Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Amazfit bip/pace] Мнения и проблеми

Съпругът ми , да е жив и здрав, не хареса часовника и аз го наследих. Не мога да изтегля приложението. Mi8SE[Изображение: 70355535_1465491713631453_75861315258217...e=5E042DD5]
Цитирай
Аксесоари

Ако няма да ползваш Страва просто си изтегли Ми фит
Цитирай

Някой знае ли какво трябва да се направи, че да излизат емотиконите на този часовник? Само йероглифи излизат? Ползвам часовник amazfit bip с пеиложение mi fit, но имам и платеното notify & fitness
Цитирай

Тъй като в темата до момента има доста оплаквания от GPS на Amazfit Bip, обикновено заключаващи се в отклонения от 4-5 м., (минавам през сгради и т.н.) днес докато гледах сравнение на траковете от едно и също бягане от Garmin FR 945, Garmin Venu и Apple Watch Series 5 (часовници съответно за $600, $450 и $700, примерно) ми хрумна да го споделя тук:

Из ревюто на новия Apple Watch 5-та серия

Отклоненията, които трите устройства дават едно от друго са общо взето същите, които обикновено имам и в практиката си с Bip, устройство за $60.
Разбира се, по принцип интервала 1 м. - 4 м. се смята за добра точност на GPS, но пък обикновено сме безкомпромисни в заключенията си за устройствата на Xiaomi...
Гледайте до към 13:30, особено към 12:10, 13, 13:15 Smile  
Просто материал за размисъл...
[-] 1 потребител изказва благодарност на HSGeorgiev за това мнение:
  • slavkov
Цитирай

Здавейте, взех си Amazfit BIP втора ръка и имам съмнение, че батерията нещо не е както трябва. Заредих часовника на 100% и първите проценти падаха трудно, но след това започнаха все по често да падат и най интересното е че се задържат на определен процент и за отрицателно време спада с няколко процента. Часовника го ползвам само и единствено да ми показва известия. Когато го купих пуснах GPS-а 2-3 пъти за не повече от 5 мин. Общо колкото да видя какво представлява и компаса не повече от 4-5 пъти през цалото останало време само нотификации, дори съм изключил измерването на пулса. Ползвам го с къстъм фейс който е семпъл, показва само часът и датата за да видя колко време ще издържи батерията. Изкарах 25 дни от 100% до 26%, това нормално ли е с такава експлоатация и вашите един по един ли свалят процентите или и при вас го има това с падането на няколко процента наведнъж. Много ще съм ви благодарен да дадете вашите мнения

Samsung S23 Green 256GB
Iphone XS Silver 256GB
Xiaomi Poco X3 6/128GB
Iphone 6S 32GB Space Gray
LG G2 16GB Black
Цитирай

Според мен е напълно нормално. Не се впрягай. Ти всъщност не знаеш точно колко е заряда на батерията, знаеш само каквото Mi Fit знае, откакто за последно е питала часовника, затова ти се струва че пада отведнъж. 25 дни не е лош резултат. Освен това мисля, че можеш свободно да си избираш watch face с каквато си искаш информация. Този екран харчи батерия не когато изобразява нещо, а когато се променя, той е "трансфлектив". Ако сложиш циферблат с показване на секундите, ще се сменя на всяка секунда и харчи много енергия. Ако е само на минути, ще се сменя само веднаж на минута целия, независимо какво показва. Това означава също, че всички показатели които виждаш се обновяват веднъж на минута. Трябва да обърнеш внимание на факта, че също така ще изразходва енергия когато показва нотификациите ти, защото тогава променя съдържанието на екрана.
В твоя случай се оказва, че изразходва по-малко от 3% на ден. В периодите през горещините това лято, когато не съм го използвал за бягане, тоест не съм използвал GPS, и предполагам ми е мерил пулса веднъж на минута, по спомен падаше за двадесетина дни, тоест към 4% на ден. Сега го използвам с около 3 часа GPS на седмица и (за моя изненада) с измерване на пулса веднъж на 10 минути и току-що видях, че е паднал до 77% за 6 дни.
Като вземеш предвид и факта, че няма голяма разлика дали ще го зареждаш на две или три седмици, или дори веднъж седмично Smile изводът е да си използваш часовничето за каквото ти душа иска и да не се впрягаш.
Между другото, относно измерването на пулса, часовникът има функция (която не можеш да изключиш Smile ), която следи пулса и крачките и когато прецени, че си под натоварване, спортуваш или нещо подобно, автоматично започва да измерва постоянно. Така че разходът на батерия там е малко относителен.

