на slavkov за това мнение:
  • suffer
Цитирай

В смисъл за BIP си дава вече Amazfit watch да се ползва?
Не съм разглеждал кои гривни поддържа, но ми се видя, че с Mi Fit Вече изглеждат идентично интерфейсите и на двете приложения
Цитирай

(2019-08-04, 18:22:22)suffer написа:  В смисъл за BIP си дава вече Amazfit watch да се ползва?
Не съм разглеждал кои гривни поддържа, но ми се видя, че с Mi Fit Вече изглеждат идентично интерфейсите и на двете приложения
Да. Открива и си дърпа всички данни Smile

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Google Pixel 6a
[-] 2 потребители изказват благодарност на slavkov за това мнение:
  • fotograd, suffer
Цитирай

И Google Fit, което преди си дърпаше само данни за направените крачки, от известно време импортва от MiFit и данните за сърдечния ритъм.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Цитирай

И при мен в Google Fit се импортват от MiFit данните за съня, пулса и теглото. Странното е, че има разминаване в крачките (по-точно не ги взема всичките). Също не ми синхронизира и информацията от дейностите (колоездене).
Цитирай

Мисля, че Google Fit импортва не броя на крачките, а суровите данни от акселометъра. И двете приложения, пък дори и различните им версии имат малко или повече различни алгоритми и критерии кога нещо е крачка или е просто махане с ръка. Затова и заключенията за броя крачки са различни.
Видимо са различни и алгоритмите за определяне на сърдечния ритъм в покой. При равни други условия Google Fit ги определя с около 5 bpm по-ниски от Mi Fit.
Мисля 6ъщо така, но честно казано това не съм го проверявал, че двете определят времето за сън по различен алгоритъм и съответно получават различни резултати за времето на заспиване и събуждане и съответно времетраенето на съня. Освен това при включен sleep assistance в настройките за сърдечната дейност на Mi Fit не съм наясно доколко и как реално се вземат в предвид данните за пулса при определяне на съня. Също не зная дали Google Fit ги взема в предвид.


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Цитирай

Грешка.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай

Май прекалено рано се зарадвах на това че са добавили Bip в Amazfit приложението и че има интеграция със Strava. 
Не го бях пробвал до днес и общо взето приложението не експортва към strava или аз нещо не правя както трябва. 

Някой успял ли е да си експортне тренировка с Bip през Amazfit към Strava?

Google Pixel 6a
Цитирай

(2019-07-01, 21:58:01)paffkata написа:  27-28 дни държи батерията, с през 10 Мин следене на пулс, много известия, мейлите, вайбър, Месинджър и разговори входящи.

При мен със същите настройки 12 дни. Незнам как ги изкара 25 дни. А и зависи дали пускаш GPS и дали си със стоковите face watch

Изпратено от моят MI 8 с помощта на Tapatalk

Xiaomi mi4 & Xiaomi mi5 & Xiaomi mi 8
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)