Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Amazfit bip/pace] Мнения и проблеми

Pace и той е така при смяна на часа иска рестарт.
Срещнах интересен бъг при пускане на таймер за обратно изброяване. Процентите на батерията падат по-бързо от минутите и продължават така, докато не се рестартира.

SE WT19i, SGS II, SGS IV, XPERIA SP, LG G2, Xiaomi Redmi note 4x
Цитирай
Dice.bg Аксесоари

Смених си региона на USA и в менюто ми се появиха нови иконки.Повечето не знам за какво са, една има Themes и от нея има доста голям избор на теми.Аз съм с Redmi 7A и пробвах няколко, много са красиви и дават различни опции, но всяка една различна от калсическата тема рано или късно нещо бъгва, така че се отказах и си върнах класическата и регион България, четох че звука бил по силен на USA регион с 20 %
Цитирай

(2019-11-08, 14:34:37)росен2 написа:  Смених си региона на USA и в менюто ми се появиха нови иконки.Повечето не знам за какво са, една има Themes и от нея има доста голям избор на теми.Аз съм с Redmi 7A и пробвах няколко, много са красиви и дават различни опции, но всяка една различна от калсическата тема рано или късно нещо бъгва, така че се отказах и си върнах класическата и регион България, четох че звука бил по силен на USA регион с 20 %
По принцип повечето от нещата, които пишете са верни, макар и всеизвестни, но съвсем сигурен ли сте, че използвате правилната тема?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Цитирай

(2019-11-08, 17:23:09)HSGeorgiev написа:  По принцип повечето от нещата, които пишете са верни, макар и всеизвестни, но съвсем сигурен ли сте, че използвате правилната тема?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Не съм сигурен каква тема използвам, произволна винаги, пробвах няколко.
Цитирай

(2019-11-08, 18:45:09)росен2 написа:  Не съм сигурен каква тема използвам, произволна винаги, пробвах няколко.

Можете да използвате всяка тема на MIUI, стига да Ви харесва Smile 
Мисълтта ми беше друга - тази тема на форума ([Amazfit bip/pace] Мнения и проблеми) е посветена на обсъждане на два от смарт часовниците на Huami, подбранд на Xiaomi. Вие по-скоро споделяте нещо, което касае MIUI, или ако приемем че говорите за конкретното устройство - на друг подбранд - Redmi. Разберете ме правилно, никак дори не се заяждам, просто смятам че тук едва ли е най-подходящото място да очаквате помощ, защото много от участниците във форума използват Amazfit Bip или Amazfit Pace без при това да използват телефони точно Xiaomi, те могат при това да са потребители на Samsung, Huawei, Nokia или други брандове. За тях MIUI, темите при MIUI, различните приложеня в MIUI за различните региони са много далечни неща, от които не се интересуват.
Може би е подходящо, между другото, админите да заделят в раздела Xiaomi подраздел за MIUI, не за очакването на нови версии или подверсии за различните модели, а за самата MIUI. Но предполагам, че са го обмисляли и преди и тази структура не е случайна.
Все пак, с пълното съзнание че нарушаваме правилата на форума - по Вашите въпроси.
MIUI предлага много широки възможности за кастъмизация на потребителския интерфейс. Фирменото приложение позволява да инсталирате най-разнообразни теми. Освен това Xiaomi предполага различни преинсталирани приложения и различни ограничения за различни региони, което е свързано както с желанието за предоставяне на най-подходящ набор приложения, така и със спазването на различни нормативни ограничения в различните региони. Така например нивото на звука в слушалките е софтуерно ограничено за всички региони, представляващи европейски страни, членове на Съвета на Европа (Не Европейския съюз, който има 27 члена, а организацията Съвет на Европа, чиито членове са много повече, включително Русия, Украйна и т.н.). Причината е нормативни ограничения на СЕ, свързани с нарушаването на слуха. Така също при доста модели отключването чрез лицево разпознаване не е достъпно на регион "България". На някой обаче е различно. Така например на Redmi Note 5 няма лицево разпознаване за регион България, на Redmi Note 7 има. Повечето потребители си избират някой от по-популярните и съответно повече обгрижвани региони. Това не е точно Северна Америка, тъй като на този пазар Xiaomi присъства малко, най-вече с бранда Poco и отчасти А серията, но не и Mi или Redmi. Най-използвани регион по мои наблюдения е Индия. Там има почти всичко. Първоначално се появяват системни приложения за съответния регион, които можете да деинсталирате. 
Аз лично използвам регион Хонконг, според мен е най-балансиран и предлага всичко. Няма екзотични приложения, езици и музика както при Индия, защото Хонконг си е Китай.
[-] 1 потребител изказва благодарност на HSGeorgiev за това мнение:
  • росен2
Цитирай

Благодаря не знаех че е само за часовници.
Цитирай

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)