Още нещо, от любопитство само - с Mi Fit ли го използваш и дали под Android или под iOS?
Цитирай

Като цяло не се врягам, просто ми беше интересно как е при другите, в смисъл такъв дали моят работи нормално спрямо другите защото нямам база за сравнение с нов защото както казах моят е закупен втора употреба. А относно батерията я следя от самия часовник, а не от приложението Mi Fit. Мислех си че пада бързо понеже от прочетеното в интернет разбирам, че другите издържат по толкова като ползват и GPS който дърпа доста както и мерене на пулса през кратък интервал, който аз съм изключил, но не знаех това, че мери дори и да е изключен от приложението. Иначе аз го ползвам на iOS с Mi Fit

Samsung S23 Green 256GB
Iphone XS Silver 256GB
Xiaomi Poco X3 6/128GB
Iphone 6S 32GB Space Gray
LG G2 16GB Black
Цитирай

Не, може би се изразих неправилно по-горе. Можеш да изключиш измерването на пулса, точно както ти си направил. Ако не ти е нужно като информация, това е правилен подход.
Ако измерването на пулса е включено, например веднъж на 10 минути, когато часовникът реши, че извършваш някаква физическа активност - съди по това например по завишаване на стойностите на пулса, но също така доколкото зная комбинира с показания от педометъра, той превключва автоматично на режим на непрекъснато измерване на пулса и продължава така докато показанията не се успокоят. Това автоматично превключване към постоянно измерване е функцията, за която казвам че не може да се изключи.
С включен GPS няма база за сравнение, защото няма как да включиш самия GPS. Той се включва тогава и само тогава, когато стартираш тренировка за ходене, бягане или колоездене. Аз лично дори когато съм най-свободен да спортувам не съм го правил за повече от час на ден. Да бягаш по два часа всеки ден би означавало да правиш полумаратон всеки ден, не е реалистично. Така че GPS е наистина най-значителния консуматор, но предполагам при 90% от хората, които го използват е включен през не повече от 3 до 5% от времето.
В 4pda.ru съм виждал и скрийншоти (или скрийншотове? ужасна дума за множествено число), показващи 80 дни без презареждане, но дори да са истина, са единични и не са показателни. Според мен твоят часовник се справя точно толкова добре, колкото и моя в момента.
Цитирай

Явно всичко е наред. Благодаря ти за изчерпателните отговори!

Samsung S23 Green 256GB
Iphone XS Silver 256GB
Xiaomi Poco X3 6/128GB
Iphone 6S 32GB Space Gray
LG G2 16GB Black
Цитирай

Колеги, един бърз елементарен въпрос- какъв е начинът да свържа тел с часовника(Pace) без да тествам часовника за да ми покаже QRкода за връзка?
Цитирай

Преди били ли са закачени?

Реално влизаш в amazfit watch, логваш се с акаунта си и отиваш на профил.
Ако няма добавен часовник верояно ще ти трябва някой от тези методи:
https://4pda.ru/forum/index.php?showtopi...p=60516352

иначе програмата би трябвало да поиска сдвояване по този начин:

Цитирай

Да, преди бяха свързани(смених РОМ на тел.). Не разбрах за кой .скрипт става въпрос, но като изгледам видеото дано ми стане ясно
Цитирай

adb devices
adb shell
> /sdcard/launcher_config.ini
am force-stop com.huami.watch.launcher


Теперь в Launcher App List выбираем значок с надкусанным яблоком, в нем - пункт "qrcode"
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • roni952, rossenboy
Цитирай

Дори само adb shell am start com.huami.watch.ble/.MainActivity проработи при мен. Хиляди благодарности!!
[-] 1 потребител изказва благодарност на rossenboy за това мнение:
  • suffer
Цитирай

Здравейте! От скоро имам проблем с показването на прогнозата за времето на часовника. Пише, че трябва да се влезе в апп-а да се ъпдейтне времето. След като това стане резултата е същия. Ако настроя ръчно локацията за времето пак. От скоро съм с нов телефон, а не с предишният към който беше свързан (естествено е свързан с този
Big Grin). Имате ли идеи как да го оправя? Благодаря! Става въпрос за bip.

Xiaomi Mi A3
Цитирай

На мен времето никога не ми се е показвало точно на този часовник.Изписва си съвсем различни градуси независимо че е настроен на правилния град.А докато въобще покаже нещо минава около час...
Цитирай

ама как да ти покаже като времето се синхронизира по блутуут при ръчна синрхонизация с ми фит.
То няма как да знае на всеки час колко градуса ще е> затова показва приблизителни резултати
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • mitaraka01
Цитирай

(2019-09-28, 16:06:01)suffer написа:  adb devices
adb shell
> /sdcard/launcher_config.ini
am force-stop com.huami.watch.launcher


Теперь в Launcher App List выбираем значок с надкусанным яблоком, в нем - пункт "qrcode"
Вчера жена ми си купи такъв. Точно тази команда ми трябва да изкарам лаунчера да мога да и инсталиран приложения. Благодаря! Само да попитам трябва ли да се прави нещо по часовника? Root, bootloader и тн... Или въвеждам това и после си качвам и приложенията през adb или някои от другите методи?

SE WT19i, SGS II, SGS IV, XPERIA SP, LG G2, Xiaomi Redmi note 4x
Цитирай

Ами аз съм с отключен, но се наиграх с къстъм ромове и си карам със стоковия от няколко месеца.
Много зависи какво искаш да постигнеш със софтуера, но винаги има трудности.
Или няма да идва ОТА ъпдейта, или някое приложение ще ти пречи...
Най-лошото е, че от опита на другите в тези ситуации няма как да се поучиш, защото не използвате еднакво устройствата си.
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • roni952
Цитирай

Единствено искам да и кача файл мениджър да разглежда снимки и калкулатор. Нищо повече. Интересуваме единствено има ли нужда от хиляди гимнастики по отключване смяна на ром и тн... За нещо наглед толкова елементарно. Или просто си въвеждам горния код, както си е с всичко стоково без модификации, излиза си лаунчера и пак през adb и качвам въпросните две приложения.

SE WT19i, SGS II, SGS IV, XPERIA SP, LG G2, Xiaomi Redmi note 4x
[-] 1 потребител изказва благодарност на roni952 за това мнение:
  • fotograd
Цитирай

Не е нужно да е отключен за качването на допълнителни програми
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • roni952
Цитирай

(2019-10-17, 11:29:54)c0ld написа:  Здравейте! От скоро имам проблем с показването на прогнозата за времето на часовника. Пише, че трябва да се влезе в апп-а да се ъпдейтне времето. След като това стане резултата е същия. Ако настроя ръчно локацията за времето пак. От скоро съм с нов телефон, а не с предишният към който беше свързан (естествено е свързан с този
Big Grin). Имате ли идеи как да го оправя? Благодаря! Става въпрос за bip.
Трябва да разрешиш локацията от Mi Fit, т.е. дай право на приложението до местоположението и ще ти показва градусите. Програмата взема стойностите от Forecast weather.
[-] 1 потребител изказва благодарност на paffkata за това мнение:
  • fotograd
Цитирай

Колеги, зная че е глупаво, но не си спомням как бяха нещата предния път при смяната на времето: Amazfit Bip имаше ли някакви проблеми? Мержелее ми се нещо, че не си сменяше времето автоматично, освен ако не го изключиш и включиш пак или нещо подобно. От друга страна оттогава смениха няколко варианта на софтуера му, пък и по принцип синхронизира времето с телефона... Някой замислял ли се е по въпроса? Не че е фатално, но сега изведнъж ми текна.
Цитирай

(2019-10-26, 19:18:12)HSGeorgiev написа:  Колеги, зная че е глупаво, но не си спомням как бяха нещата предния път при смяната на времето: Amazfit Bip имаше ли някакви проблеми? Мержелее ми се нещо, че не си сменяше времето автоматично, освен ако не го изключиш и включиш пак или нещо подобно. От друга страна оттогава смениха няколко варианта на софтуера му, пък и по принцип синхронизира времето с телефона... Някой замислял ли се е по въпроса? Не че е фатално, но сега изведнъж ми текна.
Само синйронизирай и ще се оправи

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Google Pixel 6a
Цитирай

По принцип на стратос май иска и рестарт, защото при светнат екран показва точен час, а на заключен - един час повече
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)